Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Naprawa przycisku tylnej klapy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126866)

staszeque 11-01-2020 18:27

Odp: Naprawa przycisku tylnej klapy
 
Dobra Panowie bo ja zgłupiałem trochę za dużo tego oglądałem, Bo od otwierania bagażnika z tego co widziałem to mikrostyk jest w klamce od spodu pod tablicą rejestracyjną (c-max 2005), a mam jeszcze guzik od zamykania bagażnika na klapie trochę wyżej nad tablicą . Zrobię jutro zdjęcie .

staszeque 16-01-2020 20:14

Odp: Naprawa przycisku tylnej klapy
 
Zamówiona klamka :) Wystarczy przeczytać forum ze zrozumieniem :) może w sobotę będzie :) koszt na dzień dzisiejszy 24 zł

staszeque 21-01-2020 19:35

Odp: Naprawa przycisku tylnej klapy
 
Klamka przyszła koszr 24 zł +8 zł przesyłka. Tak jak wcześniej kolega napisał wystarczy starą wywalić włożyć nową i śmiga .
Z taką małą uwagą iż u mnie w c-max 2005r, 1.8 benzyna, nie wiem czy silnik ma znaczenie, ale raczej nie.
Oprócz klamki nad tablicą rejestracyjną mam jeszcze obok guzik od zamykania centralnego zamka.
W wyniku tego idą 2 kable przez tą gumkę uszczelniającą która jest w zestawie. Przy zamówieniu o tym nie wiedziałem, Nie mogłem wtyczki przełożyć od tego bocznego guzika w wyniku czego musiałem poszerzyć otwór, uwaga na ostre nażędzia, bo rozciąłem palca... na szczęście bez szycia ale krwi trochę było xD.
Za wczasu radzę ściągnąć osłonę w bagażniku ta plastikową co jest pod klapą bagażnika, bo u mnie nie było dojścia od strony zewnętrznej żeby wypiąć wtyczkę od klamki/uchwytu. Lepiej nie szarpać na siłę.
Cały plastik trzymają 2 śruby które są widoczne po podniesieniu klapy, po ich odkręceniu radzę od strony szyby odginać stopniowo plastikową osłonę, trochę z lewej trochę z prawej, u mnie wszystkie zatrzaski były całe. Wtyczka wypięta , wpięta nowa i zamek działa jak ta lala.
Operacja wymiany zajęła około 30min, trochę się męczyłem żeby wyciągnąć stary dłubanie śrubokrętem, ciężko było te zatrzaski odpiąć bo to raczej jednorazówka, nowy wszedł bez problemu.

komar3434 18-02-2024 11:16

Śruby blendy klapy bagażnika
 
Chcę wymienić klamkę bagażnika w Focusie C-Max przedlift z 2006, ale mam problem ze zdjęciem blendy klapy bagażnika, w której jest ta klamka. Dwie nakrętki obracają się razem ze śrubami. Łebki są w blendzie, więc nie ma jak się do nich dostać, by je przytrzymać. W klapie mało miejsca, aby użyć jakiegoś łamacza nakrętek. Zna ktoś może patent, jak usunąć nakrętki ze śrub, aby nie uszkodzić blendy?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.