Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=239672)

Szymon_Zy 27-02-2016 06:17

Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
Witam

Właśnie stałem się posiadaczem Focusa z 2013. Ma pewne niedomagania (autohold - asystent podjazdu niedostępny i tempomat - nie mogę włączyć). Poza tym fajne autko.
Podpowiedzcie jaki w miarę porządny fejs do tego autka -z aliexpress, z allegro? Oczywiście kasa też ma znaczenie więc jak będzie to cena legalnego VCDS'a odpadam. Mam doświadczenia z longcoding VCDS, ale widzę, że w Fordzie to trochę inna filozofia.

Jeśli macie pewnych sprzedawców to podrzućcie.

Jacek_l 27-02-2016 07:47

Odp: Jaki kabel kupić? Problem z autohold i tempomat
 
Viaken

cezarg1410 27-02-2016 10:16

Odp: Jaki kabel kupić? Problem z autohold i tempomat
 
Viaken to później tylko Focccus, a niektórzy mówią, że to strach i można łatwo auto uziemić.
Chyba najlepszy fejs do FF3 to UCDS.

Szymon_Zy 27-02-2016 10:40

Odp: Jaki kabel kupić? Problem z autohold i tempomat
 
Hmmm ten UCDS widzę, że kosztuje ponad 400 zł + kredyty. Jest inna opcja?

Czy takim Viakenem STN1170 ELM327 v3 można w miarę coś podłubać (bezpiecznie - bo vcds nigdy nic nie zepsułem)?

cezarg1410 27-02-2016 11:53

Odp: Jaki kabel kupić? Problem z autohold i tempomat
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Dosłownie kilka tematów niżej masz o Focccusie.
To jest program, który z tego co widzę po forum (osobiście nigdy nie używałem) długo może działać dobrze by przy jednym użyciu uziemić auto.

slawek-kali 27-02-2016 11:55

Odp: Jaki kabel kupić? Problem z autohold i tempomat
 
UCDS za 400zl to Viaken :D Porzadny kosztuje 2x tyle.

cezarg1410 27-02-2016 12:11

Odp: Jaki kabel kupić? Problem z autohold i tempomat
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2545984)
UCDS za 400zl to Viaken :D Porzadny kosztuje 2x tyle.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to ten nie jest dobry?

slawek-kali 27-02-2016 12:15

Odp: Jaki kabel kupić? Problem z autohold i tempomat
 
Nie tyle ze niedobry, ale ma ograniczone mozliwosci.
Pelna wersja jest 2x drozsza i niedostepna obecnie.

Szymon_Zy 27-02-2016 13:48

Odp: Jaki kabel kupić? Problem z autohold i tempomat
 
Ok, czy tym UCDS można zrobić coś więcej niż ww. Viakenem? Chodzi mi o obsługę bez kredytów. Warto dołożyć 300 zł do UCDS jeśli nie zamierzam zmieniać firmware, można viakenem zrobić zwykłe kodowanie, adaptacje etc.?

slawek-kali 27-02-2016 13:59

Odp: Jaki kabel kupić? Problem z autohold i tempomat
 
Viaken + Forscan (diagnostyka) Viaken + Elmconfig (zmiana konfiguracji)
UCDS tanszy bez sensu, drozszy - mozliwosc wgrywania aktualizacji sterownikow, adaptacji itd. Oczywiscie pisze jako laik, bo konfguracjami sie nie zajmuje.
W tym temacie pomoze @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i kilku innych kolegow.

leszcz 27-02-2016 14:07

Odp: Jaki kabel kupić? Problem z autohold i tempomat
 
Cytat:

Napisał Szymon_Zy (Post 2545943)
Jest inna opcja?

kup sobie kabel VCMII który odsługuje IDSa .... koszt około 80$ z przesyłką . Masz tam kodowanie , update modułów itd :)

cezarg1410 27-02-2016 15:45

Odp: Jaki kabel kupić? Problem z autohold i tempomat
 
Chwila...
Kod:

* Credits are used only for the implementation of the so-called commercial operations (procedures), as follows:
– Russian language adaptation for head unit SONY 2007-2011 model year
– Automatic folded mirrors (Focus | KUGA | C-MAX)
– Odometer reduction (including reset to “0”)
– Flashing the engine control module to increase capacity (including “chip tuning”)

Przecież tu wyraźnie jest napisane: "flashing the engine control module to increase capacity". Cytat ze strony UCDSa. W zwiazku z tym dlaczego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] mówisz, że nie ma możliwości wgrywania aktualizacji sterowników?
Nie żebym atakował, po prostu samego mnie mocno ten temat interesuje

slawek-kali 27-02-2016 15:50

Odp: Jaki kabel kupić? Problem z autohold i tempomat
 
Jak pisalem, zaslyszane wszystko, byc moze faktycznie update sterownikow jest, nie wiem jak z aktualizacjami itd..
Podalem osoby ktore znaja odpowiedz ;)

cezarg1410 27-02-2016 16:59

Odp: Jaki kabel kupić? Problem z autohold i tempomat
 
Panie poprawiaj szybko temat bo tu ciekawa dyskusja się rozwinęła, a SRS zaraz zamknie...

