Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] dołożenia dodatkowego wygłuszenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295428)

dg. 18-07-2021 14:15

Odp: dołożenia dodatkowego wygłuszenia
 
5 załącznik(i)
Cytat:

Napisał stary1977mj (Post 3124662)
Witam.Nigdzie nic nie znalazłem na ten temat tu na forum,i także w internecie nie ma nic w sprawie dołożenia dodatkowego wygłuszenia w mondeo mk5.
Czy ktoś z Was wygłuszał dodatkowo swoje auto?Może podzieli się fotkami ze swoich prac.Z wielką chęcią wygłuszyłbym dodatkowo swojego mondka.
Na pewno na pierwszy ogień poszły by drzwi,żeby poprawić brzmienie Sony premium,oraz podłoga z nadkolami.
Proszę o dyskusję osób które mają jakąś wiedzę i doświadczenie w temacie.

Hej, ostatnio prserobilem u siebie. Faktycznie patrzac po braku wygluszenia drzwi (kawalek folii, maty ciezko nazwac wygluszeniem) to cud ze auto ogolnie faktyxznie jest dosyc ciche. Obecnie jestem po zrobieniu przodu ( maty bimat ab2 i pianka k6s). Na plus na pewno audio (sys. Sony) zaczelo grac zgodnie z oczekiwaniami). Delikatnie ciszej w aucie jest. Mowie delikatnie bo chodzi bardziej o jakies jak by to powiedziec losowe wredne dzwieki z zewnatrz. Ogolnie operacja nie przyjemna i zeszlo troche. Ale efekt juz widac. Bede kontynuowac z tylnimi drzwiami oraz bagaznikiem. Polecam. Calosc materialu na przod 250zl (z tym se czarna pianka mysle ze starczy na kolejna pare, maty bylo akurat n astyk.

Hansolo 18-07-2021 19:05

Odp: dołożenia dodatkowego wygłuszenia
 
W swoim wygłuszyłem tylko przednie nadkola,ale maty kleiłem na plastikowe nadkola,a nie na budę. Robiłem kiedyś pełną konserwację nadkoli ,kielichów,progów,podłogi, profili zamkniętych i obawiałem że maty do konserwacji słabo się przykleją. Efekt bardzo zadowalający,szumy od opon słyszalne z tyłu zdecydowanie bardziej niż przodu. Jedynie trzeba uważać bo ponaklejane na tłusto mat spowoduje problem z upchnięciem nadkola z powrotem. Maskę też wykleiłem pod materiałowym wygłuszeniem.

grzechu913 18-07-2021 20:14

Odp: dołożenia dodatkowego wygłuszenia
 
Wklejałeś matami butylowymi, czy pianka kauczukowa?

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka

Hansolo 18-07-2021 22:29

Odp: dołożenia dodatkowego wygłuszenia
 
Maty te z warstwą aluminium,a na grzbiecie nadkola dodatkowo kauczukowa.Tam gdzie w oryginale jest mata z mielonych szmat.

dg. 31-07-2021 22:14

Odp: dołożenia dodatkowego wygłuszenia
 
4 załącznik(i)
Maska i bagaznik tez poszedl. Efekty sa. Jest zdecydowanie ciszej i przyjemniej w aucie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.