Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178354)

magnetic2121 06-04-2018 05:51

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Kalibracja przepustnicy ?tzn?

helmowy 20-10-2022 20:10

FOCUS MK1 gaśnie na biegu jałowym
 
Dzień dobry!
Mam problem z moim focusem benzyna/gaz, problem polega na tym że gdy odpalam auto na zimnym i na benzynie obroty wbijają sie utrzymują sie pare sekund i zaraz auto dusi się i gaśnie jedynym ratunkiem jest dodawanie gazu, jak auto przyłaczy się na gaz (sekwencja) to jest wszystko w porządku, po czasie gdy auto juz sie zagrzeje i ponownie go odpale to już jak jest cieply to na benzynie normalnie działa tak się tylko dzieje gdy jest zimny

Paul_3x 15-04-2024 11:01

Bolączka z obrotami i nie tylko, od czego zacząć?
 
Witam. Posiadam starego poczciwego focusa mk1 kombi 1.8 16v benzyna/gaz. Polift
Na początek chcę dodać, że nie chcę za dużo wkładać w ten samochód z uwagi na to, że się sypie, choć podłoga jeszcze zdrowa, ale ma kilka mankamentów do zrobienia, ale nieopłacalne. Muszę jednak jeszcze nim pojeździć, bo nie stać mnie na inny, a tu wiem co mam.
Wiem, że temat był wielokrotnie przewijany. A dałem nowy temat, aby dowiedzieć się od czego zacząć szukając przyczyny.
Jego dolegliwości to:
- na zimnym silniku gaśnie, po delikatnym podniesieniu temperatury już nie.
- na benzynie jak i na gazie ma nierówne obroty.
- nie schodzi z obrotów od razu po zmianie biegu czy podjechania pod światła.
- podczas jazdy nie szarpie, ale dziwnie silnik pracuje, nie wiem jak to wytłumaczyć, może coś jak łułułu, ale nie wydaje takich dźwięków tylko takie jest odczucie.
- nie stracił mocy
- nie spała więcej ani mniej.

Podpiąłem go pod komputer aby sprawdzić błędy i pokazały się dwa: błąd sondy lambda i uboga mieszanka. Po skasowaniu następnego dnia znów się pojawiło.
Dodam też, że do krokowca jest trudny dostęp, bo trzeba odkręcić kolektor, a ja umiem tylko rozbierać.

thesperado 15-04-2024 22:05

Odp: Bolączka z obrotami i nie tylko, od czego zacząć?
 
Cytat:

Napisał Paul_3x (Post 3490575)
nie chcę za dużo wkładać w ten samochód z uwagi na to, że się sypie

Tzn. chcesz poradzić sobie sam? Jeśli tak to musisz podać więcej detali , ponieważ ten cytat poniżej nie mówi nic.
Cytat:

Napisał Paul_3x (Post 3490575)
błąd sondy lambda i uboga mieszanka

Przydałyby się kody DTC. Masz dwa paliwa, więc jak się zachowują korekty i jakie odczyty z sond?
Cytat:

Napisał Paul_3x (Post 3490575)
dziwnie silnik pracuje, nie wiem jak to wytłumaczyć, może coś jak łułułu, ale nie wydaje takich dźwięków tylko takie jest odczucie

Z tego opisu niewiele wiadomo. A tak w ogóle próbowałeś nie używać gazu po kasowaniu błędów?
I jeszcze o jednym nie wspomniałem. Czy ktoś mierzył w tym silniku ciśnienie sprężania?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.