Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Ogólne] Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=53109)

heko 14-10-2008 18:31

Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy
 
...no...i macie temat 8) ...teraz już nikt mi nie zarzuci że nie założyłem :D
...no i niezła wojna będzie :lol: ...za i przeciw :evil:...
...czekam na tych co nigdy nie chipowali....ale dużo do powiedzenia mają :570:

...Zapraszam do dyskusji :569:

Papel 14-10-2008 18:41

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
ja czekam na kaskę i chipowac zamierzam:) 115 kucy w 1,5 tony aucie plus komplet ludzi i bagażnik pełny to słabizna niesamowita:( tak więc jestem za!
p.s. może jacyś chętni z okolic trójmiasta są na chipowanie po nowym roku?

heko 14-10-2008 18:47

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
A tu jeden z wykresików z hamowania Mondka
http://img96.imageshack.us/img96/9056/dsc00430u.th.jpg
zapraszam do umieszczania swoich "osiągnięć" :fcp12

ogodaw 15-10-2008 07:54

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Jest to plus nowoczesnych silników ale chip powinien być założony w nowym aucie wtedy wogóle nie wpływa to na większe zużycie silnika. Starsze aut z większym przebiegiem mogą szybciej odmówić nam posłuszeństwa. Czyli jeżeli chip to w nowym lub z małym przebiegiem.
Koledzy to tylko moje zdanie wyrobione przez różne artykuły i fora takie jak to. Ja z chęciom być sobie dołożył 30 KM ale niestety mam już 208 000 km.
Pozdrawiam

PAFFCIO 15-10-2008 09:14

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Cytat:

Napisał heko
A tu jeden z wykresików z hamowania Mondka :fcp2

ale to jest letni wykres...dawaj ten ostatni, muszę na własne oczy zobaczyć tego wielbłąda dwugarbnego na krzywej momentu :fcp13
uhhhhhh zazdroszczę Ci tego "drugiego" oddechu po 3 tys :fcp26
w listopadzie wybieram się na Słowację, może na przełomie 10/11 tam się do Waszego Krakowa wybiorę...coby mi mondziak w górach nie osłabł :fcp2 :fcp2

heko 15-10-2008 09:24

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Cytat:

uhhhhhh zazdroszczę Ci tego "drugiego" oddechu po 3 tys :fcp26
w listopadzie wybieram się na Słowację, może na przełomie 10/11 tam się do Waszego Krakowa wybiorę...coby mi mondziak w górach nie osłabł :fcp2 :fcp2

...dawaj...dawaj...dołożymy mu "garba" wykresowego :fcp26

Rallygan 15-10-2008 10:26

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
A ja to już się tak rozchorowałem na ten kit z Niemiec, że już nawet w lustro patrzyłem jak nerkę wyciąć :fcp12

Ewentualnie w opcji minimalistycznej tylko program. Zastanawia mnie czy to urzadzenie do programowania z Code Red przypisuje sie do jednego kompa, czy mozna do wielu. Moze wtedy jakas zrzutka na ten sprzet?? :fcp20 :fcp9

PAFFCIO 15-10-2008 11:22

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Cytat:

Napisał Rallygan
Zastanawia mnie czy to urzadzenie do programowania z Code Red przypisuje sie do jednego kompa, czy mozna do wielu. Moze wtedy jakas zrzutka na ten sprzet?? :fcp20 :fcp9

Uwagę formalną poczynię i przenoszę tu link dotyczący tego (i innych) pakietu...co by było wiadomo o co co'mon :fcp2 :fcp2
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

BTW Rallygan czy coś z piórkiem dla sedana ustaliłeś?

Rallygan 15-10-2008 12:16

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Cytat:

Napisał PAFFCIO
Cytat:

Napisał Rallygan
Zastanawia mnie czy to urzadzenie do programowania z Code Red przypisuje sie do jednego kompa, czy mozna do wielu. Moze wtedy jakas zrzutka na ten sprzet?? :fcp20 :fcp9

Uwagę formalną poczynię i przenoszę tu link dotyczący tego (i innych) pakietu...co by było wiadomo o co co'mon :fcp2 :fcp2
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

BTW Rallygan czy coś z piórkiem dla sedana ustaliłeś?

Czekam na odp. z Reichu... :fcp8

Przemo1903 15-10-2008 13:14

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
To i ja się pochwale :fcp1

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Myślę że wykresik i samochód wielu osobom jest znany.

