Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=167013)

marcink719 29-12-2014 20:42

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Podbijam temat ;)

chciałbym oddać samochód do warsztatu i pytanie brzmi - jak zdemontować silnik - wentylator nagrzewnicy tylnej - znajdującej się pod podłogą bagażnika?

Jak można odłączyć te rurki od klimatyzacji, które dochodzą do tego ustrojstwa?

Wentylator ma problem aby się "rozpędzić", później już jakoś chodzi - choć też przypadkowo. Bez jego demontażu nie można go ani naprawić, ani poszukać na wymiane.

Ostatnie pytanie - Czy sam silnik wentylatora nagrzewnicy będzie pasował z galaxy mk2. Na zdjęciach są bardzo podobne, ale to ciężko ocenić nie mając obu w ręce...

sokolik86 30-12-2014 18:18

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Witam musisz sciagnąc cały bok aby sie do niego dostac a cały wentylator wraz z nagrzewnicą jest w sciance a nie pod podłoga . Demontaz jest prosty w podłoge ida dwie rury z opaskami zaciskowymi starczy je sciagnąc i cały korpus wychodzi wraz z całą obudowa plastikowa tj. wentylator i nagrzewnica

marcink719 30-12-2014 19:25

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Chyba nie mówisz o mk3 - bo w tym modelu NA PEWNO siedzi pod podłogą - tam już udało mi się dostać z odgiętą wykładziną i we wnęce jest cały wentylator z nagrzewnicą, rozprowadzeniem powietrza na 3 rząd oraz rurkami od klimatyzacji. Wiem bo miałem to przed sobą, problem tkwił właśnie w demontażu, bo aby zdjąć silnik wentylatora, trzeba zdemontować i wyjąć cały jego osprzęt - wentylator po odkręceniu śrub "wyjdzie" na dół. Problem jest właśnie z odkręceniem tych rurek, które trzymają. Więc chyba miałeś na myśli inną generację...

sokolik86 30-12-2014 21:36

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Zgadza się ty Masz MK III to inne rozwiązanie

Romek 21 27-01-2024 17:25

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Witam. Jestem od tego miesiąca posiadaczem Forda Galaxy mk3 i mam ten sam problem co Wy. Widzę, że dyskusja umarła w 2014. Minęło 10 lat więc może ktoś rozwiązał problem nie działającego nadmuchu/wentylacji w 3 rzędzie i zechce podzielić się rozwiązaniem?

jaceks 03-02-2024 13:04

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
a włączasz nadmuch z panelu kimatyzacji?
klawisz z trzema rzędami, potem "on/off" i regulacja wiatraka plus/minus?

Rafał A.(antek) 04-02-2024 20:58

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Trzeba sprawdzić zasilanie do wentylatora. Jeśli jest ok, to niestety pewnie umarł sam wentylator. Sprawdzić go jak się da na krótko.
I oczywiście jak wyżej, uruchomić z panelu klimatyzacji.

Romek 21 05-02-2024 19:40

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Tak już próbowałem robić tak jak pisali wyżej użytkownicy. Parę dni temu jak było ponad 10 stopni, nagrzałem w aucie a później włączyłem "Lo". Wyłączałem nadmuchu na 1 i 2 rząd, włączałem na sam 3 rząd i za każdym razem niestety nic żadnego powiewu powietrza nie było w 3 rzędzie.
Może mi. Ktoś podpowiedzieć jak sprawdzić wentylator na krótko?

Romek 21 09-04-2024 17:10

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Byłem w serwisie klimatyzacji. Okazało się że wentylator nagrzewnicy klimatyzacji (ta która znajduje się w podłodze w bagażniku) był zatarty i dlatego nie miałem nawiewu na 3 rząd. Mechanikom udało się uruchomić wentylator ale jest strasznie głośny. Udało mi się dostać całą nagrzewnice (wentylatora nie da się dostać samego używanego, nowy to koszt powyżej 2000zł :O).
Udało mi się wymienić sam wentylator bez demontażu całej nagrzewnicy klimatyzacji i spuszczania od czynnika. Powiem tylko tyle że wentylator jest za mocowany na 3 śruby torx t25, ciężki dostęp jest do jednej śruby, dwie pozostałe w miarę łatwo odkręciło się. Wentylator o dziwo przeszedł między nagrzewnicą a blachą bagażnika. Wszystko działa teraz jak należy, jest cicho podczas pracy Dmuchawy na 3 rząd.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.