Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] BLIS jak zainstalować (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=227206)

kristof76 05-07-2015 12:54

BLIS jak zainstalować
 
witam Chciałbym zakupić lusterka z systemem BLIS , jak rozpoznać te lusterka (charakterystyka) i jak uruchomić ten system . Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi

tedi_k 05-07-2015 13:44

Odp: BLIS jak zainstalować
 
System BLIS składa się z:
- radarów za obydwoma (lewym i prawym) narożnikami tylnego zderzaka
- odpowiedniej wiązki tylnego zderzaka
- sterownika systemu BLIS - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
- lusterek z diodami i małym rysunkiem samochodzika - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Same lusterka nic nie dadzą... (no może poza "szpanem"...).

kristof76 05-07-2015 18:14

Odp: BLIS jak zainstalować
 
rozumiem z tych linków że
-potrzebuje 2 sterowniki o oznaczeniach AM2T-14C689-AE
-lusterka z 13-toma pinami(każde)
-wiązkę zderzaka pod system BLIS i czujniki w tylny zderzak
pytanie czy posiadając to wszystko wystarczy to popodłączać i będzie działać czy jest potrzeba konfiguracji z innymi sterownikami

kleryk 05-07-2015 19:38

Odp: BLIS jak zainstalować
 
A wiadomo czy już odpowiednia wiązka dochodzi do lusterek. Jeszcze jakbyś miał dawce ze wszystkim to ok ale w przeciwnym wypadku zbędny wydatek.

latar 06-07-2015 09:08

Odp: BLIS jak zainstalować
 
I pożytek najwyżej średni. Użyteczność tego systemu jest..no jakby to powiedzieć...wątpliwa.

tedi_k 06-07-2015 15:07

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Użyteczność systemu jest standardowa: lepiej mieć i nie używać niż nie mieć i pożądać...:one:
BLIS działa całkiem z sensem. Ostrzega całkiem precyzyjnie o samochodzie w martwym polu - pod warunkiem, że używa się migaczy...

nomad 06-07-2015 21:32

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2424631)
...Ostrzega całkiem precyzyjnie o samochodzie w martwym polu - pod warunkiem, że używa się migaczy...

Czy można jaśniej?

woro_woro 07-07-2015 05:58

Jeśli mogę doradzić to odpuść sobie. Posiadam ten gadżet i jest on nieprzydatny. Mam bo byl w wyposażeniu auta które kupiłem ale gdybym tego nie miał na pewno bym nie chcial dokładać. Juz asystent pasa ruchu zdaje sie bardziej użyteczny. Oba systemy były łączone w pakiet chyba.

MAG 07-07-2015 07:18

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Cytat:

Napisał nomad (Post 2424794)
Czy można jaśniej?

Zapewne chodzi o to że system się aktywuje tylko po włączeniu kierunków, a jak wiadomo nie każdy zawsze ich przy wyprzedzaniu używa...

latar 07-07-2015 07:29

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Nie wiem jak na platformie Focusa ale u mnie działa czy włączę kierunek czy nie. Jeśli jest coś w martwym polu to świeci się lampka. Przydatność jest średnia/słaba. Nie zdarzyło mi się żeby lampka się świeciła a nie było widać pojazdu w lusterkach. A nie, zdarza się jak łapie jakieś krzaczory czy trawy z pobocza.

Jeśli miałbym dopłacić 500 zeta za to kupując nowy samochód to może bym się zdecydował ale jeżeli miałbym szukać wiązek do zderzaka i lusterka, szukać czujników, samych lusterek a potem bawić się w instalowanie tego to nie. Koszt spory, roboty dużo a pożytek dyskusyjny.

Slartibartfast 08-07-2015 00:48

Odp: BLIS jak zainstalować
 
BLIS działa zawsze, uzależnienie od kierunków nie miałoby sensu.
Parę razy uratował mi lakier, więc uważam go za przydatny, choć drogi w zakupie

tedi_k 08-07-2015 07:55

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Cytat:

Napisał Slartibartfast (Post 2425340)
... uzależnienie od kierunków nie miałoby sensu.
..

Potwierdzam. Pomyliło mi się z asystentem pasa ruchu - to on jest uzależniony od włączenia lub nie kierunkowskazu. Sorki za odrobine zamieszania... ;)

kristof76 21-07-2015 22:22

Odp: BLIS jak zainstalować
 
ok dziękuję wszystkim ,rozjaśniło mi to trochę temat

Zykfryd 23-09-2015 14:13

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Witam.Pozwole sie podlaczyc pod temat.Wie ktos czy graty od systemu BLIS z S-MAX pasowaly by do mojego Grand C-max ?Czy moglby ktos sprawdzic czy wogole da sie to w moim autku aktywowac preferowane okolice Legnicy albo Katowic.

tedi_k 24-09-2015 22:04

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Cytat:

Napisał Zykfryd (Post 2459262)
...Czy moglby ktos sprawdzic czy wogole da sie to w moim autku aktywowac preferowane okolice Legnicy albo Katowic.

