Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Nowy model Mondeo ( MK V ?? ) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=82193)

Mediana 14-04-2014 14:25

Odp: Nowy model ( MK V ?? )
 
Kiedyś miałem bardzo mocne auto, ale jak zobaczyłem, jak mnie Maserati objechało......

M...

Atlis 14-04-2014 14:40

Odp: Nowy model ( MK V ?? )
 
Cytat:

Napisał YatzeK (Post 2194723)
... wymieniamy turbiny, uszczelki, głowice...

Heko miał 2.2TDCI po chipie. Zapytaj go ile turbin, uszczelek i głowic w swoim Mondeo wymienił.

YatzeK 14-04-2014 14:45

Odp: Nowy model ( MK V ?? )
 
Ja też mam 2.2TDCI - mi mocy starczy, chipowania nie planuję :) Ale jak czasami posłucham mocnych wrażeń jakie mieli znajomi po takim kilkukrotnym chipowaniu to mi się właśnie zamęczone turbiny i wydmuchane uszczelki przypominają...

ethernal 14-04-2014 15:15

Odp: Nowy model ( MK V ?? )
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2194716)
Temat nie jest o Avensis, ale mi służył od nowości 5,5r bez usterek, zrobiłem nim 180tys km, nie mogę na niego narzekać. Kiedy go sprzedawałem, nie był na nim gram rdzy. Czego o podobnie starych Mazdach 6 czy Mondziakach Mk3 nie było można powiedzieć. Nie prowadził się tak dobrze tak dobrze jak Mondeo, to bezdyskusyjnie.


Ja nie twierdzę że Avensis nie jest bezawaryjny, tylko że ma kiepskie właściwości jezdne choćby w porównaniu z Mondeo Mk3. Problem rdzy a "szóstkach" był w pierwszych modelach do FL, w Mondeo chyba dopiero od 2005 roku się z tym uporali.

Cytat:

Napisał Atlis (Post 2194716)
Mondeo Mk3 mi się poprotu nie podobało - szczegołnie wnętrze, które było jak z kubków od jogurtów.

Cytat:

Napisał YatzeK (Post 2194718)
No niestety tak, dziedzinie materiałów Mk3 jest na poziomie tylko trochę lepszym od Poloneza

Przesadzacie z tą krytyką wnętrza Mondeo Mk3, a Ty Jacek chyba nigdy nie siedziałeś w Polonezie ;)
Mi się ogólnie podobają użyte materiały we wnętrzu moje Mk3, wiadomo że to nie mistrzostwo świata. A fotele z mojego punktu widzenia są świetne, nawet po przebiegu 300tyś km nie mam problemów z bolącymi plecami czy też zadkiem. ;)

PS. Ale nam się OT zrobił. Temat o Mondeo MkV a my rozprawiamy o Mazdach, Toyotach, obecnym i poprzednich Mondeo... też jest w tym moja wina... Może wróćmy do tematu tego tread`u?

YatzeK 14-04-2014 15:36

Odp: Nowy model ( MK V ?? )
 
Cytat:

Napisał ethernal (Post 2194759)
Ty Jacek chyba nigdy nie siedziałeś w Polonezie

Moje nieszczęście polega na tym, że i siedziałem i jeździłem wieloma samochodami, począwszy od Żuka z lat 70tych, skończywszy na nowym Lambo. Na tym tle Mk3 niestety wypada mizernie.

Ale racja, koniec offtoppwania :-)

Wracając do temau Mk5 mogę tylko powiedzieć, że jak miałem okazję wsiąść do Fusiona na targach 2 lata temu, to mi się nie wydał interesujący...

jvc 14-04-2014 17:13

Odp: Nowy model ( MK V ?? )
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2194735)
Heko miał 2.2TDCI po chipie. Zapytaj go ile turbin, uszczelek i głowic w swoim Mondeo wymienił.

Nie miał 2,2 tylko 2,0 tdci 140KM :)

ethernal 14-04-2014 19:45

Odp: Nowy model ( MK V ?? )
 
Mnie się bardzo podoba w MkV przód, połączenie agresywnego spojrzenia rekina z Aston Martinem :D. Tył natomiast też nie jest zły, wg. mnie ładniejszy niż w MkIV po FL. Cały czas żyje nadzieją, że Ford nas miło zaskoczy jeśli chodzi o wersję produkcyjną, szczególnie wnętrzem, a może też jakiś ciekawym silnikiem... ponowna dostępność V6 mi się marzy :619:

Andrzej 14-04-2014 19:48

Odp: Nowy model ( MK V ?? )
 
Cytat:

Napisał YatzeK (Post 2194655)
Wiesz, ja mam teraz Mk3 2.2TDCI z 155KM/360Nm, czyli o wiele więcej dynamiki, niż dowolna benzyna o podobnej mocy. Co nie zmienia faktu, że wcale nie uważam, że taka moc jest niezbędna. A dla mniej wprawionego kierowcy może być wręcz uciążliwa/niebezpieczna

a ja mam takie mk3 2.2 182km / 445Nm i uważam, że mógłby mieć więcej... a moc nie jest niezbędna cały czas, ale jest niezastąpiona w niektórych sytuacjach i wtedy ją lepiej mieć w zapasie, a niewprawiony kierowca dla swego i innych bezpieczeństwa nie powinien wybierać za mocnych dla siebie silników...

co do nowego mondeo, to mam nadzieję, że w mk5 będzie również 2.2 z co najmniej 200km znane z mk4...

Rob^ 15-04-2014 06:44

Odp: Nowy model ( MK V ?? )
 
Cytat:

Napisał Andrzej (Post 2194998)
...co do nowego mondeo, to mam nadzieję, że w mk5 będzie również 2.2 z co najmniej 200km znane z mk4...

Andrzej to nie czytałeś że MK5 ma być dostępny tylko jako EcoBenzyna lub hybryda ? dizle to przeszłość i wogóle nie będą wkładane do aut osobowych ;)

ulmar 15-04-2014 17:16

Odp: Nowy model ( MK V ?? )
 
Cytat:

Napisał Rob^ (Post 2195184)
Andrzej to nie czytałeś że MK5 ma być dostępny tylko jako EcoBenzyna lub hybryda ? dizle to przeszłość i wogóle nie będą wkładane do aut osobowych ;)

Nieprawda diesle mają być. Nawet ma być model z Dieslem i napędem na 4 koła


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.