Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223975)

tedi_k 05-02-2024 14:32

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał Zurekk (Post 3483876)
... dwie funkcje ...

HLA (wspomaganie ruszania pod wzniesienie) da się w każdym, cyfrowy prędkościomierz w przedlifcie prawie na pewno nie.

Zurekk 05-02-2024 16:27

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Super dziękuję za odpowiedź

kalandrowy 09-02-2024 12:18

Aktywacja dodatkowych funkcjonalności w aucie
 
Hej, posiadam dosyć ubogą wersję (tak mi się wydaje) auta i chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakaś możliwość aby niewielkim kosztem (oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że pewnie trzeba jakieś części zakupić) uruchomić jakieś funkcje które się nieaktywne. Może asystent parkowania ? czy ryglowanie automatyczne ? czy inne możliwe opcje ? Może kamera cofania albo czujniki parkowania ?

Może jest ktoś kto w Warszawie albo Lubinie zajmuje się takimi tematami ? :)

Antej 09-02-2024 12:32

Odp: Aktywacja dodatkowych funkcjonalności w aucie
 
I znów kolega nie poszukał na forum, a mozna bardzo dużo, względnie tanio.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kalandrowy 09-02-2024 13:24

Odp: Aktywacja dodatkowych funkcjonalności w aucie
 
Noo zapoznałem się trochę z tym wątkiem i co by mnie interesowało: lusterko wsteczne przyciemniane, lusterka boczne podgrzewane z podświetleniem, tempomat aktywny, czujniki parkowania, kamera cofania, kolorowy wyświetlacz nad radiem, wycieraczki automatyczne. Jak coś jeszcze z "przydatnych" funkcji znacie i polecacie to prośba o jakieś podpowiedzi. Na końcu tego wszystkie przyda się także pomoc w montażu i konfiguracji :)

Antej 09-02-2024 13:38

Odp: Aktywacja dodatkowych funkcjonalności w aucie
 
Mocno przesadzone.
W gratach jedtesmy w okolicy 6k.

Do tego sprawny niewolnik na pełne dwa dni pracy.
O poszukiwaniach żeby zrobić taki budżet, nie wspominam.

kalandrowy 09-02-2024 13:45

Odp: Aktywacja dodatkowych funkcjonalności w aucie
 
Ooo to połowa wartości tego auta pewnie. Głównie to mnie interesuje lusterko wsteczne przyciemniane, lusterka boczne podgrzewane, tempomat aktywny, czujniki parkowania, jakiś wyświetlacz nad radiem do kamery cofania (nie do oglądania filmów;). Części to ja preferuje używane z demontażu itp. (co się da oczywiście).

clubGRANT 09-02-2024 13:54

Odp: Aktywacja dodatkowych funkcjonalności w aucie
 
Ło panie poniosło Cię troszkę, ale najtańszym i nieoryginalnym kosztem możesz dołożyć:
1. kamera cofania w zderzaku (wiercenie) lub w ramkce tablicy rejestracyjnej = allegro jakieś 200pln z monitorkiem,
2. czujniki cogania P+T = allegro jakieś 250pln.
Ja tak kiedyś to zrobiłem i działa do dziś.
Z resztą - Chińczycy dużo mają do zaoferowania np. nie mając ori kamery a mając Sync2 można u nich kupić przejściówkę na chinche oraz kamerkę w klamce bagażniak i to działa bez niczego na Sync2 - wiem bo mam.

kalandrowy 09-02-2024 14:09

Odp: Aktywacja dodatkowych funkcjonalności w aucie
 
Cytat:

Napisał clubGRANT (Post 3484404)
Ło panie poniosło Cię troszkę, ale najtańszym i nieoryginalnym kosztem możesz dołożyć:
1. kamera cofania w zderzaku (wiercenie) lub w ramkce tablicy rejestracyjnej = allegro jakieś 200pln z monitorkiem,
2. czujniki cogania P+T = allegro jakieś 250pln.
Ja tak kiedyś to zrobiłem i działa do dziś.
Z resztą - Chińczycy dużo mają do zaoferowania np. nie mając ori kamery a mając Sync2 można u nich kupić przejściówkę na chinche oraz kamerkę w klamce bagażniak i to działa bez niczego na Sync2 - wiem bo mam.

Niee...nie w ten ton raczej. Wolę używane i oryginalne części. Ja chyba nie mam tyle miejsca na ten wyświetlacz sync2 - tak mi się wydaje.

Bump: Jest w ogóle jakiś katalog z takimi częściami ? Żeby można było dopasować sobie po numerach czy coś ?

Antej 09-02-2024 14:26

Odp: Aktywacja dodatkowych funkcjonalności w aucie
 
Kolega przeczyta w koncu PW?

Bo plynie kolega już daleko od brzegu.

Przyklad "podobno wszystkiego" do tempomatu aktywnego
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Oczywiście to tylko początek tej przeróbki i niewolnik będzie miał sporo pracy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.