Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=106731)

damiasek 04-08-2010 09:38

Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
4 załącznik(i)
Pacjent: Ford Focus II kombi 1.6 TDCI 90KM przebieg 218000 km 2005r

Objawy: metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika, wibracje pedału sprzęgła, od czasu do czasu szarpnięcie na I i II biegu, przy przegazowaniu i przy schodzeniu z obrotów na luzie od około 1000rpm do 750rmp charakterystyczne wstrząśnięcie i drżenie całego auta.

Czytając forum byłem na 90% przekonany że złapałem kolejna awarie typową dla diesla(dwumasa?). Jako że objawy pojawiły się dość szybko, postanowiłem działać. Na szczęście nie oddałem auta "mechanikom" tylko wcześnie obejrzałem je z każdej, a zwłaszcza spodniej strony. Winowajcą okazała się uszkodzona/rozerwana tylna poduszka mocująca skrzynię biegów.
Poduszkę kupiłem w intercarsie (78zł) i wymieniłem. Do wymiany należy mieć:
- toroxa 30
- klucz nasadowy 15
- 10 min czasu i podjazd/kanał
lub X min i zdolności speleologiczne

Odkręcamy dużą osłonę silnika(wkręty na torox 30), w tylnej części tej osłony widać ową poduszkę. Jest ona przykręcona dwoma śrubami (15). Po odkręceniu i wyjęciu śrub w celu wyjęcia poduszki należy odciągnąć silnik ze skrzynią w kierunku przodu auta i pociągnąć za poduszkę. Montaż w odwrotnej kolejności. Według niektórych szkół śruby należy dociągnąć po odpaleniu silnika, drgania powodują lepsze ułożenie poduszki.

Wymiana poduszki zlikwidowała wszystkie wyżej wymienione objawy :> .
Pozdrawiam
Damian
Poniżej kilka fotek.

maureliusz 05-08-2010 07:51

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Bardzo cenna uwaga i spoko opis! Takie posty to się rozumie:-) i były obrazki:-D

Natomiast mam pytanie, bo mam podobne objawy, ale u mnie nie ma metalicznego chałasu. Poprostu jak na obciążony silniku ściagam nogą z gazu to czuję lekkie uderzenie (takie głuche) i potem jak dodam ostro gazu to znowu. Podobnie słuszę taki stukot, gdy zmieniam kierunek jazdy - znaczy się zatrzymam się i dam wsteczny i puszczę w miarę szybko sprzęgło (oczywiscie bez przesady, tak normalnie). Podczas normalnej, spokojnej jazdy jest OK.
Czy ktoś miał coś takiego? Już jeden machanik mówł mi, że pewnie przegub.

damiasek 05-08-2010 08:46

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Metaliczy stuk to pojawił się jak guma całkiem padła, wjedź na kanał i obejrzyj tą poduszkę rusz silnikiem ręką i będziesz wiedział czy to ta poduszka. Wzasadzie nawet bez kanału możesz spróbować zabujać silnikiem w przód i tył - przez zmianą dalo się po praktycznie nie.

pozdrawiam
Damian

maureliusz 05-08-2010 22:24

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
A możesz dokładniej napisać jak rozpoznać różnicę? Jeszcze nigdy nie obczajałem takiego tematu i nie mam wprawy:-) he he

damiasek 05-08-2010 22:43

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1486549)
A możesz dokładniej napisać jak rozpoznać różnicę? Jeszcze nigdy nie obczajałem takiego tematu i nie mam wprawy:-) he he

Też nie mam na szczęście wprawy :) , dwumasa mi nie padła więc nie mam z czym porównywać. Jak masz dostęp do kanału/podjazdu/podnośnika to poprostu wjedź, ściągnij plastikową osłonę i zobacz.

Pozdrawiam
Damian

maureliusz 05-08-2010 22:47

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Sorki, chyba śpiący jestem i nie zauważyłem, że napisałeś co by ręką ruszyć...:-) OK. dzięki.

mkaminski100 06-08-2010 11:25

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
I tak dorabiaja sie mechanicy. Drazek reakcyjny potrafi sie sam zluzowac a mechanik skasuje za wymiane dwumasy...ktorej nie rusza.

