Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] instalacja tempomatu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=189720)

PROTEKTOR 04-06-2013 16:59

Nareszcie mam tempomat
 
Muszę się z wami podzielić tą wiadomością .....
Wkońcu jest ktoś kto umie domontować programowo tempomat do Transita 2006->. Od roku jezdziłem z kierownicą z przyciskami od serwisu do serwisu i po różnych warsztatach bez wyraźnego efektu. Jednemu się udało ale straciłem ABS z ESP, oraz czujnik deszczu przestał działać - program który wgrali zakłucał działanie ABSu więc wgrali mi ponownie stary. Wkońcu przez przypadek trafiłem z awarią do Bemo Motors tam mi naprawili Transita i dali namiary na gościa w Kielcach. A jemu się udało... wszystko trwało godzine.
podaje telefon 660782060.

rostek 06-06-2013 06:39

Odp: Nareszcie mam tempomat
 
oprócz kierownicy coś tam jeszcze trzeba??? jaki koszt całej zabawy?

Przyznam ze w trasie tempomat to super sprawa.

PROTEKTOR 08-06-2013 05:53

Odp: Nareszcie mam tempomat
 
Ztego co wiem nic więcej nietrzeba dokładać oprucz kierownicy. Rok tomu kierownica kosztowała mnie 250 zł ; programowanie 350 netto.

glifiarz 11-09-2013 22:16

instalacja tempomatu
 
Witam, jak w tytule, w moim aucie fabrycznie brak tempomatu. Co muszę kupić żeby ten tempomat był. Dowiedziałem się, że jak wszystko kupię i zainstaluję( ponoć bez problemu sprawa), to trzeba ten tempomat jeszcze uaktywnić przez komputer i jakieś oprogramowanie. Nie wiem czy to prawda, chodzi mi głównie o to, czy ta instalacja jest możliwa i czy wszystko jest fabrycznie gotowe.
Pozdrawiam.
P.s.
Nie mam pojęcia jak temat tempomatu gryźć.

wojtekjanus 11-09-2013 22:33

Odp: instalacja tempomatu
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

glifiarz 12-09-2013 06:03

Odp: instalacja tempomatu
 
Dzięki bardzo pozdrawiam.

mayak 04-11-2013 11:20

Odp: instalacja tempomatu
 
mam program (UCDS, rosyjski, płatny), który umożliwia odczyt i modyfikację konfiguracji Transita 2006-2012 i nie ma problemu z aktywacją tempomatu

mayak 07-11-2013 08:22

Odp: Nareszcie mam tempomat
 
mam program (UCDS, rosyjski, płatny), który umożliwia odczyt i modyfikację konfiguracji Transita 2006-2012 i nie ma problemu z aktywacją tempomatu

zibi410 22-12-2013 19:25

Odp: Nareszcie mam tempomat
 
Czy ta kierownica [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] podejdzie do modelu 2000-2006 ?

Cossi86 29-04-2014 23:15

Odp: instalacja tempomatu
 
Panowie podłaczam się do tematu.
Chcę zainstalować tempomat w swoim Transicie 2006 r.

Czy poza kierownicą jest cos potrzebne ? Jak wygląda kwestia wiązki ?

wojtekjanus 30-04-2014 08:07

Odp: instalacja tempomatu
 
Przeczytałeś cały wątek łącznie z podanym linkiem?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mayak 30-04-2014 08:12

Odp: instalacja tempomatu
 
Cytat:

Napisał Cossi86 (Post 2203135)
Panowie podłaczam się do tematu.
Chcę zainstalować tempomat w swoim Transicie 2006 r.

Czy poza kierownicą jest cos potrzebne ? Jak wygląda kwestia wiązki ?

po prostu kup odpowiednią kierownicę, wymień ją (lub ja mogę to zrobić) i zapraszam na aktywowanie tempomatu

tedi_k 03-05-2014 16:37

Odp: instalacja tempomatu
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2203211)
...kup odpowiednią kierownicę...

To Transita 2006-2013 "odpowiednia kierownica" to kierownica od Transita, C-maxa i Kugi. Reszta niezbędna do aktywowania tempomatu zwykle (95%) jest w samochodzie.

Tak więc chętnych zapraszam także do mnie.

