Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=328163)

DPF-GPF-APP 05-04-2022 19:46

DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
PROSZĘ PRZENIEŚĆ DO ODPOWIEDNIEGO DZIAŁU JEŚLI TUTAJ NIE PASUJE

Cześć, tworzę nową wersję aplikacji DPF Info (stara wersja jest tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) która to również będzie obsługiwać w nowej edycji silniki Forda np. DW10/F oprócz kilku innych marek pojazdów i wariantów silnikowych. Wszystko pod spodem jak i na zewnątrz zostało napisane od nowa. Jest lepiej, szybciej i przyjemniej. Funkcjonalnie jest znacznie lepsza niż FDPF czy Forscan jeśli chodzi o zastosowanie w codziennym życiu. Oczywiście do Forscana nie podskakuję ale nie taki mam cel - zresztą zobaczycie. Szczególnie edycja PRO ma stać się takim codziennym kompanem dla waszego diesla, bo wersja darmowa ma tak naprawdę umożliwiść sprawdzenie kompatybilności głównie.


https://dpfinfo.digitallhub.eu/promo...1.23-small.jpg


Jeśli ktoś chce wziąć AKTYWNY udział w zamkniętych testach aplikacji to zapraszam do kontaktu.
Należy posiadać interfejs BT ELM327 w wersji 100% kompatybilnej minimum ze specyfikacją 1.4b (to co działa z aplikacją Forscan powinno być OK); smartphone z Androidem w wersji minimum 5.0 (poziom API 21); auto z silnikiem diesla (preferowany Ford, Opel, VW, Volvo), pula mam nadzieję będzie rosła w miarę szybko.

Aktualne wsparcie dla pojazdów i silników znajdziecie w opisie aplikacji w sklepie Google Play.

Dzięki i do testowania.

Michal07 09-04-2022 09:01

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Łączy się z interfejsem po kablu czy tylko BT?

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

DPF-GPF-APP 09-04-2022 09:20

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Tylko BT. Obecnie również nie planuję dodawać obsługi połączeń WiFi bo te są w sumie upierdliwe dla użytkowników a nie ma z tego korzyści względem dobrego BT, szczególnie w mojej aplikacji.

DPF-GPF-APP 14-04-2022 18:12

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Aplikacja z językiem polskim już jest dostępna publicznie!
Aktualnie założony jest limit użytkowników mogących testować i ograniczenie dla kraju (TYLKO POLSKA). Kto pierwszy ten lepszy.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

DPF-GPF-APP 16-04-2022 08:34

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Pierwsze problemy wyskoczyły przed płot i to jest to czym się zajmę w pierwszej kolejności.

Jeśli nie widać urządzeń Bluetooth (lista pusta a te są jednak sparowane w telefonie) bądź aplikacja się zamyka (hmmmmm) to proszę sprawdzić, czy:
- Bluetooth jest włączony
- Uprawnienia Bluetooth nie są blokowane dla aplikacji DPF Info
- Uprawnienia 'Urządzenia w pobliżu' / 'Devices nearby' są nadane jeśli smartphone tego wymaga (pokazuje że można nadać dla aplikacji DPF Info)

Ekran wyboru urządzeń będę przerabiał, i/lub zamiast pustej listy wyświetlę ładny komunikat co zrobić i muszę zapobiec nieoczekiwanemu zamknięciu.

DPF-GPF-APP 23-04-2022 19:32

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Są kolejne poprawki do Androida 12 i będą jeszcze 2 dotyczące uprawnień, będę również na dniach aktualizował listę wsparcia pojazdów bo dwa nowe samochody zostały pomyślnie przetestowane na profilu CRLB, DCYA:

- CDUC/2012 - 3.0TDI na EDC17 (Audi A6 C7)
- CRLB/2015 - 2.0 TDI (Volkswagen Passat)

Najnowsze informacje o aplikacji znajdziecie zawsze w jej opisie w sklepie Google Play.
Pewnie wkrótce odpalę stronę informacyjną więc i tam będzie można poszukać informacji.

