Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Doinstalowanie modułu BT/VC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63841)

Decybelq 13-03-2011 17:08

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Witam

Jakiś czas temu przedstawiłem problem z bluetooth, dziś kontynuacja

Kupiłem samochód ford focus z 2008roku z instalacja voice control i bt
był bez radia na podstawie vin ustaliłem ze fabrycznie było radio sony
wiec kupiłem takie na allegro ale voice i bluetooth nie działał nie chciał się parować z telefonem bo nie było pinu zwrotnego na ekranie odtwarzacza sony radio było z 2007 roku czyli starcze.

Zgodnie z poleceniami w tym wątku znalazłem elektromechanika z kablem vcm i programem z 2009. trwało to kilka miesięcy bo nie miałem czasu...

Gościu podłączył samochód pod komputer wykonał instrukcje tak na pokazano wcześniej

Programowane modułu acm itp. I nadal nic….

Nie da się sparować telefonu i nadal nie działa voice control

A po jednoczesnym naciśnięciu przycisków 1 i 6 nadal jest ten soft co przed podłączeniem pod program isd

Co jest nie tak brak plików kalibracji lub stare inne błędy czy co ?
Macie jakiś pomysł?

mayak 13-03-2011 20:03

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
jaka wersja sw masz po naciśnieciu klawiszu w radiu? jakie oznaczenie ma radio z boku na naklejce? jakie ma oznaczenie Twój moduł

prawdopodobnie masz nowszy moduł który wymaga nowszego radia

tommylee 13-03-2011 20:16

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Szanowni.
Mam galaxy MK3 z 2006 roku. Na pokładzie fabrycznie DENSO z zainstalowanym zestawem głośnomówiącym z modułem 6M2T-19K350-AG w tym manetka z obsługą telefonu i przyciskiem Voice. Po lekturach wątków z doinstalowania BT/VC i o DENSO postanowiłem rozbudować o BT i VC. Po długich poszukiwaniach zakupiłem moduł 8M5T-19G488-AK. Po wymianie niestety nie zagrało jak powinno. 1) DENSO widzi BT, można go włączyć i wyłaczyć, widzi go telefon, ale nie można go sparować (z lektury formum wynika że 8M generuje swój klucz i moje DENSO tego nie obsługuje) 2) po naciśnieciu VOICE na manetce radio się wycisza (działają tylko dźwięki naciskania klawiszy), pomaga wyłączenie i właczenie radia. Pomóżcie proszę.
Czy dla problemu 1 istnieje upgrade do DENSO (mam soft 4.4) który spowoduje obsługę procedury parowania ? Czy dla problemu drugiego który wynika z różnic w torach audio i mikrofonu moglibyście podesłąć mi schemat co i jak zamienić aby było OK. Czy wogóle warto iść w tym kierunku czy mam szukać innego modułu, jeśli tak to jakiego ? Pozdrawiam

vitek1 14-03-2011 10:01

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Cytat:

Napisał Decybelq (Post 1617023)

na podstawie vin ustaliłem ze fabrycznie było radio sony

te radyjka sony występowały w co najmniej 2 wersjach.
Starsze z zielonym wyświetlaczem nie jestem pewien ale raczej nie współpracują z modułem bluetooth
nowsze z czerwonym wyświetlaczem tak, i nie trzeba zmieniać żadnego softu ani nic takiego
możesz też kupić fordowskie radio 6000 w nowszej wersji (ze srebrnym panelem) i też będzie działać

Decybelq 15-03-2011 21:33

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Radio Sony 1cd nowe z czerwonym podświetleniem i mp3 8M5T
piszę w takiej kolejności jak się wyświetlały komunikaty po naciśnięciu 1 i 6:
01-05-02
RADIO_KW_4
BL: 02-05-44
CD: 3.0.00 L
FB: 06.00
EQ: 18
ALIGN
08/06/2007
SX: s0cd1x7v035
CB: 3680c881

Posiadam moduł bluetooth: Nokia 8M5T-19G488-DF

ggali 17-03-2011 17:24

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Witam. Posiadam s-maxa z 2008 wyposażonego w bt/vc. Zalogowałem telefon do zestawu,nawiązuję połączenia lecz nie jestem słyszany.Znalazłem mikrofon,jest podłączony na swoim miejscu. Wyczytałem w instrukcji że można wyciszyć mikrofon??? ale jak zgłośnić.Może macie jakieś pomysły.

vitek1 18-03-2011 03:26

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Spróbuj z innym telefonem.

ggali 18-03-2011 06:49

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Próbowałem z innym też nie działa. Zauważyłem że nie słyszy również vc.Nie korzystałem z tej funkcji wcześniej bo nie znam niemieckiego.Ktoś wie gdzie szukać wiązki mikrofonu,tę w podsfitce znalazłem i w słupku ale nie mam pojęcia gdzie idzie dalej.

tommylee 27-03-2011 13:57

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Po konsultacji z Docento (Dzięki Docento) wychodzi na to że potrzebuję modułu z serii 7m5t-19g488-xx lub 6m2t-19g488-xx.


Pozdrawiam


To nie jest dział ogłoszeń.

bomar 04-04-2011 19:06

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Witam
Czy mogę prosić o instrukcję (schemat) jak przerobić wiązkę od „fiesty” na wiązkę do „focusa”


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.