Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] montaż fabrycznych czujników parkowania (PDC) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=214720)

t0mekpl 06-10-2019 23:16

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Dzięki! Sprawdzę dopiero za kilka dni bo jestem w trasie. Ale już jest konkret. Dzięki!

nouki 07-10-2019 02:29

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Witam.

Może się będę powtarzał :) Ale mam pytanie.
Dokładałem czujniki przód i tył po 4 sztuki. Mam ekran 4,2" i kamerę cofania ff 3.5.
Panowie jak aktywować Piktogram auta bądź belki odległości.
Osobiście jeśli można wolał bym belki by mieć obraz z kamery.
Obecnie mam dźwięk przednie lub tylne głośniki.
Czy jest jakaś histereza czujników przednich bo dźwięk ciągły jest na 18-20 cm dopiero.

Pozdrawiam.

t0mekpl 10-10-2019 15:51

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Cytat:

Napisał Teisejas (Post 3180531)
Zajrzałem za to do Focccusa w trybie offline i tam dla właściwej konfiguracji dla przedlifta przy 10 czujnikach "Parking Assitance, Front and Rear with SAPP" jest wartość "05".

Dziękuje Ci bardzo ! miałeś rację! to jest właściwy parametr. Wszystko zadziałało od dzwona! Na dodatek działa również parkowanie automatyczne - ale to dzięki temu, że akurat miałem fabrycznie Active City Stop - tak jak wspomniałeś. Jeszcze raz dziękuję!

garymarlin 10-10-2019 16:04

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Mi się udało wczoraj dopiero dojść do ładu ze swoimi. FF3, dokładane 4szt na tył + wiązka do BCM i moduł. Bez aktywacji nie działały, tzn pipczały przez sekundę albo dwie a potem przyjemny krótki dźwięk i do następnego włączenia zapłonu nic.
Dopiero po aktywacji wszystko zaczęło działać bez zarzutu.
Co do histerezy, jak sprawdzałem wczoraj to dźwięk ciągły i czerwone belki przy odległości ok 20cm od ściany. Jazda do tyłu bardzo powoli. Przy szybszej jeździe 5-10cm w momencie zatrzymania.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Teisejas 11-10-2019 10:49

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - nie ma sprawy. Fajnie, że się udało. Ja już sobie zamówiłem czujniki ABS i jak tylko dojdą skończę wreszcie ten upgrade.

Muszę natomiast sprostować to co napisałem o Cross Traffic Alert - funkcja ta nie jest realizowana przez tylne boczne czujniki parkowania, tylko przez radary od BlLSa, co koledzy z forum wyjaśniali w innym wątku.

Bump: Czujniki wymienione na AV6T-2B372-EC, w konfiguracji zmieniłem typ czujników, zapisałem zmiany, dokonałem inicjalizaji modułu ABS i autoparkowanie zaczęło działać poprawnie.

boncio 17-10-2019 19:49

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Cytat:

Napisał t0mekpl (Post 3181860)
Na dodatek działa również parkowanie automatyczne - ale to dzięki temu, że akurat miałem fabrycznie Active City Stop

Parkowanie automatyczne nie ma żadnego związku z ACS. Jest pochodną montażu kompletu czujników z przodu i tyłu oraz odpowiedniego modułu.

lukaszooo 17-10-2019 20:15

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
ACS czyli Active City Stop nie ma nic wspolnego z czujnikami, odpowiada za to lidar na szybie. Jest duzo aut z city stop a bez czujników.

Teisejas 17-10-2019 23:17

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 3184141)
Parkowanie automatyczne nie ma żadnego związku z ACS. Jest pochodną montażu kompletu czujników z przodu i tyłu oraz odpowiedniego modułu.

Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3184160)
ACS czyli Active City Stop nie ma nic wspolnego z czujnikami, odpowiada za to lidar na szybie. Jest duzo aut z city stop a bez czujników.

Jest związek taki, że zarówno ACS jak i automatyczne parkowanie wymaga czujników ABSu z wykrawaniem kierunku obrotu koła:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dlatego w samochodach z ACS, aby zadziałało automatycznie parkowanie nie trzeba już wymieniać czujników ABS z tyłu bo właściwe są już zamontowane. Kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nawiązał do mojego wyjaśniania w tym przedmiocie i to potwierdził bo miał fabrycznie ACS i po dołożeniu i aktywowaniu czujników przód plus tył automatycznie parkowanie mu działa w przeciwieństwie do sytuacji w moim samochodzie, którą wyżej szczegółowo opisałem. Wystarczy przeczytać te kilka postów ze zrozumieniem ;)

tkalo 08-12-2019 16:13

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Drodzy Koledzy
Czy znacie kogoś z Lublina i okolic kto mógłby pomóc w instalacji fabrycznych czujników parkowania(przód i tył), sprawdziłem już i niestety nie mam wiązki

Matyss3 08-01-2020 18:03

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Witam, mam pytanie sprawdziłem mam wtyki pod zderzakiem tylnym... wiec nie powinno być problemu z montażem... rozumiem ze trzeba zdemontować tylni zderzak, zrobić otwory w zaznaczonych miejscach podłączyć wszystko i uruchomić komputerem? Muszę zakupić wiązkę z czujnikami oraz moduł parkowania. Mam pytanie czy jak zakupie czujniki w innym kolorze to jak pozbyć się starej farby żeby nie uszkodzić czujników oraz czy pomalować jedna warstwa i bezbarwny?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.