Ja tam sie ciesze z tego, bo dzieki takiej diagnozie kupilem niedawno calkiem tanio auto :D

Andrzej 08-08-2010 10:37

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1486761)
Ja tam sie ciesze z tego, bo dzieki takiej diagnozie kupilem niedawno calkiem tanio auto

mam nadzieję, że to nie Ty je diagnozowałeś w ten sposób...

mkaminski100 08-08-2010 13:49

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Cytat:

Napisał Qvadrat (Post 1487650)
mam nadzieję, że to nie Ty je diagnozowałeś w ten sposób...

Ja nie. Jak je kupowalem to nie bylo mowy o stukaniu, jak odbieralem to facet nawet auta nie bardzo chcial gasic (przyjechal po mnie). Jak prawie go zmusilem i odpalilem przed zaplaceniem to zaczal walic glupa, ze tak bylo, ze to normalne itd.
Do konca udawal, ze cena byla niska, bo szybko sie musi auta pozbyc...

A jezeli chodzi o szczerosc to ostatnio kupujac auto sam sprzedajacemu powiedzialem, ze silnik nie jest do wymiany tylko mechanik mu tak mocno zagial miske. Facet sie zagotowal, ale auto i tak chcial sprzedac, bo kupil juz kolejne.

maureliusz 08-08-2010 14:18

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1486761)
Drazek reakcyjny potrafi sie sam zluzowac

Możesz nieco rozwinać temat? Jak to sprawdzić?

mkaminski100 08-08-2010 14:33

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1487754)
Możesz nieco rozwinać temat? Jak to sprawdzić?

Bo nie zawsze sie wyrobi guma tylko czesto po czasie mocowanie do silnika zaczyna sie ruszac. Sruba ma wystarczajacy luz, zeby odczuwac uderzenia przy odpalaniu i przyspieszaniu.

Diagnozuje sie najlepiej pod autem. Ja odkrecam mocowanie na silniku, czyszcze i skrecam profilaktycznie.

maureliusz 08-08-2010 21:12

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Ale u licha co to jest ten drążek reakcyjny? Gdzie to namierzać?

mkaminski100 08-08-2010 21:14

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1487979)
Ale u licha co to jest ten drążek reakcyjny? Gdzie to namierzać?

To jest ten element ktory wymienil kolega na samym poczatku watku. To nie jest poduszka silnika bo go nie utrzymuje tylko drazek reakcyjny bo ma trzymac silnik w pionie i amortyzowac "bujanie" silnika przy odpalaniu/gaszeniu i hamowaniu/przyspieszaniu.
Nie zawsze guma w drazku peka, czesto rusza sie polacznie do silnika.

maureliusz 08-08-2010 21:26

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Good. Dzięki - sprawdzę sobie. Na razie walczę z śrubami pływającymi do regulacji tylnych wahaczy...:-/

mbuszek1 14-08-2010 10:57

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Czy w focusie I (1,8 TDCI 100 KM) ta poduszka wygląda podobnie? Czy sposób postępowania także jest zbliżony?

mkaminski100 14-08-2010 11:46

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Cytat:

Napisał mbuszek1 (Post 1490690)
Czy w focusie I (1,8 TDCI 100 KM) ta poduszka wygląda podobnie? Czy sposób postępowania także jest zbliżony?

Tak

mbuszek1 17-08-2010 09:13

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Dziękuję. Muszę pojechać do jakiegoś mechanika a nie ASO. U mnie jakoś silnikiem bardziej "rzuca" przy zapalaniu i drga cała kabina łącznie z wszystkimi pedałami i w ASO od razu stwierdzili, że to odzywa się dwumasa i trzeba ją szybko wymienić (u nich !) bo mi rozwali rozrusznik. A po tym Ci napisaliście, to chyba warto sprawdzić na poczatek wszystkie poduszki bo koszt niewielki.