luckyboy 23-04-2022 21:44

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Będzie opcja regeneracji aktywnej na żądanie? [emoji41]

DPF-GPF-APP 23-04-2022 21:48

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Nie, nie mam zamiaru implementować niebezpiecznych funkcji, które mogą zostać wykorzystane w szkodliwy sposób przez użytkowników nieobeznanych z tematem i nie mających podstawowej wiedzy o tym jak funkcjonuje filtr DPF i jakie implikacje stwarza w układzie silnika diesla. Pal licho z przegrzaniem silnika czy niepotrzebnym spalaniem paliwa i degradacją oleju, ale można sobie nawet samochód spalić.

Slawko 24-04-2022 08:42

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Dorzuc obsługę OTG to będziesz miał większy popyt. Wielu ludzi ma interfejsy na kablu a nie ma BT czy Wi-Fi.

DPF-GPF-APP 26-04-2022 18:27

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - ciekawy pomysł - jednak z mojego punktu widzenia niezbyt bezpieczny żeby w samochodzie podczas jazdy rozkładać jakieś okablowanie - kłóci się to obecnie z moją filozofią tworzenia "produktu". Najtańszy interfejs jaki mogę polecić który powinien bardzo dobrze współpracować nie tylko z DPF Info ale z innymi aplikacjami to iCar2. Jeśli ktoś chce czegoś lepszego co ma lepsze zarządzanie energią i potrafi przejść w stan uśpienia to iCar PRO.

Aktualizacje aktualnie wrzucam dość często, nie będę aktualizował już nadmiernie tego tematu.
Test jest obecnie otwarty i każdy może się pobawić aplikacją.
Jak macie jakieś sugestie, propozycje, problemy itd. to chętnie - wiecie gdzie mnie szukać.
Projekt będzie ewoluował i dalej się rozwijał. Najświeższe informacje o programie zawsze w jego opisie i informacjach zawartych w nim samym to przede wszystkim (widok o programie).

KugAR 03-05-2022 12:47

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Cytat:

Napisał DPF-GPF-APP (Post 3408069)
jednak z mojego punktu widzenia niezbyt bezpieczny żeby w samochodzie podczas jazdy rozkładać jakieś okablowanie - kłóci się to obecnie z moją filozofią tworzenia "produktu"

No tak, bo przez bluetooth można się łączyć podczas jazdy bezpiecznie i używać na telefonie. Serio??

hindus 03-05-2022 13:28

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Nigdy Ci się kabel nie zaplątał w pedały? :P Mnie tam Viaken na kablu irytuje bo mi się przez adapter OTG w uchwycie na kratkę nie mieści i potrafi spaść a nie lubię kłaść telefonu na siedzeniu :)

Slawko 03-05-2022 13:50

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 3408893)
Nigdy Ci się kabel nie zaplątał w pedały?

nigdy
A co do uchwytu, to w moim nic nie przeszkadza. Zresztą, i tak z telefonu i viakena nie mam zamiaru korzystać na co dzień tylko w razie potrzeby, a do "całodobowego" monitoringu pewnych parametrów to robi się coś dedykowanego albo tak jak kompiler na sync3.

DPF-GPF-APP 04-05-2022 09:58

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , każdy poważniejszy interfejs diagnostyczny łączy się obecnie bezprzewodowo, aplikacja sama się łączy (PRO), nic nie musisz klikać, nic nie musisz robić - jest bezpiecznie, ba! nawet nie musisz patrzeć bo komunikaty głosowe i powiadomienia pomogą - kilka koncepcji usprawnień mam tam na oku żeby było jeszcze przyjemniej
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , oczywiście że można modyfikować oprogramowanie w samochodach - nielegalnie - łamiąc postanowienia licencji itd., moim marzeniem byłoby zmodyfikować wsady zegarów np. ale jak wiadomo jest wiele problemów które się z tym wiążą i w zasadzie oprócz kilku zapaleńców to nikt nie będzie tego robił ani z tego korzystał mając do wyboru całkowicie bezinwazyjną i bezpieczną alternatywę jak np. moja aplikacja; koszt do efektu jest niewspółmierny, ale jak chcesz to za kilka tysięcy złotych zrobię ci wyświetlacz dedykowany który sobie przykleisz na desce gdzie będziesz chciał. Domyślam się że zaraz napiszesz że jednak wolisz sobie przykleić smartphone - wierz mi bądź nie ale rozważałem taką opcję dodatkowego urządzenia i doszedłem do wniosku że jest bez sensu, szczególnie gdy jeszcze nawet dobrze się nie rozkręciłem z dodatkowymi funkcjami w aplikacji. Nadal koszt do efektu nie jest zachęcający.

