Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154557)

NERON81 27-03-2012 19:53

Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Witam Mam problem z działaniem nawiewu.Do pracy climatronica nie mam zastrzeżeń(wymieniłem na ten zółtym znaczkiem). Problem pojawia się ja wyłączę przyciskiem OFF nawiew,jak stoję w miejscu wszystko jest ok natomiast gdy rozgrzeje silnik i jadę z prędkością powyżej 60km/h czuje jak by z kratek zaczynało lecie cieple powietrze.Im wyższa prędkość tym powietrze leci mocniej i cieplejsze.I jest jedna rzecz która zauważyłem ze zawsze dmucha z tych kratek których był włączony nadmuch przed wyłączeniem climatronica. Gdzieś na forum wyczytałem ze coś ma tam lecieć żeby była cyrkulacja powietrza w samochodzie, ale bez przesady w zimie mi to nie przeszkadza ale w lecie nie da się w aucie wysiedzieć przy wyłączonym climatronicu.Powyżej 100km to już dmucha bardzo cieple powietrze.

eddek 27-03-2012 19:59

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Po wyłączeniu nawiewu powietrze przepływa swobodnie, więc jest tak jak piszesz. Musisz zamknąć obieg powietrza i wtedy nie będzie wlatywać.

NERON81 27-03-2012 20:04

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Właśnie zapomniałem napisać, ze jak włączę obieg zamknięty, problem znika.
Rozumiem ze to co, się dzieje w moim samochodzie to normalne i każdy tak ma?
:-)

TomekM_1983 28-03-2012 07:44

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Tak. Jest to normalne ponieważ powietrze przepływa swobodnie a kierunki nawiewu są ustawione według ostatnich nastaw AUTO albo wymuszonych ręcznie.
A teraz powiedz mi jaki jest sens wyłączania? Wystarczy ustawić tryb na ECO. Wtedy całość działa w sposób podobny do auta bez klimatyzacji.

NERON81 28-03-2012 18:12

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Masz racje porostu nie zdawałem sobie z tego sprawy ze tak to w mondeo działa.Myślałem ze jakieś klapki się nie domykają.Jeżdżę rożnymi autami i jeszcze z czymś takim się nie spotkałem.W trybie eco powietrze dmucha a mi chodziło o to żeby powietrze w ogóle nie leciało.Jedynym rozwiązaniem jest obieg zamknięty.Bardzo dziękuje za pomoc bo już miałem do serwisu jechać.
Pzdr.

TomekM_1983 28-03-2012 19:50

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Dodam tylko, że obieg zamknięty nie jest zalecany do ciągłego użytku, ponieważ wtedy w samochodzie krąży ciągle to samo powietrze.
A dlaczego nie chcesz żeby ci powietrze leciało z nawiewów? Jak ci przeszkadza nawiew z kratek to wymuś np na szybę i nogi, albo zamknij fizycznie wyloty powietrza pokrętłem. Przy ustawieniu na 20 stopni w trybie ECO siła nawiewu jest właściwie niewyczuwalna. Oczywiście jeśli auto nie jest mocno nagrzane w środku.

NERON81 28-03-2012 20:08

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Pobawię się tymi nawiewami i ustawie jak trzeba.Bardzo dziękuje za pomoc pozdrawiam.

GrzegorzTarnów 29-03-2012 20:45

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
U mnie jest troche inaczej...Jak nawiew jest wyłączony to zaczyna np w zimie dmuchac ciepłym powietrzem na stopy, a w lecie dmucha zimny powietrzem równiez na stopy...

Andrzej 30-03-2012 17:56

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
a mi doradzali spece od klimy, aby nigdy nie wyłączać klimatronika... aby był non stop na auto z AC...

a z tym wyłączaniem, jak pisali przedmówcy, ne wyłączaj tylko zamknij wloty, nie przełączaj na obieg wewnętrzy, bo musi się powietrze w kabienie wymieniać...

NERON81 31-03-2012 08:10

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Cytat:

Napisał GrzegorzTarnów (Post 1807779)
U mnie jest troche inaczej...Jak nawiew jest wyłączony to zaczyna np w zimie dmuchac ciepłym powietrzem na stopy, a w lecie dmucha zimny powietrzem równiez na stopy...

Masz pewnie klimatronika z białym nawiewem na szybę?Tez tak miałem ale zmieniłem na ten z zółtym znaczkiem i teraz dmucha z tych wlotów które były ostatnio włączone.

bmisiek1 31-03-2012 12:52

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Koledzy u mnie jest zupełnie inaczej.Gdy klimatronic jest na OFF nie wieje powietrze nawet w czasie jazdy i wydaje mi się ze tak powinno być.