Z S-maxa nie będzie pasowało. A co do ewentualnej aktywacji - kolega nie jest zadowolony z aktywacji elektrycznej klapy, że szuka kogoś innego?
Z dokładnością do mocowań radarów oraz kształtu lusterek bocznych pasować będą podzespoły BLIS z Kugi MK2 lub Focusa MK3.
Po dołożeniu części oczywiście, że da się aktywować. Miałem kiedyś na oku komplet części do mojego Grand C-maxa - (oryginalnie z Granda właśnie) sprzedawca chciał 1.000zł, ale ostatecznie wtedy się nie zdecydowałem.

mm32 25-09-2015 19:56

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2424172)
System BLIS składa się z: - radarów za obydwoma (lewym i prawym) narożnikami tylnego zderzaka - odpowiedniej wiązki tylnego zderzaka - sterownika systemu BLIS - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - lusterek z diodami i małym rysunkiem samochodzika - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Coś nie tak bo nie ma dodatkowego sterownika,wszystkim steruje BCM.Dodatkowo potrzeba jeszcze modułów drzwiowych mogących "obsłużyć" diodki w lusterkach :).

tedi_k 25-09-2015 21:19

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 2460434)
...nie ma dodatkowego sterownika,wszystkim steruje BCM.....

Racja - nie ma dodatkowego sterownika, bo sterowniki zintegrowane są z tylnymi radarami. BCM też chyba nie ma za dużo roboty (może nawet nic...), bo z tylnych radarów komunikaty CAN idą prawdopodobnie wprost do modułów drzwiowych.

Zykfryd 28-09-2015 00:55

Odp: BLIS jak zainstalować
 
[QUOTE=tedi_k;2460021]Z S-maxa nie będzie pasowało. A co do ewentualnej aktywacji - kolega nie jest zadowolony z aktywacji elektrycznej klapy, że szuka kogoś innego? Oczywiscie ze zadowolony!! i nie tylko z tej elektrycznej klapy ale i z tych dodatkowych kucykow.Malo precyzyjne pytanie z mojej strony bylo.Jak pozbieram graty i dojde gdzie co i jak to zamelduje sie na PW: Jak na razie znalazlem cos takiego :[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Nie rozumiem z tego ogloszenia co sprzedajacy ma na mysli ( ŚLIZGI ) Czy chodzi tu o te plastiki w ktorych obsadzone sa radary ? I czy ( I WIĄZKA DO WERSJI KOMBI ) bedzie odpowiednia?

boncio 30-09-2015 15:04

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2460021)
kształtu lusterek bocznych pasować będą podzespoły BLIS z Kugi MK2 lub Focusa MK3

Podzespoły tak, ale lusterka nie. Kształt tych z Focusa, czy Kugi jest zupełnie inny. C-max ma identyczny kształt lusterek jak S-max 1.

tedi_k 30-09-2015 17:40

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Dokładnie to miałem na myśli - lusterka się nie nadają z powodu innego kształtu.

boncio 01-10-2015 15:18

Odp: BLIS jak zainstalować
 
A fakt :) Chyba zmęczony byłem ;)

Zykfryd 05-01-2016 23:55

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2460021)
Z dokładnością do mocowań radarów oraz kształtu lusterek bocznych pasować będą podzespoły BLIS z Kugi MK2 lub Focusa MK3.
Po dołożeniu części oczywiście, że da się aktywować.

A czy da sie aktywowac tez Cross Traffic Alert ? czy moze jeszcze jakis dodatkowy modul trzeba ?

MaXyM 06-01-2016 00:56

Odp: BLIS jak zainstalować
 
A dawala fabryka cos takiego do SMaxa?

Zykfryd 06-01-2016 01:47

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2511060)
A dawala fabryka cos takiego do SMaxa?

Wedlug instrukcji s-max z 2015 maj.str 231. Układy pomocnicze dla kierownicy.Wyglada ze fabryka daje.

MaXyM 06-01-2016 08:40

Odp: BLIS jak zainstalować
 
ano pewnie w jakims Mercu tez bedzie. ale ty masz starszy model, wiec pytam czy widziales cos takiego w twoim modelu, np w instrukcji

Zykfryd 06-01-2016 10:45

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2511104)
ano pewnie w jakims Mercu tez bedzie. ale ty masz starszy model, wiec pytam czy widziales cos takiego w twoim modelu, np w instrukcji

Tak tez widzialem w instrukcji obslugi ale od 2015. Blis z Cross Traffic Alert.