Michal07 04-05-2022 10:07

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
A tą aplikacja działa na Android Auto? Jeżeli już tyle mówisz o bezpieczeństwie to raczej w czasach AA nikt nie używa telefonu w czasie jazdy tylko AA, CarPlay czy starszych Mirror Linków.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

DPF-GPF-APP 04-05-2022 10:23

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Cytat:

Napisał Michal07 (Post 3408995)
A tą aplikacja działa na Android Auto? Jeżeli już tyle mówisz o bezpieczeństwie to raczej w czasach AA nikt nie używa telefonu w czasie jazdy tylko AA, CarPlay czy starszych Mirror Linków.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

AA nie ma takiego profilu pracy który mógłbym wykorzystać, ba tam nawet nie można dorzucić swojego elementu na pasku oprócz predefiniowanych trybów wykorzystania (nawigacja, multimedia, dialer). Być może kiedyś pojawią się powiadomienia AA i to tyle co mogę zaproponować (jednak te już teraz są - domyślne). Chyba że Google poluzuje swoją politykę i umożliwi dorzucenie swoich elementów do paska nawigacji czy statusu. To jest w ogóle jest ciekawe bo ja właściwie nie znam ludzi którzy podłączają się za każdym razem do AA. Masz jakieś dane na temat tej tezy którą wysnuwasz? Nawet AA bezprzewodowe coś marnie jeszcze współpracuje, a wnioskuję to z opinii testerów samochodów, bo obecnie mam jedynie kontakt z AA na kablu i jest to słabe bardzo. Wolałbym wywalić ten ekranik i wstawić tam uchwyt na smartphone.

AA to nie jest pełny Android jak się ludziom wydaje, tylko niektóre stacje multimedialne posiadają pełnego Androida i to jest nawet fajne. Nie będę zabraniał instalacji aplikacji na takich stacjach, tylko obecnie mam problemy z uprawnieniami na niektórych chińskich wynalazkach.

Wrócę do tego jednak teraz mam ważniejsze tematy na tapecie.

Slawko 04-05-2022 12:19

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Cytat:

Napisał DPF-GPF-APP (Post 3408994)
ale jak chcesz to za kilka tysięcy złotych zrobię ci wyświetlacz dedykowany który sobie przykleisz na desce gdzie będziesz chciał.

Dziękuję, sam sobie zrobiłem za kilkadziesiąt złotych i myślę, że to byłoby to samo co Twoje za kilka tysięcy.

DPF-GPF-APP 04-05-2022 12:43

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Cytat:

Napisał Slawko (Post 3409016)
Dziękuję, sam sobie zrobiłem za kilkadziesiąt złotych i myślę, że to byłoby to samo co Twoje za kilka tysięcy.

Nie, nie byłoby to samo co sobie zrobiłeś, chyba że bardzo chcesz i nie, nie zrobiłeś tego za kilkadziesiąt złotych. Ja wiem że chcesz mi dopiec - nie gniewam się - sam taki czasem jestem, jednak z doświadczeniem przychodzi również pokora.