Andrzej 31-03-2012 14:32

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Cytat:

Napisał bmisiek1 (Post 1808510)
wydaje mi się

ależ masz zupełną rację! wydaje Ci się :)

zobacz jeszcze, czy masz klimatronika z pomarańczką, czy bez... szczegóły w postach powyżej... i będzie wszystko jasne...

DonLukasio 01-04-2012 13:11

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Witam.
Mam podobny problem z klimatyzacja.
Podczas jazdy nawet przy najniższym ustawieniu 16 stopni daje cieple powietrze. Zimne powietrze uzyskalem tylko raz gdy samochod stal wlaczony przez okolo 15 minut na postoje z wlaczona klimatyzacja.
Sprawdzilem cisnienie w tej rurce przy zbiorniku z plynem do spryskiwaczy i jest bardzo wysokie. Wylatuje z niej zielona ciecz.
Nie wiem co to może byc... :/

Andrzej 01-04-2012 14:42

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Cytat:

Napisał DonLukasio (Post 1809058)
zielona ciecz

zapewne olej...

NERON81 01-04-2012 14:47

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Cytat:

Napisał DonLukasio (Post 1809058)
Witam.
Mam podobny problem z klimatyzacja.
Podczas jazdy nawet przy najniższym ustawieniu 16 stopni daje cieple powietrze. Zimne powietrze uzyskalem tylko raz gdy samochod stal wlaczony przez okolo 15 minut na postoje z wlaczona klimatyzacja.
Sprawdzilem cisnienie w tej rurce przy zbiorniku z plynem do spryskiwaczy i jest bardzo wysokie. Wylatuje z niej zielona ciecz.
Nie wiem co to może byc... :/

16stopni masz ustawione i wyłączona klimę?Jeśli tak to powietrze będzie Ci cieple leciało jak się silnik zagrzeje bo co ma je schładzać.W trybie ECO możesz co najwyżej je podgrzać.

DonLukasio 01-04-2012 17:54

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
16 stopni to dolna granica na wyswietlaczu, później pokazuje tylko LOW
co do zielonej cieszy to myslalem ze to ten czynnik chlodzacy ze sprezarki.

w takim razie co mam zrobic zeby ta klimatyzacja zadziałała?

NERON81 01-04-2012 18:17

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Chłodzić Ci będzie jeśli ustawisz temp niższa niż na zewnątrz lub low i włączysz klimę (albo temp zadana na AUTO)Jak Ci nie chłodzi w ogóle to może masz nieszczelna instalacje od klimy i czynnik uchodzi.Musisz sprawdzić w jakimś serwisie poziom czynnika i czy jest wszystko szczelne.

bmisiek1 01-04-2012 18:25

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Cytat:

Napisał Andrzej (Post 1808547)
ależ masz zupełną rację! wydaje Ci się :)

zobacz jeszcze, czy masz klimatronika z pomarańczką, czy bez... szczegóły w postach powyżej... i będzie wszystko jasne...

Posiadam klimatronik z pomarańczką .Zgodnie z instrukcją obsługi:
"Po wciśnięcu OFF
Układ ogrzewania, wentylacji i
klimatyzacji zostaje wyłączony i wybrana
zostaje recyrkulacja powietrza.
Wskazówka: Ustawienie to jest zalecane
jedynie podczas jazdy z otwartymi
oknami i/lub oknem dachowym. Dzięki
temu funkcje automatyczne nie muszą
rekompensować dodatkowego
strumienia powietrza napływającego
przez okna i/lub okno dachowe."
Zgodnie z tym jak wam może lecieć powietrze z nawiewów jak powinna być tylko recylkulacja powietrza (obieg wewnętrzny)

TomekM_1983 01-04-2012 18:59

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Cytat:

Napisał bmisiek1 (Post 1809200)
Zgodnie z tym jak wam może lecieć powietrze z nawiewów jak powinna być tylko recylkulacja powietrza (obieg wewnętrzny)

A wiesz na czym polega obieg wewnętrzny?

bmisiek1 01-04-2012 19:15

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Tak wiem co to obieg wewntrzny.Dalej będę twierdził że po wyłączeniu klimatronika nie będzie leciało więcej powietrza z nawiewów jak będziemy jechać szybciej.Po wciśnięciu OFF zamykany jest dopływ powietrza z zewnątrz(zgodnie z instrukcją)więc nie wiem co wam leci z nawiewów bo u mnie nic nie leci.

radekg32 01-04-2012 20:52

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Cytat:

Napisał bmisiek1 (Post 1809244)
Tak wiem co to obieg wewntrzny.Dalej będę twierdził że po wyłączeniu klimatronika nie będzie leciało więcej powietrza z nawiewów jak będziemy jechać szybciej.Po wciśnięciu OFF zamykany jest dopływ powietrza z zewnątrz(zgodnie z instrukcją)więc nie wiem co wam leci z nawiewów bo u mnie nic nie leci.

