Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=4150)

dlugi123 24-11-2008 10:17

Re: [Mk3] komputer
 
witam po przeanalizowaniu całego wątku ( troche sie namęczyłem) doszedłem do wniosku ze cos takiego tez by sie przydało wiec zakupiłem wajche z INFO ( jeszcze nie zamontowałem) licznik ze wskazaniami temperatury mam więc trzeba tylko wgrac softa ..... CZY TAK?
Wystarczy że zadzwonię do pana z Czeladzi umówię sie i podjadę tam ???

mam MONDEO 2001 2,0TDDI

arturek 24-11-2008 11:07

Re: [Mk3] komputer
 
TAK - do Czeladzi i tyle.

dlugi123 24-11-2008 12:44

Re: [Mk3] komputer
 
:fcp1 dzieki....

Robberto32 24-11-2008 12:50

Re: [Mk3] komputer
 
Jesli masz daleko to moze warto dogadac sie z tym gosciem:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
przebieg od razu mniejszy :-)

ocznik 07-12-2008 08:36

Re: [Mk3] komputer
 
Witam,

zna ktoś jakiś punkt w warszawie lub okolicy, który zrobi to samo co w Czeladzi/ Dąbrowie Górniczej z softem od zegarów, najlepiej w podobnej cenie :D

Samochód jak w opisie.

A może jest ktoś chętny, żeby na chwilę przełożyć przełącznik kierunkowskazów na taki z info, żebym mógł sprawdzić czy czasem już soft mam wgrany?

Jeżeli chodzi o Piny 5 i 10 to są jakoś oznaczone numerkami, żeby zewrzeć je na chwilę przewodem i zobaczyć co się dzieje? Ktoś próbował takiego podejścia?
Dzięki z góry za info.

janusz72 07-12-2008 09:08

Re: [Mk3] komputer
 
Możesz zrobić zworke piny 5 i 10, jeśli tylko zapiszczy i się nic nie zmieni na wyświetlaczu to kompa nie ma. Pozostaje wgranie softa albo zmiana budzików. Z tego co słyszałem to jest dwóch magików w Czeladzi i chyba Lublinie. Zastanawiam się czy firmy ktore zajmóją się naprawą liczników elektronicznych nie zrobiły by tego. Powodzonka!

1olek 07-12-2008 10:07

Re: [Mk3] komputer
 
Koledzy czy ktos moze mi podac namiar na tego goscia z Czeladzi lub Dabrowy Gorniczej ktory wgrywa soft do zegarow ??

ocznik 07-12-2008 11:32

Re: [Mk3] komputer
 
masz dokładnie w tym temacie parę stron wcześniej

czytałem cały temat wczoraj i nie wiem, czy nie zwróciłem uwagi czy ta informacja mi gdzieś uciekała.

Czy wajha od kierunkowskazów dla mondeo jest taka sama jak w focusie?

Wyglądają na zdjęciach tak samo, ale czy na pewno pasuje? Montował ktoś już tak?

paddy 07-12-2008 16:05

Re: [Mk3] komputer
 
Cytat:

Napisał 1olek
Koledzy czy ktos moze mi podac namiar na tego goscia z Czeladzi lub Dabrowy Gorniczej ktory wgrywa soft do zegarow ??

Czy każdy Mondeo jest wyposażony w komputer?
TAK, jednak w niektórych modelach trzeba go uaktywnić zmieniając oprogramowanie liczników.

Jakie są dostępne funkcje w komputerze?
1. Średnie spalanie (l/100km)
2. Średnia prędkość jazdy
3. Temperatura
4. Zasięg na zbiorniku paliwa
5. Chwilowe spalanie (na razie niedostępne, ale serwis obiecał, że już niedługo będzie).

Ile to kosztuje?
Zmiana oprogramowania kosztuje 80, przełącznik kierunkowskazów z przyciskiem INFO kosztuje około 170-200 PLN w ASO lub można szukać na szrotach lub Allegro.pl.

Gdzie można zmienić oprogramowanie?
Zmianą oprogramowania zajmuje się firma FORD Autoelektronika w Dąbrowie Górniczej na
Ul .Ludowej 42b, e-mail: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], tel.663800376, 032 7648780.

Jak tam dojechać?
Skręcamy przy MAKRO w Sosnowcu na Będzin (w lewo jadąc od Katowic, w prawo jadąc od Olkusza) następnie na rondzie jedziemy prosto, na skrzyżowaniu kierujemy się w prawo (tak jak główna droga). Przed salą bankietową IMPRESJA (będzie po lewej stronie duży budynek) skręcamy w lewo i jedziemy jakiś 1 km. Po prawej będziemy mieli duży kościół z cegły, skręcamy za kościołem w lewo i zaraz po lewej mamy firmę Ford Autoelektronika.

Czy można wgrać oprogramowanie nie jadąc do Dąbrowy Górniczej?
Tak ? można wysłać zegary do serwisu. Jednak należy pamiętać o dobrym zabezpieczeniu przesyłki ponieważ przy wstrząsach może uszkodzić się mechanizm mocujący wskazówki. Wtedy podczas ich ruchu będą występowały drgania i skoki?








BTW widze ze nowy nabytek sobie sprawiles;-) poka foty

DK411 07-12-2008 20:51

Re: [Mk3] komputer
 
Jesli ktos wie czy na Dolnym Sląsku tez są tacy fachowcy od zmiany softu to będę wdzięczny za informacje Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.