Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Aktywny tempomat - upgrade z normalnego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264172)

Kras-han 21-05-2023 13:45

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Dzięki za naprowadzenie.
Szukam jakiejś przeróbki.

mrk26 22-05-2023 16:11

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Nie wiem jak to w Polsce wygląda bo mieszkam za granicą, ale jest przyrząd do zarabiania końcówek przewodów hamulcowych, warsztaty używają tego jak wymieniają przewody hamulcowe stalowe na miedziane, podejrzewam że takim sprzętem można przerobić obecny przewód. Trzeba obciąć i zarobić na nowo, o ile w tym tkwi problem.

Kras-han 22-05-2023 16:25

Re: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Cześć.
Zdążyłem się rozeznać w temacie i dokładnie tak chcę zrobić. Odciąć końcówki rurek i spęczyć na nowo. Narzędzia także widziałem w sprzedaży. Nakrętki z gwintem mam przy nowej pompie. Pozostaje kwestia bezpieczeństwa. Nie jestem mechanikiem i samemu obawiam się wykonać taką modyfikację. Lepiej jak zrobi to człowiek doświadczony w temacie.
I tutaj moja gorąca prośba:
Czy jest ktoś, kto podjąłby się tej robótki? Dzwoniłem do kilku mechaników, ale bez sukcesu.

mrk26 22-05-2023 19:45

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Każdy warsztat, który potrafi dorobić przewody hamulcowe powinien to ogarnąć. No chyba że nie masz takowego w okolicy to musisz rozszerzyć pole poszukiwania.

sabaciontko 14-09-2023 18:14

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Czy w przypadku Mondeo Mk5 polift wymagana jest wymiana lameli aktywnej żaluzji tj. w Mondeo Mk5 prelift?

xmarek11 26-09-2023 06:38

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Witam u mnie stalo sie to samo przestal dzialac aktywny tempomat odczytywanie znakow drogowych i automatyczna zmiana swiatel nikt z fachowcow nie mogl tego ogarnac pojechalem do ASO okazalo sie ze po wymianie szyby na nie orginalna poluznil sie uchwyt i kamera IPMA opadla i nie widziala drogi regulacja i poprawienie uchwytu pomogla ale aktywny tempomat nie dziala jestem umowiony na srode w ASO teraz na kalibracje i ustawienie tempomatu wiem ze mozna to ogarnac forscanem i nawet probowalem i niby wsyzstko dzialala pokazuje odstep w ustawieniach auta tez mam wszzstko wlaczone jak przestawie w forscanie na zwzkly tempomat to ten dziala jak pryestawie na adaptagyjny w chwili wlaczania tempomatu z kierownicy jest komunikat inteligentny tempomat wylaczony podejrzewam ze czegos nie wlaczylem w forscanie prosze o jakas rade bo a ASO kasuja jak za zboze

Matych 26-09-2023 08:06

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Może trzeba włączyć w menu komputera w zegarach tempomat inteligentny zamiast zwykły.

tedi_k 26-09-2023 08:54

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Cytat:

Napisał xmarek11 (Post 3471445)
...podejrzewam ze czegos nie wlaczylem w forscanie ...

Na 100% Kolega nie włączył INTERPUNKCJI!!!
W związku z powyższym, nie da się przeczytać post ze zrozumieniem - więc i cokolwiek sensownego doradzić.

xmarek11 26-09-2023 12:12

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 3471451)
Może trzeba włączyć w menu komputera w zegarach tempomat inteligentny zamiast zwykły.

włączyłem inteligentny w ustawieniach zegarów

jacor2 02-10-2023 13:29

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Cześć.

Potraficie stwierdzić po VIN jaki radar należy kupić? Z jakimi numerami?
WF0KXXWPCKKK32504
Wiem że i tak muszę kupić przyciski na kierownicę.

Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.