Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Woda w kabinie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66135)

krzyszto1976 18-03-2013 17:45

Odp: Woda w kabinie
 
Tak jak pisałem trzeba zdjąć boczek czyli całą tapicerkę drzwi i dopiero sprawdzać jak tego nie zdejmiesz to nic nie zobaczysz. Nie otwierać drzwi tylko przy zamkniętych. Trzeba siedzieć w środku a druga osoba polewa drzwi z zewnątrz a ty obserwujesz. I sprawdź czy odpływy w drzwiach są drożne.

dg. 18-03-2013 18:16

Odp: Woda w kabinie
 
Cytat:

Napisał krzyszto1976 (Post 1978758)
Tak jak pisałem trzeba zdjąć boczek czyli całą tapicerkę drzwi i dopiero sprawdzać jak tego nie zdejmiesz to nic nie zobaczysz. Nie otwierać drzwi tylko przy zamkniętych. Trzeba siedzieć w środku a druga osoba polewa drzwi z zewnątrz a ty obserwujesz. I sprawdź czy odpływy w drzwiach są drożne.

ok, jak sie tylko ociepli trzeba bedzie tak zrobic. dzieki

explon 20-03-2014 20:16

Odp: Woda w kabinie
 
Witam Panowie,
Przepraszam, że odgrzewam kotleta, ale mam podobny problem ze stojącą woda na dywaniku pasazera. Filr juz przerobilem, w chwili obecnej wydaje mi sie, ze to jednak sprawa drzwi. Mam tylko jedną wątpliwość co do slynnego zalepianai otworu w drzwiach... na jednym ze zdjec z forum wynika, że wprost do tego otworu prowadzi jakby rynienka, więc skoro zalepimy ten otwór to którędy wtedy ucieknie woda?

dg. 21-03-2014 13:52

Odp: Woda w kabinie
 
zdjac boczki drzwi i podkleic wygluszenie. w zeslzym roku zrobilem tak lewe przednie i prawe tylne. (powódz z tylu i lekko mokro z przodu).

tyl aldnie trzyma do dzisiaj - sucho.
przod znow sie odkleil troche bo widze ze zaczyna leciec.

znow rozbiorka i podklejenie (przecieka dolem i zbiera sie na progowej uszczelce).

mondzio III 23-03-2014 20:54

Odp: Woda w kabinie
 
Cytat:

Napisał dg. (Post 1978065)
dzisiaj bylem na myjce i znow bajorko z tylu

Cytat:

Napisał explon (Post 2180754)
Mam tylko jedną wątpliwość co do slynnego zalepianai otworu w drzwiach.

Zobacz czy po wizycie na myjni ewentualnie po deszczu na progu(na uszczelce) nie widać odrobiny wody.
Miałem dokładnie podobny problem u siebie w mondku i woda dostawała się tak jak napisałem po boczku drzwi,na uszczelkę i do środka.
A co zrobiłem??
Kupiłem grubszą folię ogrodniczą,ściągnąłem boczki w drzwiach,odkleiłem wygłuszenie.Następnie folię podkleiłem między płatami drzwi w taki sposób: do góry ile się da, jak najwyżej i aby w miarę swobodnie zwisała na sam dół drzwi i nie przeszkadzała w opuszczaniu szyby.
Prościej mówiąc folię przykleiłem do wewnętrznego płatu drzwi przed szybą.
Po tym zabiegu mam w aucie suchutko nawet przy największych opadach deszczu czy wizycie na myjni. Dlatego ,że woda nie ścieka po szybie na wygłuszenie,boczek i do środka tylko po foli ścieka na sam dół drzwi i otworami na zewnątrz.
Spróbować każdy może i pewnie to najlepszy patent.
Tu znalazłem podobny temat i dodałem do swego patentu jeszcze folię.
Może komu się przyda:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bolo9657 25-03-2014 14:52

Odp: Woda w kabinie
 
Ja miałem to samo,nowa uszczelka pod sterownik i sucho

grubasq 25-03-2014 15:53

możesz mieć źle założona uszczelka w podszybiu

Wytaptakowane z Arc S

mondzio III 26-03-2014 11:01

Odp: Woda w kabinie
 
Cytat:

Napisał grubasq (Post 2183354)
źle założona uszczelka w podszybiu

Raczej z biegiem lat zużyty ten parapet przy podszybiu i nie przylega tak jak trzeba do szyby.
Woda między tym parapetem a szybą przecieka do wnętrza drzwi i sobie znanym sposobem na boczek i do środka.
Właśnie po to dałem tą folię, aby woda swobodnie spływała po szybie i folii na dół drzwi a nie na boczek.
Roboty nie za wiele i mi przyniósł efekt w postaci suchych dywaników a aucie.
Rozumiem jak jest mokro z przodu, można domniemywać i się zastanawiać którędy przecieka, ale z tyłu to na 100% obstawiam, że po boczku spływa na próg do środka.
Zauważcie,że boczek drzwi dość sporo zachodzi na próg.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.