Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122664)

UKey 12-02-2011 07:24

Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Witam - wczoraj spotkała mnie nie miła sytuacja - pojechałem do zaprzyjaźnionego mechanika na wymianę filtrów - m.in. filtru paliwa. Kupiłem oryginalny filtr Bosha za 96zł - filtr przed wmontowaniem został po brzegi zalany ON i podłączony - kręcę, kręcę i przecieramy oczy ze zdumienia - auta nie chce zapalić - raz zaskoczyło - chciałem je przepalić - pół minuty na gazie - puszczam gaz - zgasł :? Założyliśmy stary filtr i zapalił na dotyk... nie wiem jak można zbadać czy nowy filtr jest jakiś felerny - wyczyściłem go z ropy dmuchnąłem powietrza na wejściu - czuć było lekki opór ale powietrze szło. Wykluczam błędne założenie czy zapowietrzenie bo widziałem jak mechanik to robił i wg mnie ok - poza tym nie pierwszy raz. Komuś się udało kupić felerny oryginalny filtr paliwa?

marek11 12-02-2011 08:12

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
no wszystko wskazuje ze wadliwy filtr a dlaczego kupiles boscha przeciez w tej samej cenie jest fordowski. 3 razy wymienialem i nigdy nie mialem problemu. Coz pozostaje reklamacja. Proponuje jakies zaswiadczenie z pieczatka od mechanika dolaczyc z opisana procedura wymiany jako podkladka.

SrebnaStrzała 12-02-2011 09:03

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Bosch albo Delphi robi dla Forda.

UKey 12-02-2011 11:28

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Dodam że filtr jest w 100% nowy z logo Bosha i Forda - nie wiem czy jest jakiś jeszcze bardziej oryginalny.

Tak sobie myślę - zainstalowany stary filtr nie jest oryginalny - założył go facet który sprzedawał mi auto - z tego co się orientuję oryginalne filtry mają znacznie więcej w środku i muszą stawiać większy opór pompie w baku - może auto diagnozuje to jako zapchany filtr? Słyszałem że auto potafi mrugnąć sprężynką jeżeli filtr jest zanieczyszczony... sam nie wiem...

SrebnaStrzała 12-02-2011 11:37

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Widziałeś jaka ropę wlał?

UKey 12-02-2011 14:25

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Tak - miał ropę w baniaku - przelał z litr do metalowej miseczki z stamtąd strzykawką do filtru - tak samo zrobił w przypadku starego i nowego filtra (za drugim razem) przy nowym auto nie zapalało, przy założeniu starego - od strzała :?

stecus 12-02-2011 15:47

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Nic innego jak wadliwy filtr paliwa, miałem taką samą sytuację jeszcze jak jeździłem passatem, też bosch ale to się zdarza każdemu producentowi. O dziwo najmniej problemów jest z naszym Filtronem. Ostatnio w pracy robiłem przegląd w passacie B6 2.0 TDI i wszystkie filtry obok znaczka VW Audi miały logo filtron, więc muszą być niezłe :D

Mariusz 12-02-2011 16:05

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Nie stosuj filtra paliwa firmy Filtron do Mondzia. On ma dużo większą siatkę/przepustowość od oryginala Fordowskiego. W tym przypadku (filtra paliwa) podjedź do ASO i tam kup.

stecus 12-02-2011 16:20

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
To był tylko przykład. Akurat do mondeo oryginały są w przystępnej cenie więc na pewno się opłaca.

UKey 13-02-2011 08:29

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Panowie - mam 10 dni na zwrot filtra - kupiłem go na e-sklepie z częściami do fordów - postanowiłem że jutro spróbuje umówić się z innym warsztatem w moim mieście który robi tylko przy fordach - zobaczymy - dam znać. Jak nie ruszy znów to go odeślę. Zgadzam się że w przypadku TDCi lepiej kupić jednak oryginał - szkoda potem nerwów i pieniędzy - nie mówię że Filtron robi złe filtry ale w tym przypadku obstaje za oryginałem.

mondi80 13-02-2011 11:07

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Jeżeli mówimy o oryginalnym to co mamy na myśli tamtego roku kupiłem Bosch Motocraft z serwisu i dałem za niego 120 zł tego roku ten sam filtr kosztuje już 180 -200 pytam Pana w ASO dlaczego mówią auto starsze a magazyn kosztuje. Więc kupiłem Boscha za 80 zł i teraz na jesień chce porównać rozetnę tego boscha i porównam go z tym motocraftem. Nie wiem czy mam rozumieć że bosch to oryginał czy tylko bosch motocraft to oryginał ??