Argo 03-05-2014 17:56

Odp: instalacja tempomatu
 
A co potrzeba do Transita 2002, 2.4, 125 KM.

mayak 05-05-2014 09:28

Odp: instalacja tempomatu
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2204908)
Reszta niezbędna do aktywowania tempomatu zwykle (95%) jest w samochodzie.

niestety nie jest tak "słodko"

są trzy wersje BCMów w transitach: A, B i C - wg moich informoacji tylko C obsługuje tempomat

BCM to komputer sterujący, zawiera w jednej obudowie także skrzynkę bezpieczników, a wygląda tak:
http://i1251.photobucket.com/albums/...pswsi6styg.jpg

może też zdarzyć się, że trzeba dokładać (analogicznie jak w FF2 - żaden problem) dwa kable od BCMa do kolumny kierowniczej:

http://i1251.photobucket.com/albums/...pspsfnsmts.jpg

http://i1251.photobucket.com/albums/...pshfrpjdow.jpg

wojtekjanus 05-05-2014 10:30

Odp: instalacja tempomatu
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2205718)
niestety nie jest tak "słodko"

są trzy wersje BCMów w transitach: A, B i C - wg moich informoacji tylko C obsługuje tempomat

Kto zna jako tako angielski, to całość materiału podanego tutaj przez kolegę mayak może poznać na brytyjskim Forum Transita pod linkiem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Cały wątek liczy 10 stron postów, jest więcej zdjęć i sporo ciekawych informacji.

Niektóre propozycje emanują angielskim humorem - jeden z userów zilustrował swoją propozycję zdjęciem drewnianego klocka pod... pedał gazu i dodał, że ma nadzieję że jego pomysł zostanie doceniony...http://emotikona.pl/emotikony/pic/01icon_lol2.gif

http://i1251.photobucket.com/albums/...psdt6xit7i.jpg

mayak 05-05-2014 10:32

Odp: instalacja tempomatu
 
ten klocek to raczej jako ogranicznik prędkości - do pełnego tempomatu, to brakuje jeszcze cegły na pedale gazu :D

Cossi86 12-08-2014 21:16

Odp: instalacja tempomatu
 
Panowie czy potrafi ktoś podłączyć tempomat do Transita 2.2 TDCI 2006r.
Tempomat został już aktywowany przez kolegę Marcina, jednak nie działa.
Podczas odpalania zapala się kontrolka tempomatu, niestety nie można go załaczyć w czasie jazdy.

Będę wdzięczny za informację, kto zrobi mi tempomat ;)

mayak 12-08-2014 23:23

Odp: instalacja tempomatu
 
Sebastian,

Ty masz BCMa ozn. 6C1T-14A073-BG, czyli wersja B (ważna jest przedostatnia litera oznaczenia), a jak wcześniej pisałem:
Cytat:

Napisał mayak (Post 2205718)
są trzy wersje BCMów w transitach: A, B i C - wg moich informoacji tylko C obsługuje tempomat

to samo jest także jasno napisane w tym angielskim opisie zakładania tempomatu podanym powyżej przez kol. wojtekjanus :

"There are 3 variants A/B/C, according to bemm, you'll need a C variant"

zdalnie nikt nie sprawdzi jaki masz BCM i żadnym komputerem nie zmieni się jego na wersję C, która obsługuje tempomat
sorry

ps.
może na alle taki transitowy BCM oznaczony 6C1T-14A073-Cx (x nie ważne) nie będzie dużo kosztował - wtedy można wymienić

tedi_k 13-08-2014 07:02

Odp: instalacja tempomatu
 
Na allle leży parę sztuk BCMów wersji "C" do Transita, ale z roku modelowego 2008 (początek numeru 8C1T-...) - np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Tanie nie są... Wyglądają na oko tak samo jak 6C1T, ale trzeba by sprawdzić czy zadziałają zamiennie za te starsze...

Cossi86 13-08-2014 07:33

Odp: instalacja tempomatu
 
Spróbuję zanabyć taki BCM od wersji C. Zibaczymy czy będzie to hulało z moim transitkiem.

Tymczasem Marcinie jak być mógł podesłać mi kody błędów będę niezmiwrnie wdzieczny.

P.S Dzięki za pomoc.

mayak 13-08-2014 07:48

Odp: instalacja tempomatu
 
wysłałem maila z odczytanymi błedami

a ja znalazłem pasującego BCMa ozn. 6C1T-14A073-CJ:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ale cena ciągle nie fajna

Jak ganiacie po Polsce, to najlepiej osobiście podjechać do kilku szrotów i potargować się - myślę, że mało kto wymienia w Polsce BCMy w Transitach, więc szrociarze mają mały zbyt i powinni chętnie obniżyć cenę

ps.
miej świadomość, że wymiana BCMa w transicie to nie jest banalna rzecz: oprócz wgrania konfiguracji z Twojego auta, to przede wszystkim trzeba zaprogramować immobilizer!

mazzy137 11-11-2014 21:28

Odp: instalacja tempomatu
 
Gdzie umiejscowiony jest ten komputer? (domniemam, że pod deską, ale gdzie dokładnie..?)
Ile kosztuje kierownica w ASO nowa? (nie musi byś obszywana).

maciek8792 25-11-2021 23:50

Dołożenie tempomatu
 
Witam czy ktoś orientuje się może, gdzie w Łodzi lub w Warszawie można by dołożyć tempomat do transita 2009 r?

