Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Olej silnikowy ale jaki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=32201)

ace2 17-09-2009 10:59

Odp: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki
 
Spokojnie wystarczy ale sknerze :) lub do zlomu co wp... litr oleju na 1000km.

Kowalu 17-09-2009 12:42

Odp: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1237095)
Motul 300v VS Mobil 1
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
20koni i momentu więcej w przypadku motula :)

Chyba 20 osób zrobionych w konia w jednym momencie...

Gugała 17-09-2009 14:29

Odp: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki
 
Cytat:

Napisał 12345mario (Post 1244541)
Ja osobiście miesiąc temu zalałem CASTROL EDGE i jestem zadowolony, nieco cichsza praca silnika, chyba, że to tylko autosugestia .

Mario, myslę, że to nie autosugestia. Ja też czuję znaczną poprawę w pracy silnika :)
Polecam CASTROL EDGE - choć nie należy do najtańszych:(

ace2 17-09-2009 17:21

Odp: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki
 
CASTROL EDGE - choć nie należy do najtańszych ...

to fakt bo to najbardziej przereklamowany produkt z najwyzsza cena.

damiani73 11-10-2009 09:37

Odp: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki
 
Obecnie mam w silniku olej Formuła E czy moge go zamienic na inny olej i jaki byłby najlepszy.

keczup 11-10-2009 09:59

Odp: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki
 
Formuła E wystarczy ,to i tak najczęściej psuje się osprzęt silnika a nie sam silnik . To tylko złudzenie że jak nalejecie drogiego oleju to silnik ciszej chodzi .

Paweł & 11-10-2009 16:08

Odp: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki
 
Ja mam w obu autach CASTROL EDGE TURBO DIESEL 5W-40 i jestem zadowolony. Moje spostrzeżenie to jak u innych cichsza praca silnika. A cena, cóż, aby auto było zadbane wymaga nakładu, ale wiem też z praktyki, że silnik na dobrym oleju dłużej posłuży. Osobiście polecam ten olej, a ceny nie uważam za drogie. Zerknij np tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

damiani73 11-10-2009 17:56

Odp: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki
 
Cytat:

Napisał Paweł & (Post 1262574)
Ja mam w obu autach CASTROL EDGE TURBO DIESEL 5W-40 i jestem zadowolony. Moje spostrzeżenie to jak u innych cichsza praca silnika. A cena, cóż, aby auto było zadbane wymaga nakładu, ale wiem też z praktyki, że silnik na dobrym oleju dłużej posłuży. Osobiście polecam ten olej, a ceny nie uważam za drogie. Zerknij np tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

No ta cena oleju naprawde mnie zaskoczyła,widziałem ten olej w sklepie icena była o połowe większa.Niezła promocja.Tylko ,że ten olej to pełny syntetik a Formuła E to półsyntetyk ,nie wiem czy można zrobic taką zamiane.

keczup 11-10-2009 18:43

Odp: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki
 
Panowie skoro producent zaleca Formuła E to po co na chama uszczęśliwiacie swoje MK3.Lepiej lejcie porządny olej napędowy to na pewno będzie mniej problemów z silnikiem ,a nie czepiliście się oleju silnikowego ,tak w ogóle to 5W-40 jest gęstszym olejem niż 5W30

Mariusz 11-10-2009 18:50

Odp: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki
 
Producent obecnie zaleca Formula F 5-W30, ale nie tylko ten, jest jeszcze kilka innych zalecanych przez producenta. Poczytaj troszkę i dokształć się w temacie. Bez urazy!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.