Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Turbina - okopcenie. DPF? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331350)

DonDeWU 11-10-2022 10:00

Turbina - okopcenie. DPF?
 
1 załącznik(i)
Dzień dobry Panowie

Ostatnio zauważyłem okopcenie przy turbinie widoczne na zdjęciu. Powiedziano mi, że to wina zapchanego DPF. Jestem notorycznie namawiany do wycięcia DPF, a ja cały czas opieram się.
Mój Focus Mk3 2013 1.6 Diesel ma przejechane 254 tyś. km. Zrobiłem nim 60 tyś. km i staram się dbać o DPF.
Dodatkowo wylot rury wydechowej jest mocno okopcony.

Czy to wszystko ma związek z zapchaniem DPF? Nie zauważyłem żadnych oznak zapchania. Mocy nie stracił, w większości pokonuje dłuższe trasy, nie jeżdżę na niskich obrotach, co jakiś czas załącza się dopalanie.

Na koniec. Wycinać DPF czy nie? Myślałem o czyszczeniu filtra ale wiem czy jest sens.

Ps. Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem.

kln1920 11-10-2022 13:28

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Mi to wygląda na zapocenie od oleju, a nie okopcenie.

DonDeWU 11-10-2022 14:31

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Czy to o czymś alarmuje?

krzys1968 11-10-2022 19:15

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Cytat:

Napisał DonDeWU (Post 3427987)
Czy to o czymś alarmuje?

O niczym u mnie wygląda to jeszcze gorzej. Niech sobie wytną trochę pustych komórek, a nie wkład DPF.

DonDeWU 11-10-2022 21:06

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Okay , dzięki za odpowiedzi.
Co do DPF po 250 tyś km jego sprawność nadal może być w porządku ? W ogóle filtry mają jakąś żywotność?
Doradzał byś czyszczenie?

Sokółłł 11-10-2022 21:20

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Sprawdź Forscanem stan DPFa i sie dowiesz co z nim. Też mam tam okopcone, a DPF "czyściutki" i działa jak należy.

DonDeWU 11-10-2022 21:23

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Mogę sam to zrobić? To jest jakaś aplikacja? Czy podjechać do mechanika?

CHARONSKI 11-10-2022 22:05

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Możesz sam ,aplikacja Forscan Lite

luckyboy 11-10-2022 22:22

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Jeżeli masz okopcony wylot rury wydechowej to DPF już dawno nie ma [emoji846]

Ze sprawnym DPF rura jest czysta jak nowa ze sklepu.

DonDeWU 12-10-2022 09:31

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Czego używacie do podłączenia się? Kabel? Wtyczka na bluetooth?

Jeśli faktycznie filtra już nie ma to co z nim zrobić? Wycinać? Otworzyć i pozbyć się resztek wkładu?

edmun 12-10-2022 09:47

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Jak chcesz tylko czytać parametry to bierzesz Bluetootha. Jak chcesz się bawić w zapisywanie, to bierzesz kabel.

CzarnyPietrek 13-10-2022 09:08

Re: Turbina - okopcenie. DPF?
 
DonDeWU , mam podobny problem jak Ty. Pacjent Focus 1,5 TDCI 120 km.
Turbina puściła podczas wypalania DPF na parkingu. Nieszczelność się zrobiła na ośce sztangi do regulacji geometrii. Nie miałem wcześniej żadnych problemów z DPF ani komunikatów. Pewnie filtr trzeba oddać do myci + turbo regen. Generalnie w tej chwili czuje że jest lekki muł z dołu. Wypalanie teraz się odbywa co jakieś 600-800 km w zależności ile miasta. Wychodzi na to że turbulum siadło przy lekkim przypchaniu DPF-a. A przelot mój w tej chwili to 210 tkm. Pozdro
Piotr

technikibart 14-10-2022 07:34

Odp: Re: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Opaska pomiędzy turbo / DPF mogła popuścić, zdejmij osłonę i sprawdź czy jest luźna, często potrafi okopcić sztangę. Jeżeli DPF się zapchał to nie bez powodu.

CzarnyPietrek 14-10-2022 08:33

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Zweryfikowałem to na samym początku bo też myślałem że opaska puściła ale niestety nieszczelność przy ośce sztangi ( pieni się przy spryskaniu wodą z mydłem ). Notabene to turbo jest takie same jak w 1,6 HDi 115 km i wyższych wersji mocy pochodnych.

mtok 15-10-2022 15:30

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
A ja w swoim MK3 2.0 dw10c zrobiłem DPF off, EGR off, mapa 190 KM. Auto zbiera się nieziemsko...Polecam każdemu nie zdecydowanemu.

technikibart 06-01-2024 11:18

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Cytat:

Napisał CzarnyPietrek (Post 3428350)
Zweryfikowałem to na samym początku bo też myślałem że opaska puściła ale niestety nieszczelność przy ośce sztangi ( pieni się przy spryskaniu wodą z mydłem ). Notabene to turbo jest takie same jak w 1,6 HDi 115 km i wyższych wersji mocy pochodnych.

Czy wymieniłeś turbosprężarkę w tej sytuacji? Bo przy tym samym przebiegu mam podobny problem i teraz spaliny czuć w kabinie. :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

DonDeWU 06-01-2024 20:45

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Ja już też jestem po zabiegu ekologii :) od razu z 95 km na 115 km i też jest mega różnica przy zbieraniu się. Turbo nie zmieniłem ale zbiera mi się trochę oleju więc pewnie niedługo coś będę musiał zacząć z tym robić.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.