Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34227)

1olek 10-09-2010 20:43

Odp: Slaby reczny, zablokowane kolo (oblal przeglad)
 
ok wiekie dzieki koledzy, jutro bede z tym walczyl :)

1olek 10-09-2010 21:08

Odp: [MK3] reczny-jak naciagnąc?
 
Cytat:

Napisał Luk@s (Post 840902)
PS. Jeśli ktoś by potrzebował to moge umieścić szczegółowy opis demontażu środkowego panelu (czy jak to się nazywa)

byl bym wdzieczny bo zamierzam sie za to jutro zabrac ;)

jendrekmak 10-09-2010 21:43

Odp: Slaby reczny, zablokowane kolo (oblal przeglad)
 
Cytat:

Napisał maestro06 (Post 1505174)
po prostu rozbierz szczękę

panowie wróćmy do podstaw bo tutaj jest mowa o zacisku hamulcowym w hamulcach tarczowych a szczęki to są w hamulcach bębnowych odpowiednikiem klocków przy tarczach.

Slawko 11-09-2010 06:04

Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
połączyłem trzy identyczne tematy. Mogą być trochę niechronologicznie poukładane.

1olek 11-09-2010 10:10

Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Dobra, rozebralem tunel w kabinie i okazalo sie ze juz ktos ta dzwignie wymienil na taka z reczna regulacja, wiec musze wczolgac sie pod auto. Nie ma u mnie zadnych sprezynek, bebnow itp, tylko linka wchodzi i jest zaczepiona po specjalnym luku do dzwigni. No i jest luzna az do 3 zabka i dopiero od 3 zaczyna sie napinac.

Sprawdzilem juz zaciski i sa ok, linka jest zapieczona w pancerzu. Tylko teraz ciekawostka sprawdzilem w microcat i przy lince recznego do mojego auta nie ma ceny tylko sa gwiazdki, co znaczy ze juz jest niedostepna :) Pojade w poniedzialek do ASO zobacze czy koles bedzie wiedzial jaka zamowic :P

Mam jeszcze jedno pytanie, czy linki od auta z automatyczna regulacja sa takie same jak w aucie z reczna regulacja ?

bkaka 13-09-2010 07:46

Odp: Slaby reczny, zablokowane kolo (oblal przeglad)
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1505316)
a co ty taki przemadrzaly jestes ? Ciekawe czy ty wymieniasz od razu pol samochodu jak pierdolka wyjdzie ?

to nie forum fiesty tylko mondeo;)

Jeśli usterki w układzie hamulcowym po pierdołka, to gratuluję, a co do uwagi o forum - w każym aucie niezależnie od marki i modelu są hamulce i każdy z nas powiniem jeździć sprawnym autem.

Poczułeś się urażony - sorki , (linkę napewno Ci znajdą)

1olek 13-09-2010 07:57

Odp: Slaby reczny, zablokowane kolo (oblal przeglad)
 
Cytat:

Napisał bkaka (Post 1506658)
Jeśli usterki w układzie hamulcowym po pierdołka

tak slaby reczny to tak powazna usterka ze zagraza zyciu bo podczas uzytkowania normalnie trzyma ale na rolkach juz wychodzi ze sie konczy.

Cytat:

Napisał bkaka (Post 1506658)
(linkę napewno Ci znajdą)

no chyba nie myslisz ze skoro mam zapieczona linke to ja tak zostawie ? i pojade ponownie zeby znowu oblal test ? Chyba normalne ze trzeba to doprowadzic do porzadku.

P.S. jak w PL byly by takie przeglady jak tu, to 80% aut trzeba by wycofac z ruchu, wiec nie mow mi ze jezdze niesprawnym autem bo do tego co oni tu srawdzaja i robia z autem na przegladzie reczny to najmniejsza pierdulka ktora mozesz sie martwic, ogolnie mozesz sie cieszyc ze do niczego innego sie nie doczepili ;)

bkaka 13-09-2010 08:08

Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
1olek - nie było moim zamiarem Cię wkurzyć szczególnie jeśli chodzi o tę linkę, spasujmy,
miłego dnia

1olek 13-09-2010 18:34

Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
spox, masz racje.

Luk@s 13-09-2010 20:18

Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
1olek opis kiedyś tam zamieściłem, ale przy zmianie forum zdjęcia wsiąkły. Niestety nie mam ich już:( Ale widzę, że z problemem się już uporałeś:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.