Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Reset BMS po zmianie akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305151)

krzysztofSJZ 11-02-2024 14:10

Odp: Reset BMS po zmianie akumulatora
 
Cytat:

Napisał hasos (Post 3484581)
Varta EFB 65Ah 650A

no to cena ok,
Cytat:

Napisał samfisher74 (Post 3484454)
Ja po zakupie nowego aku nie robiłem żadnego resetu

być może to błąd, u mnie jak wymieniłem ta nieszczęsną Vartę na tego Five Star sprawdziłem ładowanie ledwo 12,2V zmusiełm sie do uzycia kabla zresetowałem i ladowanie po kilku minutach podskoczyło do 14,2V przypadek?
moze tobie nie doładowuje i coś się dzieje
mnie trochę zastanawia dlaczego w Kudze przypisany mam aku 75Ah 730A a w focusie 60Ah 650A z tego co wim zawsze Diesle miały większe baterie

cezarg1410 11-02-2024 15:30

Odp: Reset BMS po zmianie akumulatora
 
Nie przypadek, po resecie BMS Aku jest przez chwilę ładowany do oporu, ale potem i tak zjeżdża do 80% i napięcie na nim potrafi być trzymane w okolicach 12.5V bez ładowania.
Tak więc resetując BMS umożliwiłeś wykonanie tego inicjalnego ładowania.
Ja się nie znam, ale obserwuję na bieżąco ładowanie z włączonym BMSem na nowym Aku i nie mam pojęcia skąd ten mit niesamowitej technologii i algorytmów jakie się za nią kryją. Jedyne co robi to "wyłącza" ładowanie Aku w okolicach 80% i to nie zawsze - nie potrafię znaleźć prawidłowości kiedy tak się dzieje a kiedy nie.
No i dodatkowo jak po odpaleniu wykryje że naładowanie aku spadło poniżej okolicy 75% to początkowo ładuje w niego chore prądy rzędu 30A.
Standardowy alternator i regulator napięcia też nie bije Aku do oporu za wszelką cenę. Imo cały ten BMS to piękna otoczka na shit ;)

Foka mk4 22-04-2024 16:16

Odp: Reset BMS po zmianie akumulatora
 
Dzień dobry. Pacjent focus mk4 1.0.
Proszę o pomoc. Od jakiegoś czasu mam problem. Samochód wyłącza prąd by oszczędzać energię. Głos czujników cofania losowo jest raz w głośnikach a raz liczniku. Oświetlenie kabiny wyłącza się po 30 sek. W związku z powyższym pojechałem sprawdzić akumulator. Okazało się że jest niedoładowany ale jego kondycja jest bardzo dobra. Elektryk sprawdzał go trzy razy pod obciążeniem. Ładowanie też jest ok. Co mam zrobić z tym fantem. Proszę o pomoc.

edmun 23-04-2024 06:41

Odp: Reset BMS po zmianie akumulatora
 
a cóż to ma za związek z BMS w tym wątku?

Foka mk4 23-04-2024 07:25

Odp: Reset BMS po zmianie akumulatora
 
No właśnie szukam wszędzie. Z tego co wiem to BMS odpowiada za ładowanie akumulatora. Tak na marginesie dzisiaj było jeszcze gorzej. Brak podgrzewania siedzeń, kierownicy i otwieranie/zamykanie drzwi tylko z drzwi kierowcy. A samochód twierdzi, że dalej nie trzeba ładować akumulatora.:(

Andrzej_K 23-04-2024 07:44

Odp: Reset BMS po zmianie akumulatora
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał edmun (Post 3491294)
a cóż to ma za związek z BMS w tym wątku?

Może po prostu mu nie doładowuje prawidłowo akumulatora?

Cytat:

Napisał Foka mk4 (Post 3491300)
(...) BMS odpowiada za ładowanie akumulatora.(...)

Więc na próbę wypnij wtyczkę BMS'a. Pojeździj trochę i zobacz jak będzie.
Dłuższym śrubokrętem naciskaj 'dzyndzel' na wtyczce i z czuciem ciągnij za przewody.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.