Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   Za wirusował mi się samochód (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=15152)

Robberto32 05-09-2006 06:33

Cytat:

Napisał KriSSo
Cytat:

Dominacja vw niestety.
Ta dokładnie, to samo jest na wielu innych forach, np o tuningu. VW super, reszta kupa. Bez sensu.

Dokladnie wszedzie VW TDI jest ok, w Bydgoszczy nawet nie chce nikt rozmawiac o chipowaniu TDDi/TDCi Mondeo (firma Swiątek).
Dla zainteresowanych chipowaniem najblizej jest Poznan lub Warszawa ...

Mareko 05-09-2006 14:31

Ale to dlatego ze najlepsze efekty sa jednak na autach grupy VW. Ja moge polecic V-tech. Zrobili mi Forda bardzo ladnie.

Bauma 05-09-2006 15:34

Cytat:

Napisał Robberto32
w Bydgoszczy nawet nie chce nikt rozmawiac o chipowaniu TDDi/TDCi Mondeo (firma Swiątek).

dziwne tym bardziej ze wspolpracuja z V-tech.... watpie zeby mial Swiatek az tylu klientow zeby jeszcze wybrzydzac :fcp16

Robberto32 05-09-2006 17:05

Cytat:

Napisał Bauma
Cytat:

Napisał Robberto32
w Bydgoszczy nawet nie chce nikt rozmawiac o chipowaniu TDDi/TDCi Mondeo (firma Swiątek).

dziwne tym bardziej ze wspolpracuja z V-tech.... watpie zeby mial Swiatek az tylu klientow zeby jeszcze wybrzydzac :fcp16

Tez bylem zdziwiony ale odpowiedz byla jednoznaczna - "nie robimy Fordow ..."

Pzy 05-09-2006 18:00

Cytat:

Napisał Mareko
Ale to dlatego ze najlepsze efekty sa jednak na autach grupy VW. Ja moge polecic V-tech. Zrobili mi Forda bardzo ladnie.

To niedokladnie tak jest...
Zarowno Ford jak i VW w wielu przypadkach korzystaja z tego samego osprzetu - przykladowo silnik TDDi Forda w Mondeo - pompa Bosch'a z serii VP, turbo Garett'a z serii 1749V - identycznie jak w silnikach VW (tych nie na pompowtryskach, czyli nie TDI PD).

Problem lezy raczej w tym, ze tunerzy duzo lepiej znaja oprogramowanie stosowane przez VW (czyli tzw. mapy silnika) - a wynika to glownie z tego, iz na rynku jezdzi duzo wiecej silnikow TDI (VW, Audi, Seat, Skoda) niz silnikow "fordowskich"... a wiec praktyka w "dlubaniu" po prostu wieksza, a praktyka czyni mistrza :fcp1

Master_Piottrek 23-09-2006 21:39

Cytat:

Napisał thing
"ma byc zabawka na nudne wieczory i do killowania grubych wieprzy w drogich autach"

najbardziej mnie cieszy jak siedzi koles sobie na światłach w takim Mi Colcie i ma tam seryjnie 150 km .z dudów zrobił 180 i po zmianie na zielone większość ludzibaranieje a jego już nie widać....

Diesel to jednak rządzi 2500 obr/min i już jest czym jechać a . bęzyne cza kręcić do 5000 obr/min..

respekt 25km z kosmosu :)

Lukas 06-02-2007 20:46

Mikruss gratuluję Nm. Fakt KM trochę mało ale według mnie to liczy się Nm bo to ono ma największe znaczenie przy wyprzedzaniu a z prędkościami powyżej 200 km/h mało kto jeździ bo i nie ma gdzie - zwłaszcza, ze na tej cholernej A4 zaczynają fotoradary zakładać :fcp25.

Muchor 18-06-2007 13:23

Mikruss,

Minął już prawie rok od Twojego chipowania, czy przez ten czas zauważyłeś jakieś długoterminowe zmiany w Twoim silniku? Np. zużycie oleju - bez zmian, a może wzrosło itp.

mikruss 09-07-2007 13:05

Muchor, generalnie nic takiego nie zaobserwowałem. Stan oleju jest OK. Spalanie praktycznie też nie zwrosło. Ostatnio jechałem w trasie i spalanie wyszło na poziomie 6,1 (wyliczone na podstwie przejechanych km do ilości wlanego paliwa) natomiast średnie zużycie komputer pokazał na poziomie 5,5 l.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.