Marcinus_81 30-08-2010 14:16

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Witam wszystkich forumowiczów.
Jeżdżę focusem od 8 miesięcy i nasilają się odgłosy przy zapalaniu i gaszeniu, głównie przy wciskaniu sprzęgła( wyraźne drgania). Wtedy najwyraźniej słychać stukanie.
Teraz pytanie: dwumasa czy może drążek reakcyjny, dodam że czasami któryś bieg nie wskoczy (2) i ogólnie ciężko "wskakują"

dzięki za odpowieź

mkaminski100 30-08-2010 14:36

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Cytat:

Napisał Marcinus_81 (Post 1499162)
Witam wszystkich forumowiczów.
Jeżdżę focusem od 8 miesięcy i nasilają się odgłosy przy zapalaniu i gaszeniu, głównie przy wciskaniu sprzęgła( wyraźne drgania). Wtedy najwyraźniej słychać stukanie.
Teraz pytanie: dwumasa czy może drążek reakcyjny, dodam że czasami któryś bieg nie wskoczy (2) i ogólnie ciężko "wskakują"

dzięki za odpowieź

Czekaj, wlasnie skonczylem herbate to cos z fusow wyjdzie...ooo...dwumasa pewnie. Wymien, a jak nie przestanie to drazek...
Wejdz pod auto, albo oddaj do mechanika, nikt telepatycznie nie stwierdzi co Ci puka.

michalz80 03-11-2010 22:10

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Cytat:

Napisał mbuszek1 (Post 1490690)
Czy w focusie I (1,8 TDCI 100 KM) ta poduszka wygląda podobnie? Czy sposób postępowania także jest zbliżony?


Witam.

Prosze o informacje w ktorym miejscu znajduja sie przeguby silnika FOCUS MK2, elementy drazka ktore podlegaja wymianie etc.. , ewentualnie inne elementy nosne silnika ktore moga powodowac metaliczny halas lub drgania? Michal

mkaminski100 03-11-2010 22:15

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Cytat:

Napisał michalz80 (Post 1534454)
Witam.

Prosze o informacje w ktorym miejscu znajduja sie przeguby silnika FOCUS MK2, elementy drazka ktore podlegaja wymianie etc.. , ewentualnie inne elementy nosne silnika ktore moga powodowac halas lub drgania? Michal

Prawie w tym samym co w MKII, wiec przeczytaj watek od poczatku, a znajdziesz go u siebie.
A z elementow njosnych sa jedynie jeszcze 2 poduszki, wydech i troche rur i kabli. Sprawdzaj skad pochodzi dzwiek,. Inaczej to wrozenie z fusow.

michal99 21-11-2010 21:08

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1486073)
Bardzo cenna uwaga i spoko opis! Takie posty to się rozumie:-) i były obrazki:-D

Natomiast mam pytanie, bo mam podobne objawy, ale u mnie nie ma metalicznego chałasu. Poprostu jak na obciążony silniku ściagam nogą z gazu to czuję lekkie uderzenie (takie głuche) i potem jak dodam ostro gazu to znowu. Podobnie słuszę taki stukot, gdy zmieniam kierunek jazdy - znaczy się zatrzymam się i dam wsteczny i puszczę w miarę szybko sprzęgło (oczywiscie bez przesady, tak normalnie). Podczas normalnej, spokojnej jazdy jest OK.
Czy ktoś miał coś takiego? Już jeden machanik mówł mi, że pewnie przegub.


Witam. Czy wymieniles ten przegub i problem ustal?

Michal

grzegorz35 02-12-2010 23:41

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Mi prawie nogi nie urwało jak padła poduszka od silnika. na dodatek rozwaliło mi łozysko absu jak cofałem.

dinli 17-12-2010 21:42

Re: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Witajcie
Ja mialem podobne stuki.To ze mi wysoko sprzeglo bierze to bylem pewien ze to dwumas jak my wszyscy myslimy.Dokladnie dzialo sie tak:
Przy zapalaniu i gaszeniu silnika a takze przy ok 800-1100 obrotow silnika byl taki metaliczny stukot.
Mechanik za pierwszym razem nie rozpoznal co to jest.Poczytalem Wasze posty i stwiedzilem jak nie dwumas to ktoras poduszka.
Ale to nie to :-)
Bo poduszki jak nowe.
Okazalo sie ze od spodu z przodu rura wydechowa jest mocowana na takiej łapie i to ona była peknieta i przenosila te wkurzajace odglosy.Pekla od drgan.
Po pospawaniu cisza spokuj :-)

