Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] montaż fabrycznych czujników parkowania (PDC) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=214720)

lukaszooo 23-03-2019 18:02

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Najgorsza do zdobycia jest wiązka klapy ktora jest praktycznie nie osiągalna. Kolejną częsci ktorą bardzo ciezko znalesc to kamera z wyjsciem na fakra. Jesli komukolwiek uda sie zdobyć to co opisalem to po zakupie modulu kamery wiązka podlogi robi nam psikusa bo video wcale nie konczy się za radiem.....

bejzbol 24-03-2019 13:27

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Eh a już się cieszyłem... Są się to jakoś przerobić na czujniki cofania? Może któreś kable by wykorzystać czy coś, bo kamery montować na pewno nie będę

lukaszooo 24-03-2019 15:22

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Napewno nie ma wiazki do pdc ? Jest zakryta izolacją, duze zgrubienie na wiazce do lampy.

maciej_b 24-03-2019 16:43

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Skoro jest do kamery to jest duża szansa na obecność wiązki pod pdc...

bejzbol 25-03-2019 07:35

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Hmm w takim razie chyba ściągnę cały ten boczek i sprawdzę jeszcze raz ��

garymarlin 25-03-2019 14:32

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Witam ponownie, powoli zbieram graty do pdc na tył, do kombi MK3. pytania: czym najlepiej zmyć lakier z czujników i koszyków? A w ogóle to lepiej zmyć czy trysnąć na czarno 2 warstwę? Na Allegro są 2 typy czujników do przedlifta... takie z podłączeniem kątowym oraz drugie jakby w kształcie litery s, wtyczka wychodzi równolegle do osi tego czujnika. Które są w kombiaku fabrycznie? Wiązka zderzaka... czy ta od hatchbacka będzie pasować, czy trzeba szukać od kombi... Od HB duzo łatwiej kupić...
Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

connect 25-03-2019 15:11

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Cytat:

Napisał garymarlin (Post 3110092)
Witam ponownie, powoli zbieram graty do pdc na tył, do kombi MK3. pytania: czym najlepiej zmyć lakier z czujników i koszyków? A w ogóle to lepiej zmyć czy trysnąć na czarno 2 warstwę? Na Allegro są 2 typy czujników do przedlifta... takie z podłączeniem kątowym oraz drugie jakby w kształcie litery s, wtyczka wychodzi równolegle do osi tego czujnika. Które są w kombiaku fabrycznie? Wiązka zderzaka... czy ta od hatchbacka będzie pasować, czy trzeba szukać od kombi... Od HB duzo łatwiej kupić...
Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Lakier pewnie rozpuszczalnikiem, albo zmywaczem do paznokci.
Rok temu montowałem w swoim kombiaku 2011 czujniki i zamawiałem na Aliexpress nowe po numerze oryginalnym (CJ5T-15K859-FA). Koszt około 20 zł sztuka[emoji3] Wiązek jest kilka rodzajów w zależności od wersji wyposażenia (hak holowniczy itp.) a ja do swojego zamawiałem w serwisie ponieważ nie mogłem nigdzie dostać używanej. Jeszcze potrzebny jest moduł PDC. Domyślam się, że sprawdziłeś czy masz potrzebne wiązki z wtyczkami (do modułu i do wiązki czujników).


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

garymarlin 25-03-2019 15:27

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
Zmywacz bezacetonowy nie bierze tego ori lakieru... spróbuję tradycyjny. Wiązki w bagażniku z prawej strony pod wygluszeniem nie ma, co mnie trochę zdziwiło bo Titanium. Spróbuję jeszcze zdjąć boczek bagażnika i tam poszukać... Już się nauczyłem, że zasilanie, masę i linię CAN trzeba pociągnąć do sterownika.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

connect 25-03-2019 17:57

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
5 załącznik(i)
Faktycznie dziwne, że nie ma. Też mam Titanium i wszystkie wiązki były. Przy okazji znalazłem kilka fotek:

fota 1 i 2: miejsce gdzie pod prawym schowkiem w bagażniku pod wygłuszeniem zakamuflowane były wtyki do podłączenia modułu

fota 3: wtyka do podłączenia wiązki czujników pod autem z prawej strony

fota 4: wiązka do mojej wersji kombi bez haka holowniczego BV6T-15K8668-BEC / 1 741 745

fota 5: klipy do mocowania modułu do karoserii.

Udanej modyfikacji.

garymarlin 25-03-2019 19:59

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
U mnie to wygląda tak: 1, prawa, 2, lewa strona. Pod spodem oczywiście nic nie ma.https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...4d98331e20.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...4375d52c00.jpg

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.