Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Opony letnie. CO POLECACIE ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64255)

leszek 22-04-2012 10:59

Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?
 
Toyo jednak najlepsze do mondeo a szczególnie ten nowy model cicho i super trzymają na mokrej nawierzchni o suchej nie wspominam:)

FrogsterPL 22-04-2012 11:07

Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?
 
Na 17" Falkenach jeździ użytkownik steell - chyba mu podeszły, bo na przedniej osi zmienił już na nowszy model Falkenów ;)

jvc 22-04-2012 14:00

Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?
 
Cytat:

Napisał franczesko (Post 1818574)
jvc, a co powiesz o falkenach?

Nie mam z nimi żadnego doświadczenia.

EooS 23-04-2012 08:20

Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?
 
To ja też się pochwalę:

Na lato kupiłem opony Toyo T1 sport 205/55 R16 (330zł/szt.) - i jestem niesamowicie zadowolony:

- zdecydowanie ciszej niż na poprzednich (jakieś tam pirelli, ale już mocno zużyte),
- pewne prowadzenie na suchym i mokrym,
- zdecydowanie rewelacyjne przy ostrym hamowaniu i gwałtownych manewrach (na poprzednich oponach, bałem się wykonać jakikolwiek dynamiczny manewr),
- z minusów: aż korci, żeby docisnąć pedał gazu..

mario_p 23-04-2012 16:14

Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?
 
Zamówiłem jednak Efficient, poprzednio na Excellence przejechałem jakieś 50tyś km i dopiero pod koniec już nie trzymały zbyt dobrze na mokrym.
Dałem za nie 300zł/ szt ale z rantem ochronnym, zobaczymy co będzie :

P.s. Excellence nie wyząbkowały się w ogóle :)

G0 Mułek 24-04-2012 21:16

Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?
 
Aby nie było ząbkowania trzeba mieć opony niekierunkowe. Więc Dunlop Sp Sport 01, Fastrespone, Goodyery Efficient i Excellente, Bridgestope Turanza i Potenza, Continental Premium Contact i Sportcontact, Michelin Pilot i Primacy Hp, itp.
Ja sam kupiłem rok temu Bridgestony Turanza Er300 i jestem bardzo zadowolony. Świetne prowadzenie przy każdej prędkości zarówno na suchym jak i mokrym. Koszt koło 300 zł/szt.
Dunlop też jest niezły, generalnie między tymi dwiema oponami się wahałem, nawet już miałem zamówione do mondeo Dunlopy, ale sprzedawca mnie trochę wkurzył i paczka wróciła do niego. A Bridgestony miałem blisko i wynegocjowałem wrzucenie na felgi w cenie opon. Nie widać zużycia po jednym sezonie, ale i mało jeździł, jakieś 8-10 tyś.
Co do Goodyearów i Michelin uważam je za opony bardzo dobre, komfortowe, ale jednak komfort przeważa nad stabilnością na zakrętach, tzn wyczuwać można pływanie auta.

jvc 24-04-2012 21:32

Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?
 
Cytat:

Napisał G0 Mułek (Post 1819939)
Co do Goodyearów i Michelin uważam je za opony bardzo dobre, komfortowe, ale jednak komfort przeważa nad stabilnością na zakrętach, tzn wyczuwać można pływanie auta.

Który GoodYear i który Michelin ? Po to robią po killa rodzajów bieżnika w jednym rozmiarze żeby każdemu dogodzić :)

G0 Mułek 25-04-2012 20:07

Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?
 
No może i masz rację teraz. Nawet się trochę zagiąłem jak to przeczytałem i szybka myśl: "no też prawda" :D
Chodziło o Michelin Primacy HP, i Goodyear Efficientgrip.

huptas 25-04-2012 20:45

Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?
 
Witam, do hatchbacka mogę polecić MICHELIN ENERGY SAVER, teraz będzie 2 sezon na nich, jak narazie 50tkm przejechały i około 40% bieżnika do zdarcia jeszcze jest, indeks prędkości H, ząbkowanie minimalne, na tyle małe ze nie słychać w aucie różnicy. Pozdrawiam i polecam

tom_3000 30-04-2012 19:58

Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?
 
Osobiście polecam Dunlop SP Sport FastResponse, jak na razie jestem bardzo zadowolony z tych opon.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.