Kaszyn 08-05-2011 23:01

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Witam
Pewnie temat poruszany był nie raz nie dwa ale do rzeczy
Tata starszy i stateczny Pan po 60 ma Focusa jakiś rok temu może trochę więcej wymieniał w aucie sprzęgło na nowe zrobił na nim jakieś 25000 km
i aktualnie sprzęgło ślizga się na maxa (nadmienię iż w miedzy czasie robił hamulce były jakieś nieszczelności itp)jakoś zaraz po w/w naprawie zwariowało sprzęgło nie było czuć że się pali po prostu ślizga się i tyle biegi wchodzą normalnie co może być tego przyczyną mniemam iż nowe sprzegło nie powinno paść tak szybko no i bezzapachowo .........
Pozdrawiam:P
ps przepraszam ze pisze w tym temacia ale nie potrafie zalozyc nowegp lub nie mam takich uprawnien

witek87 22-05-2011 20:59

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
witam.u mnie w foczce sprzęgło się nie ślizga pedał nie drży ale na biegu jałowym słychać delikatny stukot po dodaniu gazu gdy obroty spadaja odglos sie nasila i lekko zatrząs buda ale gdy wcisne sprzeglo wszystko znika a silnik pracuje ładnie.po przewertowaniu forum wydaje mi sie ze dwumas do wymiany:( A WY CO SADZICIE PLEASE HELP

damiasek 23-05-2011 10:27

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Cytat:

Napisał witek87 (Post 1658076)
po przewertowaniu forum wydaje mi sie ze dwumas do wymiany:( A WY CO SADZICIE PLEASE HELP

A ja sądzę że lepiej sprawdzić co to. Sprawdzenie poduszki zajmuje 10 min - nie wiele więcej niż napisanie posta.

kwiatek8914 23-05-2011 12:13

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Cytat:

Napisał damiasek (Post 1485514)
Objawy: metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika, wibracje pedału sprzęgła, od czasu do czasu szarpnięcie na I i II biegu, przy przegazowaniu i przy schodzeniu z obrotów na luzie od około 1000rpm do 750rmp charakterystyczne wstrząśnięcie i drżenie całego auta.

u mnie jest to samo,pedał sprzęgła wibruje, przy zapalaniu silnika słychać tak jak by coś tam przez chwile zabuksowało i zaraz chodzi wszystko normalnie, drżenia auta też występuje, wymieniałem niedawno rozrząd i powiedziałem mechanikowi o tym, mówi że to koło dwumasowe do wymiany, nie wiem, może mu pokaże tego posta, może to i u mnie poduszka :roll:

witek87 23-05-2011 17:44

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Cytat:

Napisał damiasek (Post 1658278)
A ja sądze że lepiej sprawdzić co to. Spawdzenie poduszki zajmuje 10 min - nie wiele więcej niż napisanie posta.

i tu jest pies pogrzebany dzonilem do ost wlasciciela iv dowiedzialem sie ze poduszke wymieni ok 3 miesiecy temu dla pewnosci sprawdzilem i jest ok...

a do tego przy wikszych predkosciach na 70 90 i 130 tak ok 1900 obr i 2900 cos wyje ale jak hamuje silnikiem i nastepuje wycie wciskam pedal sprzedla to ustaje czyli wychodzi na to ze to wina dwumasa.no i strzeli po kieszeni ale na FORDA STAC TYLKO LORDA

keker1 21-06-2011 16:16

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Panowie ma forda focusa 1.8 TDCi 2002 mam stukot przy odpalaniu identyczny jak na filmiku do którego załączam link [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] z tym że u mnie zapala pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

aisuga01 09-07-2011 17:33

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Ja też mam takie stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika oraz lekko odczuwalne przy puszczaniu i dodawaniu gazu. Byłem wstępnie u 3 mechaników i żaden nie zdjagnozował tego na słuch oraz po podniesieniu auta i obserwując poduszki (zawieszenia). Co to może być?

