Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,6 TDCi] 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114889)

Lukasz_81 15-03-2013 12:38

Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm
 
Cześć,

Walki ciąg dalszy.
Po odstawieniu do BD Service na Żmigrodzkiej we Wrocławiu i panowie stwierdzili, że filtr zawalony jakby jeździł od nowości (mam przejechane ok. 180tys). i wtryski do przeczyszczenia. Zrobili wtryski i wymienili filtr i jeździł jak złoto przez... 4 dni.
Znów szarpie i zaczynam tracić cierpliwość i środki :p

Macie pomysły co jeszcze można sprawdzić? Zrobić?
Z góry dziękuję.
Ł.

damiasek 18-03-2013 13:26

Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm
 
No to może jeszcze raz sprawdź filtr. Może bak i przewody są zasyfione i wymiana pomogła na krótko.

Lukasz_81 05-05-2013 20:27

Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm
 
Cześć,

No i nic nowego poza tym, że sam z siebie przestał szarpać. Zmieniłem stację, ociepliło się, po drodze wymieniłem rozrząd i wieloklinowy. Mechanik jeździł z podpiętym i nie szarpnęło. Taki stan od jakichś 3 tygodni.

Po czyszczeniu zmieniłem stację (z Shellll na Łorlen).

Jak by się coś zmieniło to dam znać.

Ł.

adammisiek 07-07-2021 17:17

Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm
 
Witam
Moją Fokę spotkał problem szarpania. Zaczęło się około pół roku temu, na trasie, tempomat, 120km/h - i takie dziwne, jak by elektroniczne, szarpnięcia, ale jechało dalej bez problemu.
Później, po trasie rano - szarpanie w okolicy 1800rmp.
Z czasem to szarpanie przy 1800rpm stało się permanentne. Mocne szarpnięcia, lekkie, różne ale zawsze w okolicy 1800 obrotów, no chyba, że dało mu się mocniej w palnik, to szarpnięć nie było.
Foka (Focus Cmax) 1.6 TDCi, 2005r.
Kolejność wymiany części.
1. - Przepływka - 138zl - Podobno może sprawiac takie obajwy. Zauważyłem, że jest trochę zaolejona, więć zdecydowałem sie na wymianę:
2. - Pokrwy zaworów w raz z odmą. Nie chciałem bawić się w żadne OCT przeróbki itp - koszt - 120zł. Wymiana pokrywy zaworów jak i przepływki jest prosta i każdy może wykonać ją samodzielnie bez problemu.
Niestety zawahania silnika nie zniknęły. Kolejnym krokiem było oddanie wtrysków do sprawdzenia i podregulowania i ewentualnej regeneracji. Okazało się w trakcie testów, że wyniki się poprawiają (w trakcie pomiarów się oczyściły) i ogólnie są w zadowalającym stanie. (Wtryski Bosh), montaż wtrysków, problem nie zniknął.
Następne w kolejności były: czujnik ciśnienia paliwa na listwie i EGR. Fachowiec od EGR powiedział mi, że czujnik ciśnienia paliwa sypie błędami, a błędów żadnych nie było. Zdecydowałem się na wycięcie programowe EGR - nie trzeba go zaślepiać, pozostaje on cały czas zamknięty. Operacja trwała około godziny i kosztowała 200zł.
Niestety na ten dokładny moment powiedcieć nie mogę czy objawy na 100% zniknęły bo mam dziurę w dolocie - ale wygląda na to, że wycięcie programowe EGR pomogło.
Pozdrawiam i dziekuje wszystkim, którzy pisali w tym wątku. Byliście dużą pomocą :)
pozdro i powodzenia w doszukiwaniu się usterek!

ps. oczywiście zmieniłem też stację paliw na inną, wymieniłem filtr paliwa - ale to też nie przyniosło efektu

hindus 12-07-2021 12:38

Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm
 
Trzeba było zwyczajnie wyczyścić EGR zamiast go wyprogramowywać :)

luckyboy 09-08-2021 15:28

Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm
 
Wczoraj problem szarpania rozwiązałem w nietypowy sposób. Po prostu przed rozruchem silnika, włączam zapłon i wyłączam. Silnik po takim rozruchu z dodatkowym przekręceniem kluczyka w stacyjce dostaje mocny dół i nie szarpie.

Adudus1992 12-08-2021 10:19

Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm
 
Potrzebuje Waszej pomocy - może uda się coś podpowiedzieć.

Kupiłem foke c-maxa z 2006 z dpf, 1.6 109 km. Po pewnym czasie zaczął szarpać przerywać. W zakresie obrótów 1000-2000 przy lekkim gazie kangurek jak cholera.
Rozrząd wymieniony. Filtr paliwa dwa razy. Wymieniony regulator na pompie CR, przepływka oryginał hella, EGR Hella nówka. Samochód na luzie gaśnie, obroty falują, czasami jest brak reakcji na gaz. Na wysokich obrotach chodzi. Jak zdechnie to czasami nie daje sie odpalić. Bez różnicy czy zimny czy ciepły.

zoha71 19-12-2022 12:15

Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm
 
Wczoraj przez przypadek obejrzałem na youtubie filmik Pana Szefa, gdzie szarpanie silnika zostało wyeliminowane przez wmontowanie rezystora w układ czujnika temperatury, ale mowa była o silniku 1,8. Warto obejrzeć

Artur4287 06-05-2023 06:31

Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm
 
Witam. Tez przerabiałem to poszarpywanie i okazało sie ze miałem uszkodzone złącze na przewodzie paliwowym, był lekki wyciek ropy i zasysało lewe powietrze, po wymianie wężyków przelewowych jak ręką odjął


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.