MaXyM 06-01-2016 11:14

Odp: BLIS jak zainstalować
 
i chciales w swym aucie aktywowac cos co jest dopiero w nastepnym modelu? nie rozumiem twej logiki

Zykfryd 06-01-2016 12:21

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2511203)
i chciales w swym aucie aktywowac cos co jest dopiero w nastepnym modelu? nie rozumiem twej logiki

Jak sie da?? to pewnie ze bym chcial.Jesli nie to trudno. Dlatego pytam czy sa jakies,roznice czy dodatkowe jakies czesci moze trzeba ? Logiczne,albo?:razz:

MaXyM 06-01-2016 12:46

Odp: BLIS jak zainstalować
 
No nielogiczne wlasnie ;) Bo to zupelnie inna platforma.
Do swojego Smaxa mozesz dolozyc to co masz w instrukcji do twego modelu (a to tez nie wszystko sie da/oplaca etc)

Speedo 06-01-2016 12:58

Odp: BLIS jak zainstalować
 
to co kolega pyta to ostrzeżenie o przekroczeniu pasa ruchu, było dostępne w S-Maxie FL, dołożyć pewnie się da, pytanie ile z tym roboty - dodatkowa kamera na szybie itp

MaXyM 06-01-2016 13:56

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Kolega sie pytal o Cross Traffic a nie o BLISS

Speedo 06-01-2016 13:58

Odp: BLIS jak zainstalować
 
ja nie wiem o czym Ty do mnie rozmawiasz :P blis to ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu (migające cos w lusterku + kamerki dwie w tylnym zderzaku) a ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu to kropki na convers pomiędzy którymi jedzie samochodzik + kamerka na przedniej szybie

mm32 06-01-2016 14:02

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Oto chodzi:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MaXyM 06-01-2016 14:03

Odp: BLIS jak zainstalować
 
No mam takie samo odczucie jak czytam twoje posty ;)
Ostrzezenie o zjechaniu z pasa sie nazywa Lane Assist. Nie ma zadnego zwiazku z Cross Traffic ktory ostrzeza o nadjezdzajacych pojazdach z boku:


Speedo 06-01-2016 14:06

Odp: BLIS jak zainstalować
 
no, ale to w mk5 a koledze Zykfryd też o to chodzi?

mm32 06-01-2016 14:07

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Tak,też mu o to chodzi.

Speedo 06-01-2016 14:09

Odp: BLIS jak zainstalować
 
to pora zakupić s-maxa nowego ;)

daniel66 08-02-2016 10:26

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Tak zacząłem się zastanawiać. Czy jest możliwość doinstalowania i uruchomienia tylko 1 strony BLIS - mianowicie od strony kierowcy? Wtedy potrzeba wiązki z BLISEM na tył, modułem i lusterko strony lewej. Tylko czy ta wiązka którą mam w drzwiach będzie dobra? To nieoceniony system np. w nocy lub deszczowe dni kiedy widoczność jest mała... I tak wydaje mi się, że BLIS występował z asystentem pasa gdyż korzysta z tych samych czujników. Do tego bajeru jednak potrzeba jeszcze zmienionej manetki z samochodzikiem pomiędzy kropkami. I teraz pytanie czy pomimo tego że takowej manetki nie będzie a będę chciał mieć BLIS będzie to działało? Z tego co wiem BLIS jest uruchamiany z Conversa i tam zaznacza się opcje ON/OFF
Wtedy chyba też otrzymujemy DRIVING alert czyli ta filiżanka na conversie?

BUMP: do asystenta potrzebna jest jeszcze kamerka z przodu w szybie (ona też chyba odpowiada za automatyczne przełączanie świateł mijania/długie) oraz kierownica z drganiami.

Lubię ten film: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mayak 08-02-2016 11:19

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Blis jest niezależny od asystenta

aurerum 08-02-2016 17:07

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Cytat:

Napisał daniel66 (Post 2532435)
Tak zacząłem się zastanawiać. Czy jest możliwość doinstalowania i uruchomienia tylko 1 strony BLIS - mianowicie od strony kierowcy? Wtedy potrzeba wiązki z BLISEM na tył, modułem i lusterko strony lewej. Tylko czy ta wiązka którą mam w drzwiach będzie dobra? To nieoceniony system np. w nocy lub deszczowe dni kiedy widoczność jest mała... I tak wydaje mi się, że BLIS występował z asystentem pasa gdyż korzysta z tych samych czujników. Do tego bajeru jednak potrzeba jeszcze zmienionej manetki z samochodzikiem pomiędzy kropkami. I teraz pytanie czy pomimo tego że takowej manetki nie będzie a będę chciał mieć BLIS będzie to działało? Z tego co wiem BLIS jest uruchamiany z Conversa i tam zaznacza się opcje ON/OFF
Wtedy chyba też otrzymujemy DRIVING alert czyli ta filiżanka na conversie?

BUMP: do asystenta potrzebna jest jeszcze kamerka z przodu w szybie (ona też chyba odpowiada za automatyczne przełączanie świateł mijania/długie) oraz kierownica z drganiami.

Lubię ten film: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jeszcze pewnie trzeba by sprawdzić czy moduły drzwi to obsługują. Czy mają odpowiednie piny


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.