Mozier 06-08-2011 13:59

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Wykonałem dziś w swoim samochodzie "operację" wymiany poduszki... i chociaż długo czekałem na samą poduszkę (zamówiona w Intercars, czekałem 5 dni, koszt 87zł), w końcu przyszła i zabrałem się do roboty.
Dzięki dokładnemu opisowi, który podał damiasek, wszystko poszło sprawnie i szybko... całość nie trwała dłużej niż 30 minut, chociaż warto żeby w wymianie brały udział dwie osoby, chociażby dlatego, że wyjęcie i włożenie poduszki wymaga odciągnięcia silnika do przodu i samemu trudno byłoby to zrobić, jednocześnie wyjmując/wkładając poduszkę ;)
Po odkręceniu starej poduszki okazało się że była wygięta :? przez co silnik można było ruszyć do przodu i w tył ok. 4-5cm!!! Po zainstalowaniu nowej poduszki, silnik praktycznie w ogóle nie drgnie. Wszystkie stuki przy uruchamianiu/gaszeniu silnika, oraz podczas jego pracy ustały.
Pełen sukces ! :) Dzięki damiasek.

billyhamill 08-08-2011 17:40

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Witam


ja mam takie same objawy jak aisuga01 i nikt nie potrafi ich zdiagnozować
dodam, że wymieniłem środkową poduszkę pod silnikiem

JohnLenin 21-08-2011 11:44

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Witam. U mnie słychać jakieś hurgotanie gdzieś w okolicach skrzyni biegów, a ścianki grodziowej silnika. Jak wcisnę sprzęgło to jest cicho, najbardziej jest to słyszalne na zimnym silniku. Czy to może być koło 2masowe ?

damiasek 22-08-2011 07:45

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Prędzej łożysko ze sprzęgła.

JohnLenin 22-08-2011 12:31

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Cytat:

Napisał damiasek (Post 1699153)
Prędzej łożysko ze sprzęgła.

Byłem u znajomego mechanika i twierdzi że to jakieś łożysko ma luz, a fordy mają i że będę z tym jeździł, a jeździł. Uważa że to nie jest wina 2masy:D
Dziś wymieniłem tą poduchę silnika, i pierwsza ciekawostka - poduszka firmy Lamforder nie wygląda tak jak w pierwszym poście. Podobno producent zmienił trochę kształt, ale tak poza tym wszystko pasuję. Cena 150pln w sklepie moto!!! Po wymianie znikło szarpanie przy zmianie biegów, i ogólnie troszkę ciszej. Poduszka nie wyglądała tragicznie, ale i to wystarczyło żeby targało w czasie zmiany biegów. Polecam zmianę tej poduchy jeśli komuś szarpie autko w czasie jazdy po zmianie biegów, zwłaszcza niższych. U mnie jednak oprócz tej poduchy, okazuję się że 2mas jest już trochę podłechtany.

biopar 31-08-2011 12:35

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Hejka!
Czy możecie podać numer tej części? Bo w sklepie facet nie może namierzyć, która to część (ponoć są trzy)... Szukałem w necie ale tam też kilka symboli mi wyskoczyło. Będę wdzięczny za podpowiedź.
B

redzik99 17-12-2011 22:11

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Witam mam pytanie posiadam mk4 z 2007r 1,8tdci 125km i mam podobne objawy tzn na wolnych obrotach i podczas gaszenia metaliczny stukot. Nie wygląda mi to na dwumas bo stukot nie milknie przy wciśnięciu sprzęgła. Czy w mondkach też jest ta poduszka?

damiasek 18-12-2011 08:48

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Na 99% też jest poduszka. Poduszki to uniwersalny sposób mocowania zespołu napędowego. Najprościej to poprostu zobaczyć czy jest i czy to ona stuka. To naprawdę jest proste.

redzik99 18-12-2011 09:32

Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?
 
Dzięki kolego jeszcze dziś to sprawdzę poruszam sinikiem i zobaczę co i jak


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.