krzys1968 27-02-2016 19:09

Odp: Jaki kabel kupić? Problem z autohold i tempomat
 
Cytat:

Napisał cezarg1410 (Post 2545991)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Do tego ze stronki trzeba kredytow a kolega chce bez kredytow obsluge robic

Szymon_Zy 27-02-2016 19:14

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
Temat wyedytowany. Ale jeśli chodzi o VCMII to poniżej $99 nigdzie nie widzę. Zna ktoś stronę z taką ceną? PM me.

slawek-kali 27-02-2016 19:20

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

krzysiekj1990 27-02-2016 21:31

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
Ja osobiście jade na Deplhi kodowanie i różne adaptacje robi bez problemowo w fordzie jak i w innych markach. Wyszlo mi kolo 500 zl

elbarto 21-09-2016 08:11

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
cześć
odgrzewam stary temat.

tak się składa że mam znajomego który handluje z chińczykami. generalnie lata tam co jakiś czas i ma jakieś kontakty. zajmuje się zupełnie czym innym niż interfejsy...

może mi przywieść urządzenie o pięknej nazwie vxdiag vcx nano. podobno od dobrego producenta, który twierdzi że działa to bardzo dobrze, umożliwia bezproblemowe aktualizacje modułów, i tak dalej.

zapłacić za to musiał bym niewielką część tego, za ile można to kupić na aliexpressie. więc finansowo wątpliwości co do zakupu można pominąć. sam chętnie się pobawię, czegoś nauczę itp.

czy ktoś tego używał? czy macie jakieś sprawdzone informacje czy to działa, jakie jest ryzyko uwalenia modułu np podczas aktualizacji? z tym że chodzi mi o przekaz sprawdzony, a nie opowieści dziadka stryja wujka brata kolegi z forum z 2013 roku.

bo o ile zakup jest szybki, tani i nie ryzykowny, to wolał bym coś więcej wiedzieć o tym przed podpięciem do auta, bo to może kosztować już więcej :)

na aliexpressie widze sporo zamówień do polski, ale informacji w sieci niewiele.

nie rozmawiałem z kolegą o tym czy mają klona VCM, podobno jego kontrahenci mu polecili tego VXDIAGA jak o to zapytał.

pomożecie?

Szymon_Zy 21-09-2016 13:43

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
Jak możesz dwa to ja się łapę ;-) Chętnie potestuję na moim zamiast elm'a. Jak masz mieć za ułamek ceny to eksperymentuj.

elbarto 21-09-2016 20:53

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
nie wiem jak z większą ilością. generalnie ma tam kontakty dośc sensowne pielęgnowane przez pare lat. nie chcę go obciążać ale zapytam czy by się nie dało załatwić 2-3 szt. cena to mniej więcej 20-25 $.
ale to wstępna gadka.

dlatego kusi. koszt niewielki. można sie pobawić.

voodo 21-09-2016 21:02

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
Bierz i się nie zastanawiaj, najwyżej dużo nie stracisz. Jak coś to piszę się jako ten trzeci ;)

krzys1968 21-09-2016 21:31

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
Cytat:

Napisał elbarto (Post 2662561)
cześć
odgrzewam stary temat.

tak się składa że mam znajomego który handluje z chińczykami. generalnie lata tam co jakiś czas i ma jakieś kontakty. zajmuje się zupełnie czym innym niż interfejsy...

może mi przywieść urządzenie o pięknej nazwie vxdiag vcx nano. podobno od dobrego producenta, który twierdzi że działa to bardzo dobrze, umożliwia bezproblemowe aktualizacje modułów, i tak dalej.

Jak sprawdzisz i bedzie dzalal to moze tez sie zapisze to dam znac przed przyjazdem do Gliwic na Swieta

rumunn95 21-09-2016 22:09

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
Ja tez sie pisze;)

Tapniete z ElDżI DżI Tu

Szymon_Zy 22-09-2016 09:14

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
Cytat:

Napisał elbarto (Post 2662995)
nie wiem jak z większą ilością. generalnie ma tam kontakty dośc sensowne pielęgnowane przez pare lat. nie chcę go obciążać ale zapytam czy by się nie dało załatwić 2-3 szt. cena to mniej więcej 20-25 $.
ale to wstępna gadka.

dlatego kusi. koszt niewielki. można sie pobawić.