Jeśli jednak chcesz podawać koszty takiego przedsięwzięcia (żeby ktoś faktycznie wyniósł coś z naszej dyskusji) jeśli to nie jest copy-paste z Internetu jakiegoś gotowca stworzonego na kolanie to nie zapominaj wycenić swojej pracy nad tym projektem. To że Arduino podróbę kupisz za 30 zł to ja wiem. Shield CAN kupisz może za 150-200 zł, do tego wyświetlacz najtańszy z jakimś tam podświetleniem na którym może coś widać a może nie.. Później montaż oprogramowanie, testowanie, zabezpieczenie, dopisz sobie co tutaj chcesz żeby spać spokojniej jak już rozpoczniesz dystrybucję. Im więcej fajnych bajerów w oprogramowaniu tym koszt rośnie jeszcze bardziej. Owszem, kopiuj wklej potrafi każdy i tutaj nie ma co wyceniać, szczególnie jeśli nie ceni się swojego czasu. Do tego wszystkiego dochodzi cała masa innych kosztów o których też nie wspominasz wcale, choćby lutownica czy inny swój sprzęt. Jeśli chcesz to dystrybuować dodatkowo w większej ilości.. To nawet nie wiem jeszcze co jest dodatkowo potrzebne.

Na koniec należy zadać sobie pytanie, czy było warto? Pewnie tak jeśli to jest to co nas kręci. Sam to lubię i nikomu nie zabraniam takiej zabawy - wręcz odwrotnie. Jednak projekty domowe jednostkowe ni jak mają się do tego co potrzeba wytworzyć żeby jakoś funkcjonować na rynku.

Czy każdy sobie to zrobi? Na pewno nie, szczególnie ktoś taki kto przelicza czas na wartość i nie ma zielonego pojęcia o tym jak to zrobi (choć kopiuj-wklej to nie jest jakaś tam wielka filozofia, tylko trzeba jednak wiedzieć co się robi, bo pomyłka może być kosztowna). Alternatywy komercyjne jeśli są, w ogólnym rozrachunku wypadają korzystniej. No ale to tylko moja opinia.

Slawko 04-05-2022 13:04

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Cytat:

Napisał DPF-GPF-APP (Post 3409020)
Ja wiem że chcesz mi dopiec od samego początku

Pomyliłeś się. W całym temacie zapytałem tylko o "dołożenie" OTG. Sam bym wtedy skorzystał. Jeśli odbierasz to za "dopieczenie", no cóż..... nie wiem co napisać.
Natomiast z tymi tysiącami to przesadziłeś.

Z shieldów nie korzystam, sam sobie projektuję i wykonuje taka płytkę jaka potrzebuję. Wyświetlacz wystarczy mi taki za 36zł, oprogramowanie napisałem sam(właściwie tylko dostosowałem do swoich potrzeb) z wielką pomocą na tym forum wykonaną przez @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] 'a,
Cytat:

Napisał DPF-GPF-APP (Post 3409020)
Na koniec należy zadać sobie pytanie, czy było warto?

Oczywiście, jak najbardziej.
Tez wolałbym
Cytat:

Napisał Michal07 (Post 3408995)
moim marzeniem byłoby zmodyfikować wsady zegarów np. ale jak wiadomo jest wiele problemów które się z tym wiążą

ale jest jak jest.
Cytat:

Napisał DPF-GPF-APP (Post 3409020)
Czy każdy sobie to zrobi?

oczywiście ze nie.
Cytat:

Napisał DPF-GPF-APP (Post 3409020)
Nie, nie byłoby to samo co sobie zrobiłeś,

Byłoby to samo przynajmniej w funkcjonalności, a elementy... musiałbyś naprawdę zaprojektować coś od podstaw a nie korzystać z gotowców.



Na koniec dodam, że nie neguję Twojej pracy i tego co robisz. Rób i zarabiaj :)

DPF-GPF-APP 04-05-2022 13:14

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Dzięki za odpowiedź.

Z tymi tysiącami nie przesadziłem, co miesiąc będąc na JDG musisz odprowadzić co najmniej 1500 zł (zaokrągliłem kapkę) plus cała masa innych kosztów stałych czy zarabiasz czy nie zarabiasz. Teraz dolicz do tego roboczogodziny nad projektem oraz to cokolwiek jest ci do tego potrzebne i robi się ciekawiej. Już tłumaczyłem, chcesz copy-paste z Internetu? - śmiało, ale porównanie tego do mojego projektu jest srogim nadużyciem.

