Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jedynka ciężko wchodzi. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142553)

jareczek1980 18-03-2013 14:17

Odp: Jedynka ciężko wchodzi.
 
problem ten występuje rózwnież w benzynie, wiem bo miałem

juri2069 18-03-2013 14:22

Odp: Jedynka ciężko wchodzi.
 
Wiem jestem tego swiadom ale po prostu mam przeczucie konczacej sie dwumasy i wtryskow a zbieram na wesele to mysle ze benzynka chyba tansza w eksploatacji :D

jareczek1980 18-03-2013 14:28

Odp: Jedynka ciężko wchodzi.
 
to szukaj takie bez dwumasy, bo w mk3 jest tez w benie

juri2069 18-03-2013 16:06

Odp: Jedynka ciężko wchodzi.
 
w benzynie tez jest dwumasa?? Nawet w tym 2.0 ?? myslalem ze nie ma ani wtryskow ani dwumasy ani turba....

Dragi 18-03-2013 19:53

Odp: Jedynka ciężko wchodzi.
 
no wiec tak pow probie odpowietrzania nadal jest tak samo.

U mnie raczej nie obstawialbym wysprzeglika bo calosc jest nowa caly komplet z dwumasa nowy

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dg. 01-10-2013 13:04

Odp: Jedynka ciężko wchodzi.
 
witam,

dolaczam sie. mam mondziaka od marca i losowo biegi wchodzą ciezko. czasem 1 i wsteczny wchodzą jak w maslo czasem zaden bieg nie chce wejsc, trzeba "poszukac".
tak samo w miescie. czasem 1 bardzo ciezko czasem jak w maslo.
sprzeglo dwumasa wymienial poprzedni wlasciciel (3 lata temu) na fakture. pedal chodzi bardzo lekko i bierze ze srodka.

Zauwazylem ze problem sie nasila im chlodniej na dworzu..

metmusic 03-10-2013 08:37

Odp: Jedynka ciężko wchodzi.
 
Ja miałem podobny problem - im chłodniej tym bardziej zauważalny - jedynka i dwójka czasem prawie nie do wbicia. Do tego stopnia, że puszczając na "luzie" sprzęgło, auto przesuwało się kilkanaście cm do przodu. Okazało się że zamiast oleju w skrzyni biegów miałem gęstą maź, która w niskich temperaturach była sporym oporem dla przekładni. Wymiana oleju w skrzyni załatwiła temat bezpowrotnie. Teraz chodzi jak po "maśle" oczywiście cieplutkim ;) Swoją drogą - teoretycznie wg. producenta nie ma zaleceń aby ten olej kiedykolwiek wymieniać więc u mnie jakiś mechanik-geniusz z jakiegoś powodu wymieniał ale nie miał chyba pojęcia co tam się wlewa.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Z tego co pamiętam wchodzi ok 2 L


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.