Auto nie ma klimy ani el. lusterek, ale ma elektryczne szyby. Jest teraz u blacharza i nie wiem jaki ma moduł BSI. Sprawdziłem na internetach schematy mojego auta po VIn niestety jest ogólny nr FINIS fordowski bez specyfikacji jaki jest u mnie kod modułu. Zakładam, że nie jest to moduł "bogaty" i będzie trzeba podmienić moduł.

Mam pytanie : czy ktoś kto ma transita tylko z el. szybą (bez podgrzewanej szyby przód, klimy czy el lusterek) może się wypowiedzieć, jakie tam są wtedy moduły? Czy dobrze kombinuje, że do tempomatu muszę mieć moduł z oznaczeniem C (pierwsza litera ma być C - np. 6C1T-14A073-CJ) ?
W przypadku biednego modułu domyślam się, że wiązki do kierownicy nie będzie i będę musiał przeciągnąc dwa kable, może ktoś to robił i wie gdzie się trzeba wtedy podpiąć?
pozdrawiam Maciek

pucharek1988 30-12-2021 07:54

Odp: instalacja tempomatu
 
Witam czy komuś udało się dołożyć tempomat? i powiedzcie skąd mam wiedzieć jaki mam moduł B,C,A ?? jakie ma to być oznaczenie ?

maciek8792 01-01-2022 21:37

Odp: instalacja tempomatu
 
Cytat:

Napisał pucharek1988 (Post 3388219)
Witam czy komuś udało się dołożyć tempomat? i powiedzcie skąd mam wiedzieć jaki mam moduł B,C,A ?? jakie ma to być oznaczenie ?

Cześć ja będę dokładał w przyszlym tygodniu.
Masz już kierownicę?
Uważaj, bo są sprzedawcy na allegro, którzy sprzedają kierownice od focus jako rzekomo "również mogącą pasować do transita.
Co do montażu to aby sprawdzić jaki masz moduł - otwórz schowek i rozepnij tą czarna skrzynkę z biezpiecznikami (otwiera się jak książka). Tam zobaczysz oznaczenie modułu powinno być z C
Reszte powiem jak dołoże u siebie.
Ktoś wie, czy po podłączeniu ale bez kodowania powinny świecić klawisze od tempo, czy zapalają się dopiero po zakodowaniu? Może ktoś kodował to forscanem?
pozdrawiam Maciek

mayak 03-01-2022 13:07

Odp: instalacja tempomatu
 
Cytat:

Napisał maciek8792 (Post 3388780)
Ktoś wie, czy po podłączeniu ale bez kodowania powinny świecić klawisze od tempo, czy zapalają się dopiero po zakodowaniu?

jeśli w transit 2009 fabrycznie jest podświetlenie, to będą świecić się - kodowanie nie ma nic wspólnego z podświetleniem klawiszy tempomatu

mst78 25-03-2024 22:47

Odp: instalacja tempomatu
 
Witam,

Udało mi się to dzisiaj domontować. Kierownica z tempomatem kupiona na allegro, moduł był oryginalnie z literą C jak to było opisywane wcześniej, ilość przewodów we wiązce do kierownicy - 6 sztuk (2 puste dziury). Apka forcan pobrana i aktywowana gratisowo na 2 miesiące.
Najtrudniejsze w procedurze było chyba zdemontowanie samego klaksonu, ale i to się udało.
Apka forscan marudziła o braku możliwości automatycznego pobrania pliku konfiguracyjnego, ale udało się go pobrać stąd:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Po włączeniu opcji wyposażenia i wgraniu jej do BCM'a działa ok.
Klawisze na kierownicy nie są podświetlane.. nie wiem czy to kwestia wady zakupionego "2nd-hand" elementu, czy to tak po prostu jest.

życzę innym powodzenia :)

marek230482 26-03-2024 18:42

Odp: instalacja tempomatu
 
U mnie też się nie podświetlają przyciski w kierownicy. Tak jest chyba fabrycznie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.