Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czeste wypalenie dpf biało-niebieski dym przy wypaleniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303374)

tedi_k 10-09-2015 10:39

Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?
 
"Za niska temperatura..." przy wypalaniu serwisowym może oznaczać uszkodzenie parownika (układu świecy dopalania DPF). Nawet przy sprawnej samej świecy oraz drożnym układzie doprowadzania paliwa sam parownik potrafi zatkać się nagarem i nie doprowadza wtedy par paliwa do wydechu w celu zwiększenia temperatury spalin.

woro_woro 10-09-2015 20:54

Trochę w temacie, a troche z innej beczki. Dziś zaobserwowałem proces wypalania filtra. Spalanie 1,1 na obrotach jałowych, dudnienie z wydechu, oraz (pewności nie mam czy od poczatku procesu) włączone ogrzewanie szyby tylnej i lusterek. Normalnie diodka od szyby sie świeciła, nawet jak silnik pracowal na obrotach 1700-2000, ale najwidoczniej za mało obciążony. Dopalanie zakończyło sie z chwilą gdy dioda szyby zgasła. Czy każdy cykl wypalania uruchamia grzanie szyby? Przyznam ze w ciagu półtora roku tego nie zauważyłem.

kot_79 11-09-2015 08:40

Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?
 
Czy spotkaliście się z sytuacją, że podczas wypalania DPF w DW10C znikają wskazania spalania, średniego, chwilowego, dystansu do przejechania?

MaXyM 11-09-2015 13:19

Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?
 
Nie slyszalem o czyms takim. w Moim MDO na pewno nie.

juri2069 11-09-2015 13:32

Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?
 
Nie

MasterS-MAX 12-09-2015 12:42

Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?
 
Ja mam problem z częstym wypalaniem. Włączają się wentylatory i śmierdzi spalinami strasznie, huczy dziwnie silnik. Jaka jest przyczyna?

stingerA6 12-09-2015 13:05

Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?
 
Częstym czyli co ile km? Podpinałeś pod kompa, sprawdzałeś poprawność cykli wypalania?

MasterS-MAX 12-09-2015 13:16

Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?
 
Nie wiem co ile km. Ale jest to jazda po mieście ostatnio więc nawet codziennie czyli może co 15 km nawet. Kiedyś był podpinamy i wypalany przez komputer. Na chwilę pomogło. A wtedy chyna z cyklami było ok

Hipos 12-09-2015 15:40

Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?
 
To masz zapchany filtr DPF, który próbuje się odpalić.
Postaraj się jsk najszybciej umówić z kimś kto ma komputer serwisowy forda i umie go dobrze obsługiwać.

Koniecznie sprawdź poziom oleju.
Jest spora szansa, że się podniósł tzn dostał się do niego olej napędowy. Nowa ciecz nie ma już właściwości smarnych i jest do wymiany po udroznieniu filtra.

W jeździsz gdzieś dalej w Polskę? Moze uda się podpowiedzieć kogoś kto nie wpuścić ciebie w maliny.
Najbliższego od Ciebie i dobrego kojarzę dopiero w Krakowie.

MasterS-MAX 12-09-2015 16:33

Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?
 
Ale co zrobi osoba która ma kompa? Co trzeba zrobić żeby było dobrze?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.