Stoodio 15-10-2008 13:36

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Witam. Panowie pozwolą, że skorzystam z okazji i zapytam doświadczonych chipowników - czy można, a raczej czy warto chipować silnik 1,8 benzyna 125 KM ? Czy ktoś ma tego typu ma doświadczenie z takim silnikiem ?
Pozdrawiam serdecznie klubowiczów.
Sławek

kuzek 15-10-2008 15:17

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
nie warto..

heko 15-10-2008 16:53

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Cytat:

Napisał Stoodio
Witam. Panowie pozwolą, że skorzystam z okazji i zapytam doświadczonych chipowników - czy można, a raczej czy warto chipować silnik 1,8 benzyna 125 KM ? Czy ktoś ma tego typu ma doświadczenie z takim silnikiem ?
Pozdrawiam serdecznie klubowiczów.
Sławek

...jeśli zadowoli Cię przyrost mocy rzędu 5,,,,8 % :fcp5 ...to warto :fcp1 ...niestety benzyniak bez turbo więcej nie wyda :fcp1

michu 18-10-2008 13:55

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Przemo1903 - powiem Ci, że o ile wiem, który to Twój mondek to nawet nim jeździłem :>

Przemo1903 18-10-2008 13:56

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Cytat:

Napisał michu
Przemo1903 - powiem Ci, że o ile wiem, który to Twój mondek to nawet nim jeździłem :>

Heh były samochód Pira, którego serdecznie pozdrawiam

ADS 18-10-2008 17:51

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Cytat:

Napisał Rallygan
A ja to już się tak rozchorowałem na ten kit z Niemiec, że już nawet w lustro patrzyłem jak nerkę wyciąć :fcp12

Ewentualnie w opcji minimalistycznej tylko program. Zastanawia mnie czy to urzadzenie do programowania z Code Red przypisuje sie do jednego kompa, czy mozna do wielu. Moze wtedy jakas zrzutka na ten sprzet?? :fcp20 :fcp9

Jażeli chodzi o to
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

to potrzebny jest klucz ale cóż to dla naszych (Polskich) informatyków.Opis na stronie. I gwarancje na rok dają.

Bartosz76 22-10-2008 08:43

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Witam,
zatem niesmiertelne pytanie - Mondek TDCI 2,0 130KM - jak chipownie wplywa na zywotnosc silnika, przy zalozeniu, ze nie zmieniam techniki jazdy po?
Slyszalem, ze spalanie pozostaje na
No i czy warto - nie moge podjac decyzji... Chcialem jechac do MastersTuning w Wawie.
Mowia ze wzrost do 155-160 KM i 320-340 Nm

Pzdr

heko 22-10-2008 09:35

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Oto wykres po chipie Vtech 155KM i 400!! Nm :fcp2
http://catalog.vtech.pl/graph/ford_20td ... s_chip.jpg
...i tak zrobionym MK3 jeżdżę już 190tkm. :fcp2 ...na razie bez skutków ubocznych :fcp2 ...spalanie bez zmian...tzn. w mieście troszkę więcej...w trasie mniej :fcp2

Bartosz76 22-10-2008 09:44

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
a slyszales cos o tej firmie MastersTuning ( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] )? Ewentualnie czy slyszales cos o szpeniach, ktorzy chipuja w Wawie i moglbys polecic?

kuzek 22-10-2008 10:20

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Bartosz76, pogadaj z Heko i smigaj do Kr-ka na wycieczke, a zostanie ci kasy jeszcze na pare gazetów do MDO :fcp23

baczek07 22-10-2008 11:14

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Witam. W kwietniu b\r kupiłem Mondeo 2,0 TDDI 115 km. Na początku wydawało mi się, że moc fabryczna tego samochodu jest wystarczająca lecz teraz zmieniłem zdanie. Mam pytanie czy opłaca się chipować ten silnik ?? Przebieg to 160 tyś. km. Jakie mogą być przypuszczalne efekty ?? Jak wpływa to na żywotność silnika i na spalanie ??