Mariusz 13-02-2011 18:46

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Cytat:

Napisał mondi80 (Post 1598002)
Jeżeli mówimy o oryginalnym to co mamy na myśli tamtego roku kupiłem Bosch Motocraft z serwisu i dałem za niego 120 zł tego roku ten sam filtr kosztuje już 180 -200 pytam Pana w ASO dlaczego mówią auto starsze a magazyn kosztuje. Więc kupiłem Boscha za 80 zł i teraz na jesień chce porównać rozetnę tego boscha i porównam go z tym motocraftem. Nie wiem czy mam rozumieć że bosch to oryginał czy tylko bosch motocraft to oryginał ??

Rozetnij, sprawdź i podziel się spostrzeżeniami.

mondi80 13-02-2011 20:04

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Jesienią odświerze temat tego Boscha mam od października więc mniej więcej o tym czasie będę wymieniał postaram się zrobić jakieś fotki to zobaczymy różnice

UKey 16-02-2011 17:52

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Panowie - dziś z kumplem w garażu sami wymieniliśmy filtry - nowy - oryginalny odpalił od strzała - jedna uwaga mi się nasuwa - do wszystkich którzy będą to robić pierwszy raz - jak będziecie zalewać filtr ropą to najlepiej zalewać go przez rurkę od przelewu (tą mniejszą) bo tam paliwo wchodzi bez żadnego oporu... w przypadku zalewania filtra od wejścia/wyjścia trzeba to robić powoli bo łatwo pozornie przelać filtr tzn przy mocniejszym depnięciu na strzykawkę filtr się przelewa ale nie znaczy to że jest już pełny... to było najprawdopodobniej przyczyną brak odpalenia u mechesa... no cóż następnym razem wymienię u niego już tylko olej 8)

marek55 16-02-2011 19:46

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Do naszych mondków, nadaje się tylko i wyłącznie oryginalny filtr fordowski z KROPKĄ [ czarnym oczkiem] na wieczku. Ta kropka jest ponoć bardzo ważna. Jeżeli zamontuje się filtr bez niej, mogą wystąpić problemy z wtryskami. Tego dowiedziałem się od mechanika pracującego w serwisie.

marcin sekula 16-02-2011 20:05

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Witam A ja w tamtym roku wymieniłem na filtr bosha i nie wytrzymał mi nawet roku. Dodam że moje roczne przebiegi są w granicach 12 - 15 tysięcy km samochód chyba nawet raz nie był doprowadzony żeby zapaliła się rezerwa. Teraz nawet nie pamiętam jakiej firmy mam założony przestałem zwracać na to uwagę.

tlopuc 17-02-2011 10:04

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Co masz na myśli mówiąc, że nie wytrzymał nawet roku?

Filtr powinno się zalewać poprzez króciec wejściowy, wtedy paliwo będzie przefiltrowane. Jeżeli zalejemy poprzez wyjściowy to ewentualny syf dostanie się do pompy.

Snajper_881 17-02-2011 10:14

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Cytat:

Napisał marek55 (Post 1600550)
Do naszych mondków, nadaje się tylko i wyłącznie oryginalny filtr fordowski z KROPKĄ [ czarnym oczkiem] na wieczku. Ta kropka jest ponoć bardzo ważna. Jeżeli zamontuje się filtr bez niej, mogą wystąpić problemy z wtryskami. Tego dowiedziałem się od mechanika pracującego w serwisie.

Bardzo ważna, bo ta kropka informuje chyba raczej o kierunku montażu filtra. :one:

marek55 17-02-2011 16:09

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Na pewno nie o kierunku, tylko o rodzaju filtra. W warsztacie specjalizującym się fordami, też zwrócili mi na to uwagę. Są dwa takie same filtry do forda bez kropki i z kropką. Powiedzieli mi, że jeżeli nie chcę mieć problemów z wtryskami mam założyć ten z kropką.

FrogsterPL 17-02-2011 16:20

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Hmm, a ten bez kropki można w takim razie gdzieś stosować, np. do innego silnika? Czy to po prostu jakiś pic na wodę, który trzeba omijać zawsze i wszędzie? Mi to oczywiście niepotrzebne bo mam benzyniaka, ale pytam z ciekawości.

marek55 17-02-2011 16:32

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Nie wiem czy to jest pic na wodę ale w sklepie serwisowym też sprzedawca zwrócił mi, na to uwagę. Powiedział, że dokładnie taki sam jest montowany fabrycznie przez forda. Mój mondek ma trzy lata i miał założony taki właśnie filtr z kropką na wieczku. Ja nie ryzykowałem, tym bardziej, że cena nie była specjalnie wyższa 125zł.

luckmar 18-02-2011 20:34

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
A ja stosuje filtry bez kropki ( MANN nie stawia kropek) i już ponad 3 rok bez problemów

pete2 19-02-2011 18:40

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Nie no, nie sądzę, ze ford robi takie tajemnice i tylko w salonach wiedzą, ze tylko filtry z kropką są dobre a te bez kropki już złe. Czyli co, bosh robi filtry na pierwszy na pierwszy montaż z kropką i równocześnie sprzedaje złe filtry bez kropki z opisem do mondeo TDDI/TDCI chociaż wie, że rozwalają wtryski?