Slawko 04-05-2022 13:26

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Cytat:

Napisał DPF-GPF-APP (Post 3409030)
Już tłumaczyłem, chcesz copy-paste z Internetu?

nie ma tego w internecie aby można było skopiować.

DPF-GPF-APP 05-06-2022 10:45

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Dodałem drugi wariant konfiguracji dla silnika DW10F w celach testowych (inne źródło danych dotyczące temperatury DPF).

Jednak bardzo mnie interesuje Forda Tourneo Custom 2.0 diesel Ecoblue z AdBlue 185KM 415Nm BCFA, gdyby był ktoś taki z takim pojazdem z podkarpacia lub okolicy to zapraszam do kontaktu. To auto posiada możliwość wypalania na postoju co nie zmienia faktu że normalnie funkcjonuje jak zwykła osobówka. Mój profil DW10F jest kompatybilny z tym pojazdem tylko częściowo - temperatura DPF to jakieś bzdury są i dlatego chciałbym to wyprostować.

DPF-GPF-APP 24-07-2022 12:10

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
To co wyżej już jest wyprostowane, profil nazywa się BCFA póki co. Wydaje się że jest najlepiej kompatybilny z silnikami Forda, można śmiało próbować z innymi silnikami również.

Bombel59 24-09-2022 20:27

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Może ktoś podpowie jakiej aplikacji użyć żeby sprawdzić DPF w silniku DW10C

DPF-GPF-APP 24-09-2022 20:47

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Nie testowałem DW10C, ale proszę wypróbuj profil DW10F. Jeżeli nie działa wcale to nie mam na to rozwiązania. Jeżeli temperatura DPF podana jest błędnie to profil BCFA powinien być lepszy. Jeśli chodzi o tą temperaturę, to dla silnika DW10F też można śmiało korzystać z BCFA ale skutkiem tego będzie brak powiadomienia o regeneracji, bo raportowana temperatura jest temperaturą bodaj za TURBO, a ta nie dobija do poziomów takie jakie są potrzebne dla DPF (w DPF jest dotrysk paliwa aby się podgrzał) - to z grubsza taka różnica między nimi.

Tak czy inaczej jak sprawdzisz to nic się nie stanie, tylko nie zapomnij mi napisać jaki jest efekt tego sprawdzenia. -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Teraz widzę że jest to Kuga 1? Jeśli to jest Kuga o której myślę to figa z makiem. ECU nie raportuje stanu DPF, ale możesz sprawdzić bo może jestem w błędzie a może jest jakaś wariacja z ECU w tych samochodach czy coś.

Bombel59 24-09-2022 21:26

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Wbijałem DW10F ale pokazuje tylko przebieg całkowity km
Komunikat - niepełne dane

DPF-GPF-APP 24-09-2022 21:31

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
No to nic nie poradzę. To jest Kuga 1 jak rozumiem, nic z tego nie będzie. Tam można najwyżej odczytać różnice ciśnień co i tak nic nie daje. - Reklamacja do producenta.
W ogóle to te parametry powinny być podawane na zegarach a nie zrobione tak jak jest.
W Turneo Custom czy coś takiego już te parametry z tego co wiem są przynajmniej w menu IPC łącznie z wypalaniem manualnym..

Bombel59 25-09-2022 06:39

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Dzięki za odpowiedź , będę zwracał uwagę na chwilowe zużycie paliwa.

luckyboy 25-09-2022 07:39

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Bombel59 (Post 3425968)
Może ktoś podpowie jakiej aplikacji użyć żeby sprawdzić DPF w silniku DW10C

Wypróbuj FAP APP
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jacek,heser 09-11-2022 15:29

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
DPF-GPF-APP Witam czy program sam się odpali jak będzie wypalanie DPF

DPF-GPF-APP 09-11-2022 15:36

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Cytat:

Napisał Jacek,heser (Post 3431726)
DPF-GPF-APP Witam czy program sam się odpali jak będzie wypalanie DPF

A jakby miał to robić? :-)

Jeśli program będzie działał w tle, bo masz takie fajne funkcje w rozszerzeniach PRO, to wtedy dostaniesz powiadomienie głosowe i powiadomienie Androida jeśli te sobie uaktywnisz i ustawisz pod siebie, domyślne opcje są jednak najlepsze.

