Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Opony zimowe - jakie...? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78859)

SrebnaStrzała 29-02-2012 20:29

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
Tak chodzi o ostre krawędzie które się wycierają podczas jazdy. To one w głównej mierze odpowiadają za jakość jazdy na śniegu lodzie itd. Są kraje gdzie opony zmienia się na nowe po jednym sezonie gdyż te krawędzie są już wytarte. Ja osobiście wymieniam co 3 sezony bo mnie po prostu nie stać.

FrogsterPL 29-02-2012 22:14

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
Nie powiedziałbym, że to głównie te krawędzie za to odpowiadają (choć zapewne jest to jeden z ważnych czynników, ale nie sądzę, żeby był najważniejszy)... Moje Bridgestony Blizzak LM-30 mam pierwszy sezon, mają ostre krawędzie klocków... I co? I guzik, nie jestem z nich zadowolony, trakcja jest do bani.

W sumie to non stop się zastanawiam, czy jakieś wadliwe nie są, no ale nie sądzę...

Poniżej zdjęcie bieżnika tych opon:

http://www.auto-motor-i-sport.pl/m/3...469726790e.jpg

Slawko 29-02-2012 22:25

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1792385)
Tak chodzi o ostre krawędzie które się wycierają podczas jazdy.

po pierwszych 1000km sa juz mocno zdarte, wiec konkluzja jest taka, ze opony zimowe wymieniamy co 1000km.

rotor 01-03-2012 08:23

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
Kurka wodna, to ja na narty w jedną stronę nie dam rady na nówexach ;)

Slawko 01-03-2012 13:20

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
nie no, w jedna strone dasz radę, ale z powrotem, to najpierw wymiana na nowe :D

SrebnaStrzała 01-03-2012 14:18

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
To można prosto porównać do tępego noża. Uderz tępym nożem w chleb, a później ostrym i będziesz widział różnicę.
Ja sobie zdaje sprawę że on się szybko zużywa, no ale taka jest rzeczywistość. Są ludzie którzy jeżdżą na letnich i też dają radę.
Oczywiście technika jazdy skład gumy itd też jest bardzo ważna.

FrogsterPL 01-03-2012 21:38

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
Z ciekawości... gdzie robiłeś ten kurs bezpiecznej jazdy? Zamierzam się kiedyś wybrać na coś podobnego, i fajnie by było kiedyś porównać metody i to, co mówią na kursie ;)

kopydleusz 01-03-2012 21:54

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
FrogsterPL, po informacjach wątpliwej treści, przekazanych przez SrebnaStrzała, unikałbym takich kursów jak ognia. Nawet producent daje gwarancję na 5 lat, więc straszną bzdurą jest to, że co sezon wymiana.
Chyba, że tu kolega pomylił ostrą oponę z ostrym kołem, a to już bardzo możliwe. Teraz wypadałoby koledze uświadomić, że Mondeo ma wyłącznie ostre koło. A tego wymienić ni jak nie idzie - nawet co 2 sezony. :)

FrogsterPL 01-03-2012 23:50

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
Tzn. mi nie zależy na takim kursie ze względu na teorię... chyba że dotyczącej bezpośrednio techniki jazdy :) Chciałbym iść na coś takiego ze względu na praktykę przede wszystkim.

Lukaszko 31-08-2012 12:53

Odp: Opony zimowe - jakie...?
 
Witam.
Już chyba czas zacząć poszukiwania za oponami zimowymi.
Ja szukam w rozmiarze 215/55 R16 93 H.
Mam parę typów.
Z budżetówek to:
- Uniroyal MS Plus 66 - najtańsze i podobno zadowalająco w testach wypadają
- Semperit SPEED - GRIP 2 - dalej niezła cena i w tamtym roku dobrze w testach wypadła
Albo coś z topowych ale nie wiem czy warto dopłacać i czy kasy starczy:
- Dunlop SP Winter Sport 4D
- Michelin Alpin A4
- Goodyear UG 8 Performance

Mieszkam na zadupiu na którym nikt nie odśnieża więc muszą mocno ciągnąć w śniegu ale wiadomo u nas zimą wiele śniegu nie ma więc po suchym i mokrym też muszą dawać radę.

Proszę o opinie o tych oponkach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.