UKey 26-02-2011 07:25

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
5 załącznik(i)
Po tym jak wymieniłem sam filtr paliwa postanowiłem zatrzymać stary i go rozebrać... niema nic lepszego niż poranna sobotnia destrukcja czegoś przy kawie ;) Jak widać na załączonych fotach nie znalazłem śladu opiłków w filtrze... jednak muszę powiedzieć (czego nie widać na fotach) kiedy spuszczałem paliwo z dolnego zaworu trochę syfu z niego wyleciało - były to czarne miękkie cząstki gdzieś 0,3x0,3 max 1x1 mm, raczej płaskie - taki typowy "syfik" :P dla ciekawskich na poniższych fotach - co jest w środku, nieoryginalnego filtra paliwa.

UKey 26-02-2011 07:26

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
3 załącznik(i)
... jeszcze kilka fotek...

Ar2rB 26-02-2011 09:18

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Ładnie :-), oj ładnie :-).

Po jakim przebiegu ten Twój filterek?

Ja też otworzyłem swoj filtr (w zeszłym roku na jesieni). Nie znalazłem w nim żadnych obcych ciał. Jak spuściłem to co w nim było przez ten dolny zaworek do słoika to... wyleciał czyściutki olej i kilka kropel swobodnie się poruszających jakiegoś czegoś (jakaś substancja o innej gęstości ale nie woda) :-). Tylko że mój (bosh) wyglądał jakby sporo lepiej - niemal jak nowy - a przelatałem na nim 15 tys.

UKey 26-02-2011 14:57

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Filtr był użytkowany ok 20 000km przy przebiegu 172 - 192 kkm

vania 04-03-2011 15:10

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Witam, mam pytanie czy filtr paliwa może przepuszczać jakieś zanieczyszczenia i powodować błąd wtrysków, w grudniu wymieniłem olej i wszystkie filtry w tym filtr paliwa, niestety mechanik założył mi jakiś polski zamiennik. Po trzech tygodniach jadąc na trasie zapaliła mi się sprężynka, spadek mocy max prędkość 140, poprawa po wyłączeniu silnika, ale za chwile znowu to samo. Zjechałem na stację zatankowałem pół baku i objawy zniknęły. Zaobserwowałem, że błąd wyskakuje tylko jak mam mało paliwa, jak zaleje pół baku i nie zbliżam się do niskich stanów to jest git, nic się nie dzieje. Wtryski miałem robione w zeszłym roku, więc to raczej nie ich wina. Czy wystarczy zmiana filtra na oryginał fordowski czy trzeba też robić czyszczenie baku?

dzierzba 05-03-2011 19:39

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
tak sie zastanawiam czy nie przesadzamy aby z tymi filtrami :)
Ja mam drugie mondeo pierwsze zrobilo 211 tys i pamietam ze jak bylo jeszcze robione w serwisie forda to padly mi trzy wtryski do przebiegu 120 tys. I zawsze zakladali filtry boscha i czyscili bak. Po tym przebiegu robilem sam i zakladalem filtrona i przez 91 tys km padl mi jeden wtrysk ten ktory wczesniej nie byl wymieniony. Co wiecej za kazdym razem patrzylem jak sie mial filtr po 25 tys przebiegu i byl w stanie prawie ze nie naruszonym.
Filtr boscha moze miec membrane z mniejszymi otworkami ktory ma lepiej wylapywac zanieczyszczenia. Ale ma pewna wade jest bardziej czula na niskie temperatury i wytracanie sie parafiny wiec w wielkie mrozy sie zapycha i trzeba go ogrzewac :)
Jak dla mnie to niech ci co sprzedaja paliwo dbaja o jego jakosc i my nie bedziemy mieli problemow. Albo niech ford wreszcie wypusci wtryski ktore beda odpowiednie do tego co jest w Polsce

balzac83 13-02-2014 10:01

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Tak się zastanawiam nad filtrem paliwa do TDCI 115KM. Wymienię na BOSCH ale skąd takie różnicę w cenie? Od 75zł do 119zł ? Bo nie widzę różnicy może gdzieś jest haczyk w tym?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mariusz 13-02-2014 14:08

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Cytat:

Napisał balzac83 (Post 2158797)
... Bo nie widzę różnicy może gdzieś jest haczyk w tym?

Zapewne płacisz za napis Ford, choć może być tak, że te z napisem Ford na pudełku mają inną przepustowość niż te tańsze. Do końca nie wiem, więc się nie wypowiadam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.