Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Wypalanie DPF -objawy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257065)

Hansolo 29-09-2023 15:48

Odp: Wypalanie DPF -objawy
 
Cytat:

Napisał martimarti (Post 3471777)
jak długo trzeba przycisnąć autko na autostradzie i z jaką średnio prędkością trzeba jechać

Tak pod 200 i wypali się pasywnie :P Nie trzeba nic oprócz przepisowej jazdy po autostradzie czy jakiejkolwiek innej drodze. Na zwykłej S-ce , jedziesz 120 i wypali się w 3-4 minuty jak wszystko jest sprawne.

kln1920 29-09-2023 16:40

Odp: Wypalanie DPF -objawy
 
W mieście w korku też się wypali. Nie wiem skąd mity, że żeby wypalić DPF to trzeba grzać nie wiadomo ile i nie wiadomo jak długo

martimarti 29-09-2023 17:55

Odp: Wypalanie DPF -objawy
 
a tak jeszcze podpytam, jakie macie spalanie na postoju na biegu jałowym podczas spalania i w "trybie" normalnym?

Hansolo 29-09-2023 18:40

Odp: Wypalanie DPF -objawy
 
Różnie. Bez klimy 0,5-0,8 l/h , z klimą 0,9-1,2 l/h, przy dopalaniu 1,2 - 1,4 l/h . Jak nie jesteś pewny czy dopala na postoju , wyłącz klimę. Dodatkowo jak zadziała start/stop , też nie dopalał, nie przerwiesz tego niepotrzebnie .Jak jadę w upale na klimie, zjadę na jakiś MOP to chwilę czekam , wyłączam klimę i włączam start/stop. Gdy klima zapier....La mocno , start/stop też nie zadziała bardzo często.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

MaXyM 29-09-2023 21:02

Odp: Wypalanie DPF -objawy
 
Cytat:

Napisał kln1920 (Post 3471858)
W mieście w korku też się wypali. Nie wiem skąd mity, że żeby wypalić DPF to trzeba grzać nie wiadomo ile i nie wiadomo jak długo

Ze starych czasow (prawdopodobnie mdo mk4 przed liftem - od DW10C, czyli mk4 FL, przeganianie auta celem inicializacji wypalania juz nie dzialalo)

klocolus 25-11-2023 12:19

Odp: Wypalanie DPF -objawy
 
Panowie (i Panie), ktoś wyciągał DPF z mk5? Wyjdzie jakoś bez ściągania sanek?

Ogólnie wypala się "prawidłowo" co 500-600km wg kompa ale jest dosyć spora różnica ciśnień, najprawdopodobniej przez popiół (w końcu ma 250tkm+), chciałbym zdjąć do czyszczenia. Kodów zero oprócz w kompie p2000 oczekujący jak wiele osób ma.

Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3471854)
Tak pod 200 i wypali się pasywnie

No to dlatego u mnie nie widzę wypalania :one:

glo 17-03-2024 21:10

Check Engine - Problem z wypalaniem DPF
 
Cześć wszystkim! :)

Jestem posiadaczem Mondeo od tygodnia. Dwa dni po zakupie wyświetliła się kontrolka Check Engine. Mechanik wykasował błąd i zalecił przepalenie DPF na trasie. 2 dni po przejechaniu 300 km na obrotach w większości powyżej 2tys. kontrolka pojawiła się ponownie. Najprawdopodobniej do wypalania nie doszło, bo nie było jednoznacznych symptomów, że takowe się rozpoczęło.

Proszę o podpowiedź, jak najlepiej rozpoznać, że właśnie rozpoczął się proces wypalania DPF w trasie? Czy wtedy zawsze, po zdjęciu nogi z gazu, spalanie chwilowe jest większe niż 0?

Czy z taką kontrolką można ponownie jechać w trasę, żeby spróbować wypalić DPF? Czy lepiej najpierw skasować błąd?

Z góry dzięki za pomoc :)

tomao 17-03-2024 21:18

Odp: Check Engine - Problem z wypalaniem DPF
 
Najpierw to trzeba odczytać błąd, bo przyczyną problemów może być EGR czy wtryski. Też mam od niedawna 2.0 TDCi, jedyne po czym poznaję wypalanie to wysokie spalanie chwilowe na postoju, przy hamowaniu silnikiem spada do zera jak zawsze.

Boniek 18-03-2024 18:54

Odp: Wypalanie DPF -objawy
 
U mnie jak wypala to bez dotykania gazu na biegu jest zawsze jakieś niewielkie spalanie. A na biegu jałowym bez włączonej klimy i innych prądozernych odbiorników spalanie 0.8-0.9 l. Jak już wypali spalanie na jałowym spada do 0.2-0.3l.

Jakoob 18-03-2024 19:09

Odp: Check Engine - Problem z wypalaniem DPF
 
Cytat:

Napisał glo (Post 3488068)
Dwa dni po zakupie wyświetliła się kontrolka Check Engine. Mechanik wykasował błąd i zalecił przepalenie DPF na trasie.

Proszę o podpowiedź, jak najlepiej rozpoznać, że właśnie rozpoczął się proces wypalania DPF w trasie? Czy wtedy zawsze, po zdjęciu nogi z gazu, spalanie chwilowe jest większe niż 0?

Czy z taką kontrolką można ponownie jechać w trasę, żeby spróbować wypalić DPF? Czy lepiej najpierw skasować błąd?

Jaki to był błąd/błędy? Samo "wykasował" nie mówi kompletnie nic.

Wypalanie poznasz po lekko podniesionych wolnych obrotach i na ciepłym silniku skaczącym 0.0-0.1 spalaniu chwilowym po zdjęciu nogi z gazu na biegu.

Samo kasowanie błędów nie usuwa usterki, choć jazda z kontrolką nie doprowadzi do wybuchu auta :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.