Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana amortyzatorów- proszę o wskazówki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=144229)

Abback 04-11-2016 14:54

Odp: Wymiana amortyzatorów- proszę o wskazówki
 
Cytat:

Napisał benio (Post 2670198)
A czy poza osłoną i odbojnikiem amortyzatora na tyle w HB-cie wymieniać też [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], czy nie jest to konieczne?

Nie :) Poduszki te są jak rozrząd - bezobsługowe :D Wystarczy przy wymianie amorków sprawdzić ich stan, ewentualnie przesmarować i to wszystko :) Jeszcze nie spotkałem się z nikim, komu by te poduszki "strzeliły" same z siebie bez poważnych ekscesów z nimi :p

Naburator 27-06-2020 18:31

pęknieta spręzyna
 
Witam. Ostatnio pękła mi sprężyna w moim Mondeo Mk3. Wedle poradnik z internetu, udało wybić się Macphersona, zmienić sprężynę. Jednak teraz za nic nie mogę kolumny wcisnąć na swoje miejsce. Czy jest jakiś sposób bez rozkręcania połowy zawieszenia? Póki co odkręcone są drążki kierowniczy i stabilizujący oraz mocowanie kolumny.

karloss 27-06-2020 18:53

Odp: MK3 pęknieta spręzyna
 
Cytat:

Napisał Naburator (Post 3261978)
Witam. Ostatnio pękła mi sprężyna w moim Mondeo Mk3. Wedle poradnik z internetu, udało wybić się Macphersona, zmienić sprężynę. Jednak teraz za nic nie mogę kolumny wcisnąć na swoje miejsce. Czy jest jakiś sposób bez rozkręcania połowy zawieszenia? Póki co odkręcone są drążki kierowniczy i stabilizujący oraz mocowanie kolumny.

A zakladasz całość że scisnieta sprężyna? Pytam bo jak kilka lat temu wymieniłem u siebie to tylko tak weszła bez ściągania całej piasty.

Naburator 27-06-2020 19:25

Odp: MK3 pęknieta spręzyna
 
No sprężyna jest już na swoim miejscu. Cała kolumna jest skręcona razem ze sprężyną. Teraz jest kwestia włożenia jej w mocowanie. Jak góra jest włożona to brakuje mi dobrych 5 cm, żeby wcisnąć dół kolumny w mocowanie

karloss 28-06-2020 07:22

Odp: MK3 pęknieta spręzyna
 
Cytat:

Napisał Naburator (Post 3261993)
No sprężyna jest już na swoim miejscu. Cała kolumna jest skręcona razem ze sprężyną. Teraz jest kwestia włożenia jej w mocowanie. Jak góra jest włożona to brakuje mi dobrych 5 cm, żeby wcisnąć dół kolumny w mocowanie

Musisz założyć ściągacze na sprężynę i dopiero po scisnieciu sprężyny będziesz mógł założyć. Inaczej to nie wejdzie. Ja tak robiłem obie strony i dało radę.

wol86tom 02-06-2023 06:46

Mondeo mk3 1.8 kombi - problem z wymianą tylnego amortyzatora.
 
Witam mam problem z wymianą aamortyzatoratylnego w Fordzie Mondeo mk3 kombi. Górna śruba mocująca amortyzator obraca się ale mam wrażenie że z drugiej strony jest nakrętka która obraca się wraz z tą śrubą. Do tej nakrętki jest takie dojście że jedynie palcem ledwo mogę ją namacać. Nie ma możliwości żebym doszedł tam jakimś kluczem. Czy ktoś miał podobny problem? Zastanawiam się czy nie muszę wyjąć całych sanek żeby odkręcić amortyzator.

stecus 02-06-2023 07:01

Odp: Mondeo mk3 1.8 kombi - problem z wymianą tylnego amortyzatora.
 
To nie jest żaden problem, klucz 18-19 oczkowo gięty i normalnie się odkręca, tam jest całkiem dobry dostęp.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.