Schem 22-10-2008 12:00

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Przebieg nie ma znaczenia bezpośrednio. Stan techniczny ma znaczenie.
Moja foka dostała wirusa przy przebiegu 254 kkm i miała wtedy i tak więcej KM i Nm, niż katalogowe.
Jedziesz na chipa, hamują i widać, co tam jeszcze dycha pod maską.
Jak ma co dychać, to virus i w drogę :fcp2

Co prawda, to wątek o MK3 i MK4 ale wrzucę tu swój wykresik.
http://img145.imageshack.us/img145/3...e001mf9.th.jpghttp://img145.imageshack.us/images/thpix.gif
Nie dla porównania ilości cyferek, ale porównania przebiegu krzywych :fcp2

Bartosz76 22-10-2008 12:04

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Cytat:

Napisał kuzek
Bartosz76, pogadaj z Heko i smigaj do Kr-ka na wycieczke, a zostanie ci kasy jeszcze na pare gazetów do MDO :fcp23

toz wlasnie gadam :) wydawalo mi sie, ze Heko ma cos wspolego dlatego do niego te pytania o polecany zaklad. Niestety do Kr-ka mi nie po drodze a i brak czasu (praca, male dziecko etc.)

baczek07 22-10-2008 12:08

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
A może ktoś już ma doświadczenie z chipowaniem tego silnika ??

Schem 22-10-2008 12:10

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Cytat:

Napisał Bartosz76
a slyszales cos o tej firmie MastersTuning

Cytuję Master's z jego własnego forum :
Cytat:

Wysłany: 22-02-2008, 11:39
Ty mi o fordach nic nie mów. Już dawno odpuszczam sobie te auta. Żadnych napraw systemu wtryskowego...IDS-a się pozbyłem i mam święty spokuj. Nie mam, nie mogę, nie znam się, nie mam czym. Mam dosyć EGR-ów turbinek i wymiany wtrysków
Dziwi mnie tylko jedno. Że taki koncern jak Ford nie może opracować jakiegoś swojego dieselka tylko bawi się w pożyczanie od PSA. Stare kible 1.8 ubrali w elektronikę które zaczeły udawać nowoczesne konstrukcje. Ponadto nigdy nie lubiłem francuskich silników ....tym bardziej aut więc jak coś takiego kołuje pod furtkę mojej firmy...dostaje alergii. Człowiek robi to na siłę bo trzeba mieć na chleb...ale żebym to robił z entuzjazmem...to sorry. Praktycznie co drugie auto ma jakieś niedobory mocy lub inne problemy i zaczyna się kopanie w ****ie.
Cały (zresztą bardzo ciekawy) wątek jest [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Odpuściłem sobie Mastersa, pomimo, że od Warszawiaków słyszałem, że świetny...

azet 22-10-2008 13:09

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
a mnie ciekawi czy turbo benzynki, które nadejdą, też będa miały takie możliwości chipowania jak diesle,bo .. jak już gdzieś pisałem, kłania się ekologia i diesel temu nie sprosta, i np. taki mercedes w nowej klasie E wkłada turbo 1,6 , i ma być to jednostka standartowa ,który ma dawać coś koło 180 KM. tak samo będzie podatny na chipowanie ? jak sądzicie ? pewnie czas pokarze bo teraz to takie dywagacje teoretyczne raczej są.zapewne trochę czasu minie a i może potem to już wodór - tylko pozostanie.

kuzek 22-10-2008 13:44

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Cytat:

Napisał baczek07
Witam. W kwietniu b\r kupiłem Mondeo 2,0 TDDI 115 km. Na początku wydawało mi się, że moc fabryczna tego samochodu jest wystarczająca lecz teraz zmieniłem zdanie. Mam pytanie czy opłaca się chipować ten silnik ?? Przebieg to 160 tyś. km. Jakie mogą być przypuszczalne efekty ?? Jak wpływa to na żywotność silnika i na spalanie ??

mozesz miec docelowo ok. 130 lub 150 km. Wszytko zalezy od tego jaką masz turbine. Co do spalania, to sie nie zmienia radykalnie, jezeli bedziesz deptał do bedzie palil wiecej, jak bedziesz jezdzil spokojnie to mniej.

Co do tunera w Wawie dobry jest Jacek P. z Unitronica, robi Fordy, chociaz moi znajomi robili u niego seaty i a4. Jest takze AltaRacing na bemowie, ale oni robia tylko TDCI przez ODBC. Nie bawi sie w TDDI, gdzie trzeba wyjac kompa z auta.

Ja robiłem w Krakowie i jest zadowolony, zarówno z ceny jak i efektu.

