Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Moduł komfortu (BCM) -wymiana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=188219)

Banan09 27-03-2024 07:13

Moduł BSI
 
Witam , mam problem z modułem BSI. Płytka niestety jest do wymiany ale nie mogę znaleźć nigdzie oznaczenia BG9T-14A073-BH i teraz pytanie czy można użyć innego oznaczenia ? Znalazłem aukcję z BG9T-14A073-BE i jakbym przeprogramował to będzie działać ? Drugie pytanie brzmi czy ktoś miał taki problem i jest w stanie odpowiedzieć czy tranzystory na płytce mogły się przepalić od wilgoci czy szukać zwarcia na jakimś kablu dalej?

tomao 27-03-2024 07:47

Odp: Moduł BSI
 
Cytat:

Napisał Banan09 (Post 3488896)
BG9T-14A073-BE

Ostatnia litera bez znaczenia. Tylko trzeba zaprogramować oprócz konfiguracji jeszcze PATS.
Cytat:

Napisał Banan09 (Post 3488896)
tranzystory na płytce mogły się przepalić od wilgoci czy szukać zwarcia na jakimś kablu dalej

Wszystko jest możliwe, BCM często pada od wilgoci.

MARGO 05-05-2024 07:16

Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana
 
Witam wszystkich. Problem z bcm przywiódł mnie tutaj. Dwie godzinki lektory tego wątku i w końcu dotarłem. Zwarlem plus oswietlena bagażnika z masą wycieraczki, spali się bezpiecznik oswietlenia wnętrza, wymieniłem, oświetlenie działa. Silnik nie reaguje na zapłon. Napięcie do przekaznika dochodzi aleprzekaznik nie uruchamia się. Po podłączeniu pod skaner są błędy nie rozpoznania kluczyka w stacyjce, klakson, dmuchawa, grzanie przedniej szyby. Z diagnozy wynika ze odpowiedzialny bcm, który nie puszcza sygnału na przekazniki. Czy zwarcie na żarówce mogło uszkodzić bcm? Takie zwarcia zdarzają się często szczególnie w smaxach na lewej wiązce na przejściu budy z klapa bagażnika. Trochę nie chce mi się wierzyc że taka pierdoła mogła aż tak uszkodzić moduł. Po przeczytaniu całego wątku sprawdzę jeszcze przewody na kostkach idących do bcm.

Madox200 20-05-2024 04:25

Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana
 
Nie chce zakładać nowego tematu , więc podepnę się tutaj , mam w aucie moduł BG9T-14A073-YH , i muszę go wymienić bo doszło do zwarcia , jakie inne mogę zamiennie wsadzić w jego miejce ?
Bo moduły z tym numerem oprócz tego że są średnio-dostępne to jeszcze mega drogie w porównaniu do innych , czy byłby w stanie ktoś podpowiedzieć jaki inny zamiennie mógłbym wsadzić oraz kto w lubuskim lub w okolicy ogarnia tematy kodowania ?
Dziękuję za pomoc

Parch 20-05-2024 06:13

Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana
 
A nie mógłbyś sobie sam poszukać? Wiele razy już było opisywane. W tym wątku raptem kilkanaście postów wcześniej.


Można zamienić na:
BG9T-14A073-Y...
BG9T-14A073-X...,
gdzie (... - dowolna litera).


Będzie drogo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.