Dokladnie tak jest i u mnie.I podobnie jak kolega bmisiek1 smiem :) twierdzic tak samo.
Reasumujuac,tak na logike,panowie jesli cos dajemy na "off" to nie ma opcji zeby cos dalej lecialo.A jesli juz przez ktoras kratke dalej leci powietrze cieple badz zimne to proponuje poczytac sobie na ten temat-u nas na forum.Przy takich objawach jest to ewidentna wina nie zamykajacych sie kratek nawiewu.

Andrzej 02-04-2012 16:30

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 1809323)
u nas na forum

a "u nas" to gdzie?

NERON81 02-04-2012 19:51

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
To jak to w końcu jest ma lecieć czy nie :-) bo jak czytam to cześć ma tak jak ja a cześć ze nic nie leci...

Mariusz 14-04-2012 11:26

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Cytat:

Napisał NERON81 (Post 1809805)
To jak to w końcu jest ma lecieć czy nie :-) bo jak czytam to cześć ma tak jak ja a cześć ze nic nie leci...

Klima na OFF- nic nie leci (permanentnie zamknięte klapki powietrza w kanałach sterowane silniczkami elektrycznymi).

Klima na OFF- coś tam leci/dmucha (zwalone sterowanie klapkami nadmuchu, bądź też któryś z silniczków).

BASTA!

radekg32 14-04-2012 11:31

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Dokladnie jak napisal 12345mario i ja ciutke wyzej :)U mnie czasami sie zdarza,ze nie zamyka kratek nawiewu na nogi ale ja juz do tego przywyklem;)
po prostu fordy nasze tak maja,ze cos musi nie dzialac heh:P

Andrzej 15-04-2012 07:21

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Cytat:

Napisał 12345mario (Post 1814821)
Klima na OFF- nic nie leci (permanentnie zamknięte klapki powietrza w kanałach sterowane silniczkami elektrycznymi).

Klima na OFF- coś tam leci/dmucha (zwalone sterowanie klapkami nadmuchu, bądź też któryś z silniczków).

BASTA!

Ja mogę przyjąć takie wyjaśnienie... nawet sensowne :)

PIOTR_1 17-04-2012 20:23

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Mam pytanie a nie wiem jak zacząć temat dlatego podczepiam się tutaj z pytaniem.Zrobiłem test climatronika i pokazał błąd 2297-czujnik temperatury nagrzania-otwarty obwód.O co tu chodzi i gdzie szukać tego czujnika?Czy otwarty obwód to znaczy,że jest popsuty?

radekg32 17-04-2012 20:26

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
To i ja sie podepne;)Jak Wy to robicie,ze podczas testow pokazuja sie Wam jakies bledy ?Jesli ja wchodze w taki test to na panelu climatronica mam wyswietlone wszystko co mozliwe,tzn podswietlaja sie wszystkie ikony na raz.Czy jesli wyskakuje jakis blad o ile taki jest to wtedy na wysw. climy on sie pojawia czy jak ?

Mariusz 17-04-2012 20:45

Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu
 
Cytat:

Napisał PIOTR_1 (Post 1816594)
Mam pytanie a nie wiem jak zacząć temat dlatego podczepiam się tutaj z pytaniem.Zrobiłem test climatronika i pokazał błąd 2297-czujnik temperatury nagrzania-otwarty obwód.O co tu chodzi i gdzie szukać tego czujnika?Czy otwarty obwód to znaczy,że jest popsuty?

Za plastikową osłoną przy prawym kolanie kierowcy jest kratka za którą jest czujnik temperatury wewnętrznej (mała "pastylka"/termistor) osadzony przy śmigiełku wentylatorka. Może po prostu puścił lut na nim, bądź też uszkodził się kabel. Sprawdź ewentualnie omomierzem rezystancję samego termistora, może to on "strzelił".


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.