RoNiN76 22-10-2008 14:53

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Witam koledzy :fcp1 . Jeżeli chodzi o UNITRONIC i Andrzeja Poniedziałka to gościu jest konkretny i wie co robi, mało tego poprawia jeszcze po innych. Ja robiłem u niego Mondeo mk3 2003r 2.0 TDCI ze 130hp na 160hp. Muszę przyznać, że byłem bardzo zadowolony i zamierzam niebawem się do niego wybrać aby zawirusować nowe mk4. :fcp27.
Przy okazji czy ktoś z kolegów zawirusował juz nowe mk4 2.2 TDCI 175hp ?

rafar 22-10-2008 15:44

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Na stronie Unitronica jakoś nie chwalą się wykresami z mondków. Są tylko dwa focusy i jeden fusion TDCi.

Sam myślę o tuningu mondeo mkIII 2.2 TDCi, najlepiej w Warszawie.

kuzek 22-10-2008 15:53

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Unitronic to koszt ok. 1.7oo PLN , ale czy warto az tyle płacić ? ....... wg. mnie nie poniewaz mozna miec rownie dobrze i o wiele taniej, mimo tego ze wszyscy moi znajomi którzy robili furki w Unitronicu sa bardzo zadowoleni i robia kolejne furki tez tam, szczegolnie ci co maja naped 4x4.

rafar 22-10-2008 16:04

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Kuzek, a kogo polecasz w Warszawie zamiast Unitronica? Do Krakowa (V-tech) w najbliższym czasie nie będzie mi po drodze.

baczek07 22-10-2008 16:12

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
A co koledzy myślicie od V-techu z Olsztyna ktoś już tam robił auto ??

heko 22-10-2008 17:07

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Cytat:

Napisał baczek07
A co koledzy myślicie od V-techu z Olsztyna ktoś już tam robił auto ??

..obojętne w którym Vtechu będziesz chipował auto...program do niego napisze Piro...właściciel :fcp2 ...z Krakowa...po prostu jest cały czas online :fcp2 ...wszyscy zgrywają oprogramowanie fabr. i przesyłają do niego...a on nanosi poprawki i odsyła :fcp1 :fcp3

RoNiN76 22-10-2008 18:01

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Kto płaci tyle co mówisz to płaci :fcp27. Dla znajomych jest oczywiście lepsza cena. Druga sprawa, że jak robię autko w okolicy domu to nie ma problemu żeby zawsze podjechać na zgranie softu i zapakowanie fabryki :fcp27

rafar 22-10-2008 18:12

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Cytat:

Napisał RoNiN76
Kto płaci tyle co mówisz to płaci :fcp27. Dla znajomych jest oczywiście lepsza cena. Druga sprawa, że jak robię autko w okolicy domu to nie ma problemu żeby zawsze podjechać na zgranie softu i zapakowanie fabryki :fcp27

Czy żeby stać się znajomym wystarczy powołać się na Ciebie Ronin i forum FCP? ;) Do Unitronica mam z Anina rzut beretem, do warszawskiego V-Techu zresztą też (ktoś zna ten oddział)?

RoNiN76 22-10-2008 18:30

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Jeżeli masz chęć zapraszam na priv może coś pomyślimy.

kuzek 22-10-2008 20:44

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
RoNiN76 mimo najszczerszych checi, to niestey cena w Unitronicu nie byla atrakcyjna, oczywiscie ze klient ktory robi soft w x aucie ma znizki. wiem bo znajomy robil u nich A4 quatro (3 auto) i oczywiscie dostał dosc znaczna znizke, ale ... jak to mi powiedział Pan Andrzej, wpisowe trzeba zaplacic. Na szczescie sa tez inni, stad tez mimo wszystko z innych warsztatow w wawie polecam tylko jeden - Vtech w Krakowie :)

Bartosz76 23-10-2008 08:14

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
jak rozumiem partnerem v-techu w Wawie jest firma kreatorMocy
( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ) , tak?

I mozecie polecic?

EDIT:
Koles z Kreator'a Mocy odpowiedzial na moje zapytanie ofertowe
" Na forum podawane było hasło podczas grupowego chipowania na które cena była atrakcyjna."

Szukalem w "szukaju" ale nie powiodlo mi sie. Cyz ktos z Was moze mnie nakierowac?

rafar 23-10-2008 09:22

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
Cytat:

Napisał Bartosz76
jak rozumiem partnerem v-techu w Wawie jest firma kreatorMocy
( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ) , tak?

Z danych kontaktowych na stronach V-techu i Kreatora Mocy wynika, że działają jako warszawski oddział V-Techu.

Bartosz76 23-10-2008 13:17

Re: [MK3] [MK4] CHIP TUNING
 
no dobra - podjalem decyzje i umowilem sie na jutro do Kreatora Mocy

:) zobaczymy jak bedzie. Zyczcie mi powodzenia :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.