Generalnie to działa tak że po odpaleniu PRO, ta pozostaje w tle i co jakiś czas sama próbuje się połączyć z autem (czas jest konfigurowalny), także nic nie musisz tak naprawdę robić. No chyba że Android zabije ją ze względu na ustawienia oszczędzania energii czy inne głupoty jak czyszczenie pamięci itp. ale to wszystko można powyłączać w ustawieniach Androida. Ostatnia wersja jaka bardzo dobrze działa to Android 12. Android 13 też działa ale nie testowałem dużo.

Jacek,heser 09-11-2022 16:15

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
dzięki za odpowiedz

Jacek,heser 09-11-2022 20:29

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
kupiłem taki czy będzie dobry
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

DPF-GPF-APP 09-11-2022 20:40

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
iCar PRO BT 3.0 byłby lepszy a różnica w cenie w sumie symboliczna jak dla mnie, bo ma automatyczne uśpienie i automatyczne wybudzanie i nie powinien zajechać akumulatora w przypadku dłuższego pozostawienia w gnieździe, a jest totalnie bezobsługowy i w sumie nie zauważyłem żeby mi się zawiesił po poprawkach od wersji 1.40 mojej appki z tego co pamiętam. No ale auta są różne i tutaj nie zagwarantuję że coś ci nie szaleje po CAN i nie będziesz miał problemów z jakąkolwiek kostką, a problemy się jednak zdarzają i sporadycznie jaka to kostka by nie była czasem zdarzy się że się nie dogada.

Jacek,heser 11-11-2022 10:59

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
czy powiadomienia głosowe możesz zrobić język polski

DPF-GPF-APP 11-11-2022 11:02

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Zapiszę sobie to na liście do zrobienia, ale jest ona długa i mam ważniejsze rzeczy w planie. Problem z tym też jest taki, że chyba dopiero Android 12 zawiera w silniku mowy definicje dla języka polskiego, więc to tylko najnowsze smartphone. Tak samo jak dla A12 są też dodatkowe ustawienia silnika mowy w opcjach smartphone i tam można się coś pobawić, ale nie sprawdzałem tego jeszcze.

Spróbuję coś z tym zrobić, ale nie wiem kiedy ani niczego nie obiecuję na już.

Jacek,heser 11-11-2022 14:24

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Posiadam androida 12 mam galaxy S10plus

Jacek,heser 15-11-2022 19:54

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
1 załącznik(i)
Jak to jest z tym wypalaniem czy to powinno być jak jest zapełniony czy od temperatury bo miałem taki przypadek że 17% i było wypalanie

DPF-GPF-APP 15-11-2022 20:00

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Cytat:

Napisał Jacek,heser (Post 3432520)
Jak to jest z tym wypalaniem czy to powinno być jak jest zapełniony czy od temperatury bo miałem taki przypadek że 17% i było wypalanie

Wypalanie było - pasywne (naturalne). Pałowałeś ostro?

Profil BCFA pasuje dobrze do BCFA i jest generyczny dla Forda. Być może czujnik temperatury w twoim aucie (który jest źródłem danych o temperaturze) jest bliżej turbo i stąd taki efekt. Wszystkim nie dogodzi, ale i tak jest lepiej niż bez tego..
Te dymki możesz sobie w ustawieniach wyłączyć, z funkcjami PRO są nieprzydatne :-)

Jacek,heser 15-11-2022 21:03

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
No niewiem czy pałowałem głównie jeżdżę po mieście co to znaczy pasywne jak te dymki mam wyłączyć i jak ustawić ten program


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.