Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Dostęp do nagrzewnicy PTC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168575)

radek70 05-08-2014 22:01

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
Cytat:

Napisał jacekk015 (Post 2251055)
Klimatronik 2-strefowy. Czerwony wyświetlacz. C-MAX 2008 lifting.

Więc klimatronic niezależnie wysterowuje PTC, nie trzeba zmieniac GEM. O to chodziło Michałowi.

michtat 06-08-2014 04:46

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
Dokładnie tak z tym GEMem.
Radek masa albo idzie gdzieś pod wygłuszenie w okolicy gymy na grodzi albo przez gumę przechodzi. Mam oryginalnie i kiedyś sprawdzałem, ale jak coś to mogę dokładniej się przyjrzeć jak będzie potrzeba

dominlodz 06-08-2014 10:19

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
@radek70 - no co do tego sterowania klimatronikiem wcale nie jestem tego pewien,

zobacz na dole wpis od kolegi tedi_k:
Cytat:

Opis dotyczy nagrzewnicy zamontowanej w samochodzie z klimatronikiem (klimatyzacją automatyczną). Nagrzewnica sterowana jest przez GEM "inteligentnie" w zależności od dostępnej rezerwy mocy - oznacza to, że przy np. włączonych ogrzewanych szybach nagrzewnica otrzymuje inny (mniejszy) zakres mocy do dyspozycji. Jeśli nagrzewnica działa sama (dysponuje niezbędną rezerwą mocy do 100% zasilania), to efekt jej działania czuje się po kilkudziesięciu sekundach (ok. pół minuty). Przy aktualnej temperaturze ok. 0st. C rano, w trakcie jazdy nagrzewnca działa ok. 4-5 minut i wyłącza się.

Nagrzewnica może występować z klimatyzacją ręczną, ale wówczas sposób jej pracy nie do końca jest jasny - wydaje się, że na pewno wspomaga "odszranianie" (nawiew na przednią szybę), jednak wymaga to obserwacji i zdania relacji przez posiadaczy takiej wersji samochodu (tzn. z nagrzewnicą PTC i klimatyzacją ręczną).
wynika z tego że z informacji jakie GEM "wie" o zapotrzebowaniu na prąd to GEM zarządza nagrzewnicą poprzez ten mały konektor połączony z GEM'em.

michtat 06-08-2014 10:45

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
To nie o to chodzi.
Gem Bx poliftowy przy klimie ręcznej nie obsługuje PTC, ale już przy klimatroniku już działa.
Chodzi o sygnał jaki jest wysyłany z pokręteł nawiewu do GEMa. Dopiero po tym GEM daje sygnał przwz wiązkę sterującą do nagrzewnicy

dominlodz 06-08-2014 10:48

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
aaa,
@michtat, sorry źle Cię zrozumiałem, zwracam honor,

ale co do manualnej klimy widziałem też kilka stron wyżej modyfikacje dołożenia mikroswitcha, tak więc po tym też powinno być to możliwe.

michtat 06-08-2014 10:55

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
tak możliwe ale to tylko rozwiązuje problem pokręteł od nawiewu z końcówką numeru Ax. Nie rozwiązuje zaś problemu GEMa z serii Bx

dominlodz 06-08-2014 11:42

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
michtat,
tzn ?
czyli gem serii BB nie obsługuje nagrzewnicy - w znaczeniu nie ma pinu do tego kabla sygnałowego sterującego nagerzewnicą ?

michtat 06-08-2014 12:09

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
Gem Bx nie obsługuje nagrzewnicy jak masz klimę manualną, a obsługuje nagrzewnicę jak masz klimatronik!!!!
Pisałes że masz klimatronik to ci będzie działać

dominlodz 06-08-2014 12:30

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
z ciekawości pytałem jak jest w tych z manualną,
ja mam tronika i gema Jx więc będzie mi chodzić.

dominlodz 10-08-2014 18:46

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
koledzy, małe pytanko co do tych kabli zasilających,
one powinny mieć grubość 10mm czy grubość samej miedzi 10mm ?
pytam, bo jak byłem w sklepie elektronicznym, to sprzedawca mi mówił
oczywiście kabel ma 10mm, ale grubość miedzi w środku do 6mm,
jeśli kabel ma mieć 10mm, to musi to być kabel 17mm albo 21mm,

ale jak ja zobaczyłem te kable to aż się przeraziłem, również z powodu ceny - 25zł/metr w hurtowni. to już naprawdę lepiej kupić ze szrotu za jakieś 100 zł.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.