Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99836)

vpw 03-12-2013 21:44

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2118345)
Pierwsze słyszę, ze w fordach drzwi ryglują sie (=centralny zamek) po ruszeniu - zawsze mi się zdawalo, że jest to pożądana funkcja, która jest niestety nieaktywna, nawet w IDSie

Ale rosyjskimi programami, nawet w FF3 i Kuga2, można autolock'a włączyć :)

Tu moj blad, bo chcialem napisac, ze sie NIE rygluja i bardzo mi tego brakuje. Z pospiechu slowka NIE zabraklo.

Zreszta musze przyznac, ze z checia czytam to forum, ale juz przestaje na im pisac. Moj blad, ze nie wczytalem sie w regulamin. Pewnie jest w nim punkt, ze to forum milosnikow forda i jak sie komus samochod nie podoba to lepiej aby o tym nie mowil.

Moj blad ze jezdzilem innymi samochodami i przy nich ford rzeczywiscie wypada jak dacia. Moj blad, ze czekalem na samochod 8 miesiecy i po odebraniu oczekiwanego samochodu kazdy drobiazg, ktory w innym samochodzie jest naturalny, tutaj uwiera.

Jednak juz sie nauczylem jak wymienic zarowke postojowa i przednich kierunkow i jak dostac sie do akumulatora. Forumewiczow zachwyconych fordem pozdrawiam. Na prawde trawa jest bardziej zielona w innych miejscach. Ciesze sie jednak, ze udalo mi sie ozywic troche dyskusje.

mayak 03-12-2013 21:47

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał vpw (Post 2118483)
Tu moj blad, bo chcialem napisac, ze sie NIE rygluja i bardzo mi tego brakuje.

podjedź do mnie to Ci to aktywuję - właśnie włączyłem autolock'a w FF3 '13 kolegi gaxxx

boncio 03-12-2013 21:53

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Atlis na pytanie o żarówki odpowiadasz o klimie, chyba się nie wyspałeś ;)
A co do żarówek, to właśnie w Fordzie można je bez większych problemów wymienić samemu poza tymi w zderzaku.

Atlis 03-12-2013 21:56

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
boncio - przeczytaj co pisal vpw...

Gostek_ 03-12-2013 22:05

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Nie marudźcie z żarówkami, ja podjechałem do ASO z ksenonami i nie wiedzieli jak się do lampy zabrać... Oczywiście już liczyli dolce za nowy ksenon ale na nieszczęście okazało się, że tylko się obluzował. Producenci prześcigają się w tym jak użytkownikom utrudnić najprostsze czynności żeby częściej serwis odwiedzali.

boncio 03-12-2013 22:09

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Czytałem i nie widzę tam nic o Yarisce, tylko o poprzednich autach.
O Yarisce napisał tylko b@rth zadając Ci pytanie o wymianę żarówek. I do tego się odniosłem.
Wiadomo, że dwustrefowa standardem jest od kompaktów z małymi wyjątkami.

Atlis 04-12-2013 07:24

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Gostek_ - to tak naprawde wina dizajnerow - dizajnerowie zaprojektowali ladne lampy, inzynierowie musieli jakos z problemu wybrnac - no i wyszlo jak wyszlo. ale to juz historia. wszystkie nowe auta musza miec zaprojektowane lampy tak, by do wymiany zarowki nie byly potrzebne narzedzia.

MarSz 04-12-2013 07:42

Re: Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2118603)
wszystkie nowe auta musza miec zaprojektowane lampy tak, by do wymiany zarowki nie byly potrzebne narzedzia.

Też tak słyszałem ale jakoś nie widzę tego w praktyce.
No chyba, że inaczej zdefiniujemy pojęcie "nowe".
Każdy kto wymieniał żarówki w pierwszej wersji Kugi (nie wiem jak jest w drugiej) to wie jak to wygląda. Ja już nabrałem w tym wprawy i jestem w stanie (z kilkoma narzędziami niestety) wymienić żarówkę w 15 minut. Wg mnie - nie jest możliwe dla przeciętnego użytkownika pojazdu wymienienie żarówki na drodze - np. podczas kontroli policji.

mmarco 04-12-2013 10:33

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Witam wszystkich miłośników FORDA!
Zajrzałem na to forum , ponieważ mam zamiar zakupić Forda Kuga, nigdy wcześniej nie jeździłem Fordem , wcześniejsze samochody : VW, VOLVO i wiele innych.
Byłem na jeździe próbnej Kugą z silnikiem 1.6 150 KM manual FWD, wrażenia z jazdy mam bardzo pozytywne. Samochód prowadził się bardzo dobrze, praca silnika i skrzyni biegów super ale uważam, że ten samochód powinien mieć napęd AWD ze względu na swoją masę, podczas jazdy odczuwałem częste uślizgi kół przednich(było mokro), a przyzwyczaiłem się już do AWD w VOLVO, gdzie to się nie zdarzało.Moim problemem jest to, że uwielbiam dobre automaty i silniki benzynowe, ze względu na to iż są ciche i mniej kłopotliwe w eksploatacji, jednak z waszych wcześniejszych wypowiedzi wynika, że automat z 1.6 benzyna 180 KM to porażka . Aż mi się nie chce wierzyć!Obecnie jeżdżę samochodem zastępczym VW ze zwykłym automatem benzyna 150 KM jeździ super!
Niestety w Szczecinie nie ma szans na przejechanie się Fordem Kuga 1,6 z automatem, więc nie wiem co zamawiać, czy władować się w diesla zepsutego filtrami przez ekologów, czy jednak benzyna z "automatem" .Może jest ktoś ze Szczecina lub okolicy , kto nabył Kugę 1,6 180 KM z automatem i pozwolił by mi się przejechać kawałek żebym zobaczył jak to jeździ ( oczywiście koszt do uzgodnienia), z doświadczenia wiem , że to co dla jednych złe, drugim może odpowiadać.

Pozdrawiam Wszystkich miłośników Forda

grzefu 04-12-2013 19:23

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Miałem dokładnie ten sam problem. Jeżdżę prywatnie tylko automatem ( podobno jak ktoś raz spróbuje , już nie chce manuala ), a Kuga podobno w benzynie ma średni ten automat. "vpw" dosyć często o tym piszę, ale poczytałem też angielskie recenzje, i coś faktycznie jest na rzeczy. Też boję się diesla i jego "ekologicznych rozwiązań", ale to chyba mniejsze zło co kilka lat kupić DPF, niż męczyć się na co dzień kiepskim automatem.
U nas na południu nie spotkałem się w salonie forda z benzyną w automacie, i chyba łatwo nie będzie Ci takiego znaleźć, to nie USA :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.