Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Tempomat nie działa - Cruise Control (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137941)

pener 02-07-2023 21:08

Odp: Problem z tempomatem.
 
Mam obd z allegro ale nie wykryło żadnego błędu

Antej 02-07-2023 21:37

Odp: całkowicie przestał działać tempomat
 
Wypadałoby wykonać bardziej zaawansowane testy niż jakimś donglem z allegro

darmodziej 03-07-2023 08:46

Odp: całkowicie przestał działać tempomat
 
Cytat:

Napisał pener (Post 3462204)
oddałem ostatnio moje mondeo do mechanika aby wymienił mi rure od intercoolera bo miałem pęknietą ale gdy odebrałem auto to całkowicie przestał działać tempomat ,

A wróciłeś do niego, żeby naprawił to, co zepsuł?
Po założeniu instalacji gazowej odebrałem auto i stwierdziłem, że nie działa tempomat. Natychmiast wróciłem do warsztatu i zgłosiłem problem. Po 15 minutach tempomat działał. Okazało się, że przez przypadek odłączyli wtyczkę od czujnika przy pedale hamulca.

Obiboc 03-07-2023 15:18

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Dobry, Przepraszam za swoje lenistwo. Samochód sypie błedami z modułu pod kierownicą , zacina się tempomat, trzeba pacnąć aby zmienić wskazania licznika itp. Lutować nie potrafię, nie i już. Więc planuję zakupić używany zwijak razem z taśmą.. Pytanie czy musze celować w konkretny typ. Czy też mogę kupić po prostu od S-Maxa MK1 w moim przypadku.

radekrogo 03-07-2023 19:20

Odp: całkowicie przestał działać tempomat
 
I spraw przy okazji czy ci kata nie wyciął

Arafat 24-01-2024 13:19

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Miałem podobne problemy w Ford Kuga mk2 z 2018 roku. Co jakiś czas wyskakiwał błąd ACC NIE DOSTĘPNE i wyłączało tempomat, a nawet ten sam błąd pojawiał się jak tempomat nie był włączony. Czytałem forum i pojechałem na kanał i spryskałem wszystkie połączenia w tylnym zderzaku preparatem do czyszczenia styków. I tak rozpinałem i psikałem wszystkie złącza. Po tym zabiegu komunikat się nie wyświetlał ale za jakiś czas znowu. Wpadło mi do głowy żeby jeszcze potraktować tym preparatem połączenie za pedałem hamulca oraz przyciski od tempomatu we wszystkich szczelnych. Nie odkręcałem kierownicy ani nic podobnego tylko z wierzchu we wszystkich szczelinach i odziwo jak narazie pomogło. Błąd już nie wyskakuje przejechałem już 1500 km i mam spokój. Polecam może mój pomysł komuś pomoże.
Pozdrawiam forumowiczów.

eclipse 25-01-2024 07:13

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Jeśli nie znalazłeś przyczyny to potraktuj to jak PLACEBO. Ja niczym nie psikałem i też od dłuższego czasu nie mam tej awarii bo samo się naprawiło co nie znaczy że jutro sie nie pojawi ponownie i wyłączy znów ACC . .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.