Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99836)

vpw 16-10-2013 10:52

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał kasjopeja (Post 2091121)
Witam. Jeżdżę kuga II 163, jest cichsza od mondka 140, aczkolwiek na początku wydawała się jeszcze cichsza.
Właśnie wczoraj Fuga przeszła zmianę softu w związku z akcją serwisową nz czujniki. Jest ciut żwawsza i cichsza, czyli dostała cały nowy soft.

Ja odebrałem w zeszłym tygodniu 1,6 EcoBoost 182 KM i wciąż nie mogę się przekonać do tego auta. Jechałem 150 konną wersją i było nieźle. Tutaj jest jakaś padaka. Ponadto - niestety - przesiadłem się z Passata i bardzo doskwiera mi brak wielu przydatnych rzeczy: mało schowków, brak regulacji wysokości siedzenia pasażera, brak auto-hold (toczenie się samochodu jeśli nie trzyma się nogi na hamulcu), tragiczne radio i obsługa urządzeń bluetooth, skąpy komputer pokładowy (np. brak czasu jazdy), brak oddzielnego licznika przejazdu dziennego, nie możliwość ustawienia prędkości przejazdu na tempomacie bez jego włączania (w vw można ustawić prędkość z jaką chcesz jechać a następnie uruchomić tempomat i samochód będzie z taką prędkością jechał), działanie tempomatu od prędkości 40 km/h (nie można toczyć się w korku - vw 20 km/h), brak automatycznego blokowania drzwi po ruszeniu samochodu, brak możliwości ustawienia aby otwierały się tylko drzwi kierowcy a po drugim naciśnięciu - wszystkie, brak sterowania głosem i komunikatów głosowych po polsku, brak schowków w bagażniku oraz przetłoczeń w których zmieściłyby się jakieś drobiazgi, wnęki z boku mogły by mieć jakieś przepierzenia aby z nich rzeczy nie wypadały.

To na szybko po pierwszych dniach jazdy. Niestety przez pięć lat jeździłem dieslem więc w tej chwili przestawienie się na spalanie w okolicach 13 l/100 km jest trudne, chociaż to tylko 3 litry więcej niż w passacie. Szkoda, że ma porównanie z takim samochodem a nie jakąś toyotą albo renówką bo pewnie byłbym dużo bardziej zadowolony.

Ale idzie zima i 4x4 na pewno pokarze swoje zalety.

Na pewno cieszę się, że samochód w końcu mam po 7 miesiącach oczekiwania.

Z pozytywów: Fajny jest elektryczny bagażnik i system parkowania (zmieścił się w miejscu, które ja minąłem bo uznałem, że jest zbyt wąskie.

jacektp 16-10-2013 13:17

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Też mam taki model (182KM). Co do osiągów są niezłe (może musisz przyzwyczaić się do automatu).
A poza tym:
- jest możliwość przestawienia otwierania drzwi (kierowcy lub wszystkie) - poczytaj w instrukcji
- auto hold jest tylko do ruszania - trzyma 3 sek. (a poza tym jak w automacie byś ruszał - toczył się bez naciskania gazu?)
- schowki - rzeczywiście jest ich mało
- co do radia - jakie masz radio?
- sterowanie głosem po angielsku to nie to co po polsku ale kilkanaście komend można się nauczyć.

Marcin-Prezes 16-10-2013 18:14

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
witam w środowy deszczowy wieczór. dziś mam informacje że moja Kuga już została wyprodukowana (to od marca niezły wynik). Teraz trzeba czekać na wysyłkę do Polski

vpw 16-10-2013 18:29

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał jacektp (Post 2091220)
Też mam taki model (182KM). Co do osiągów są niezłe (może musisz przyzwyczaić się do automatu).
A poza tym:
- jest możliwość przestawienia otwierania drzwi (kierowcy lub wszystkie) - poczytaj w instrukcji
- auto hold jest tylko do ruszania - trzyma 3 sek. (a poza tym jak w automacie byś ruszał - toczył się bez naciskania gazu?)
- schowki - rzeczywiście jest ich mało
- co do radia - jakie masz radio?
- sterowanie głosem po angielsku to nie to co po polsku ale kilkanaście komend można się nauczyć.

Hej jacektp. Radio mam podstawowe, ale Soniak w niczym lepszy nie jest - brak informacji jaki utwór z BT leci i samo sterowanie sporo pozostawia do życzenia. Co do sterowania głosem, angielski znam dość dobrze i sobie radzę, ale już czytanie SMSów przez angielskiego lektora to nie jest dobry pomysł. AutoHold w VW działa tak, że samochód stoi do momentu dodania gazu i się nie toczy - łatwo się do dobrego przyzwyczaić.

Dzięki za info o otwieraniu drzwi - szukam w instrukcji

jankowalski973 16-10-2013 18:59

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Jakość muzy przez BT jest nie najlepsza, osobiście urzywam pendrive 8GB z pokazną biblioteką mp3 gdzie wszystko działa jak z CD. Odnośnie Sony to większa ilość głośników dodatkowo podnosi jakość dzwięku.

boncio 16-10-2013 19:13

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
W sony poza większą ilością głośników są one jeszcze lepszej jakości niż te podstawowe i sam wzmacniacz też jest lepszy. Różnica jest wyraźnie słyszalna.
A co do BT, to u mnie Sony pokazuje zarówno artystę jak i tytuł utworu, także jest to uzależnione od telefonu. Jakość streamingu BT też zależy od telefonu, bo u mnie jest bardzo dobra. Jednak zdecydowanie najprościej przez USB.

Qga 16-10-2013 20:09

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał vpw (Post 2091146)
.... działanie tempomatu od prędkości 40 km/h (nie można toczyć się w korku - vw 20 km/h).....

z tego co wiem to inteligentny tempomat ACC dziala od 25 km/h

Atlis 16-10-2013 20:38

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
vpw - to czemu nie zamowiles tiguana, tylko kuge?

jankowalski973 16-10-2013 21:24

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Marcin-Prezes (Post 2091351)
...dziś mam informacje że moja Kuga już została wyprodukowana...

No to liczymy w jakim czasie dotrze do klienta:wink:

vpw 17-10-2013 13:13

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2091466)
vpw - to czemu nie zamowiles tiguana, tylko kuge?

No cóż - cena. Tiguan z wyposażeniem Kugi to jakieś 5-8 tys więcej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.