Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Założenie tempomatu i ESP (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69647)

1olek 19-06-2011 22:13

Odp: [Mk3] Założenie tempomatu i ESP Mondeo 2005 TDCi
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 1334303)
Do zamontowania są potrzebne: pompa ABS z ESP, żyroskop, czujnik kąta skrętu kierownicy (konieczne jest posiadanie uchwytu mocującego, jeżeli brak = wymiana kolumny kierowniczej, musiałem tak zrobić, + następnie ustawienie zbieżności, musiałem wykonać).

Na schemacie mam cos takiego jak Primary brake pressure sensor (glowny czujnik cisnienia w ukladzie hamulcowym, zdaje sie ze rozpoznaje z jaka sila wciskamy hamulec ) ? Nic o tym nie piszesz i docento rowniez :( Mogl bys wyjasnic czy tez to ustrojstwo zakladales ? bo z tego co widze w schematach to jest on przy ESP natomiast nie wystepuje przy ABS oraz ABS + TSC.

http://img13.imageshack.us/img13/948...ressure.th.jpg

corneliusab 19-06-2011 22:26

Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi
 
Mi to sie predzej kojarzy z czyms takim co sie nazywa BAS czyli system zwiekszajacy cisnienie w ukladzie hamulcowym przy pelnym hamowaniu ale moge sie mylic.

Pozdrawiam

jendrekmak 19-06-2011 22:28

Odp: [Mk3] Założenie tempomatu i ESP Mondeo 2005 TDCi
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1671614)
Na schemacie mam cos takiego jak Primary brake pressure sensor

jest to element pompy esp tylko trzeba zapiąć wtyczkę, która wisi luźno obok pompy abs w autach bez esp
nie jest to żaden BAS tylko czujnik ciśnienia i tyle. bas małem również przed wymianą pompy absu na tą z esp

corneliusab 19-06-2011 22:35

Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi
 
Mozliwe, nie wiem, tak gdybam, ESP mam z fabryki.

Pozdrawiam

RECONDO 19-06-2011 22:41

Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi
 
Nie montowałem, wygląda to na integralną część pompy ABS z ESP.

jendrekmak 19-06-2011 22:43

Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi
 
a ja montowałem i wiem, że jest to wtyczka, którą się wpina do pompy esp bo ten czujnik jest właśnie na pompie

RECONDO 19-06-2011 22:50

Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi
 
Co jeden to mądrzejszy... skoro ja nie montowałem, a Ty to zrobiłeś to co więcej wykonałeś prócz wymiany pompy... No nic, zawsze jeden post więcej.

jendrekmak 19-06-2011 22:57

Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi
 
chodzi mi o to, że oprócz złącza główniego pompy abs/esp jest to dodatkowa wtyczka na pompie abs/esp i że sama wtyczka (3-pinowa) jest w każdym aucie niezależnie czy ma esp czy go nie ma. tyle że w autach bez esp wisi sobie spokojnie do niczego nie podłączona. kolega pytał co to za czujnik więc odpowiadam. po tym czujniku najłatwiej rozpoznać czy pompa jest z esp czy ma tylko abs. tyle w temacie żebym postów nie nabijał za dużo

1olek 19-06-2011 23:37

Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi
 
Dobra koledzy po co te nerwy, przeczytalem wszystkie 50 stron o montazu ESP i juz wszystko wiem. Teraz biore sie za kupowanie czesci a pozniej montaz :D

Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1671646)
chodzi mi o to, że oprócz złącza główniego pompy abs/esp jest to dodatkowa wtyczka na pompie abs/esp i że sama wtyczka (3-pinowa) jest w każdym aucie niezależnie czy ma esp czy go nie ma. tyle że w autach bez esp wisi sobie spokojnie do niczego nie podłączona. kolega pytał co to za czujnik więc odpowiadam.

to jest bardzo cenne info bo myslalem ze juz bede ja musial kupic, ale skoro dynda to jeszcze lepiej :)

benek 20-06-2011 22:07

Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi
 
Ten czujnik jest razem z nową pompą ABS/ESP , i niekoniecznie w każdym aucie jest luźna wtyczka do niego, u mnie nie było. Ten czujnik jest połączony tylko z pompą w gnieździe głównym pompy a te piny były zaślepione więc i kostki brak. Jak będziesz zbierał graty bierz z jednego auta , to odejdzie ci kalibracja na kompie. Chodzi o pompę ,żyroskop i czujnik skrętu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.