Wiesz, to jest logiczne, że gość specjalnie konteneru nie sprawdzi. Ale jeśli da radę więcej to pamiętaj, że ty jesteś Pierwszy - a ja drugi ;-) Co do ceny to spokojnie się można porozumieć. Kolega to też nie Caritas ;-)

Lansky 25-10-2016 20:15

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
Panowie, a polecicie coś do podstawowej diagnostyki czyli odczytanie błędów? Nic więcej w samochodzie nie mam zamiaru konfigurować. Silnik to 1.6 150KM w mk3

xywameg 28-10-2016 18:46

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
A czy kolega ma jakiś namiar i mógłby się nim podzielić znam ludzi którzy często bywają w Pekinie i jakby można było to gdzieś w okolicach kupić to może byśmy więcej sprowadzili

elbarto 04-11-2016 12:09

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
cześć
trochę to trwało głównie z mojej winy ale przetestowałem cudo o nazwie vxdiag.
mogę powiedzieć po wstępnych testach: wszystko działa jak powinno.
:) szczegóły ewentualnie na priva / maila.

co do sprowadzenia tego: rozmawiałem z kolegą. teraz przywiózł 1 szt. w śmiesznej cenie. w grudniu powinienem dostać jescze 2-4 szt. w cenie podobnej jak ta jaką ja kupiłem. więc osoby które napisały do mnie na priva będę miał na uwadze.

regularnie można to zamówić przez aliexpress mogę wskazać kto sprzedaje to z tej konkretnej fabryki, wysyłają z niemiec, więc niema obawy o cło itp. koszt regularny to około 80-85 $ za wersję kabelkową.

eclipse 03-03-2017 18:04

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
I jak wrzuć jakieś fotki tego ustrojstwa , czy jest spolszczenie tego na płycie .

lukaszooo 21-04-2017 10:13

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
Witam, pytanie banalne i drążnice ale potrzebuje kupić interfejs do Forda. Siedzę w vagach od ponad 10 lat i sporo moich starych znajomych ma teraz fordy więc muszę iść z duchem czasu.
Na dzień dobry mam 5 focusów, mk2 lifty i przedlifty i dwa mk3 przedlifty, znajdzie się też Fiesta 2011r. Potrzebuje interfejs do zwykłej obsługi jak i drobnych modyfikacji jak np zmiana wyświetlacza radia. Mam też zamówienie na zmianę licznika w mk3.
Prosze o pomoc w doborze interfejsu z pominięciem nagonki że to już było........ Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w vagach zapraszam na A4KlubPolska jestem tam od 10 lat pod tym samym nickiem i służę pomocą.

lukaszooo 25-04-2017 20:07

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
Nikt nie wyraził chęci pomocy .... Zamówiłem viakena v3 mam nadzieje że nie będe musiał domawiać czegoś droszego.

darekwawapl11 20-11-2018 08:49

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
witam czy do aktualizacji converse+ i modulu abs w mondeo mk4.5 potrzebana jest licencja basic czy extended na UCDS'a? sprawdzalem i etis po numerze vin twierdzi ze w/w moduły wymagaja aktualizacji w moim aucie.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

darekwawapl11 20-11-2018 08:51

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
rozwarzam zkup oryginalnegi ucds'a lub VCMII clona tz. full/dual board pomoze ktos w wyborze pozdrawiam Darek

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Antej 20-11-2018 09:04

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
Do czego Ci ten kabel potrzebny?
Pytasz w dziale Focusa o zagadnienia z Mdo Mk4.
Klon UCDS też zrobi aktualizację C+, do oficjalnej wersji.
Trafienie dobrego klona VCMII, to loteria, cena nie jest wyznacznikiem.

darekwawapl11 20-11-2018 09:29

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
potrzebuję zrobic aktualizacje conversa i modułu abs tak mowi etis ewentualnie wgrac nowewartosci kalibracyjne do pcm
zasada aktualizacji jest taka sama dla foki i mondeo czy myle sie?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Antej 20-11-2018 09:33

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
Zależy jak bardzo generalizujesz podejście do tematu.
W UCDS, czy w elmconfig to dwie różne zakładki.
Więc już na tym etapie powiem że "nie jest".

darekwawapl11 20-11-2018 09:34

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
zakladki ale procedura ta sama

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Antej 20-11-2018 09:40

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
Nie byłbym takim optymistą.

Klon UCDS da radę podłączyć do forscana i sam program UCDS też ma te opcje co potrzebujesz, ale czy się nie wyłożysz.... nie wiem, do tego nie ma instrukcji obsługi.

darekwawapl11 21-11-2018 09:17

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
po krótkiej korespondencji z Rosjanami kupilem oryginalnego UCDS'a.
doswiadczenie w programowaniu modułów i flashowaniu ecu jakies juz mam uwalilem ze dwa dde4 i bosha med7.5 w przeszłości chinolami wiec wiem czym to smierdzi dodam ze dde4 i meda postawilem sam na nogi ale ile nerwów mnke to kosztowalo ehhh... wiec nauczylem sie juz na swoich bledach ze jak polrogramujemy czy zapisujemy ecu to pod pozadnym prostownikiem i z planem B w zanadrzu a i tak laweta pod telefonem musi być bo nigdy nie ma pewności. chinczyki to tylko do odczytu i kropka.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Antej 21-11-2018 09:50

Odp: Jaki kabel kupić? Dobry stosunek cena/możliwości.
 
Kupiłeś pozorny spokój, chociaż przepłaciłeś.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.