Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Światła do jazdy dziennej - LED (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75993)

Seweryn 30-03-2012 14:39

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Czy ktoś z was montował światła led ale nie w miejsca halogenów tylko takie zwykłe "paski" 15 cm ??? Gdzie to wpasować żeby było zgodnie z przepisami a przy okazji dobrze wyglądało. Z góry dzięki za podpowiedzi

Matych 30-03-2012 19:03

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
[QUOTE

Nie bądz leniwy przeczytaj wątek w którym niepotrzebnie zadajesz pytanie .

cortezo87 31-03-2012 12:33

Wczoraj w domu u znajomego mechanika z Forda zamontowaliśmy światła do jazdy dziennej w moim focusie MK2 FL. Swiatła pięknie i dosyć mocno świecą.

Mam tylko taki problem jako że w fordzie były mijania automatyczne w pozycji 0 to wyjęliśmy taką kostkę ze skrzynki bezpieczników (pod nogami pasażera) ale dalej zostały postojówki przednie, tylnie żarówki też sie świecą i podswietlanie tablicy. Wie może ktoś jak to wyłączyć..?

Ten kolega z forda mówi ze sie nie da nijak tylko trzeba do ASO i jakieś specjalne kody w komputer wpisywać...

Proszę o pomoć. Pozdrawiam

oto moje swiatła :


http://images39.fotosik.pl/1415/c4b48543be4cb8c4m.jpg

http://images49.fotosik.pl/1424/648fe2a18ba441bam.jpg

Seweryn 31-03-2012 13:05

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
O to to to mi chodziło. Dzieki kolego za ten ostatni post. Wszyscy pisali o światłach w miejsca halogenów i stad moje pytanie. Kolega który się mądrzy, że jestem leniwy mógł sobie darować ten wpis. Kolego napisz mi jeszcze jak te światła są widoczne bo mam wątpliwości czy one nie świecą za bardzo "na zewnątrz" - sa zamontowane na krzywiźnie zderzaka. Nie przeszkadza to w widoczności na wprost auta ???

cortezo87 31-03-2012 14:02

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Dołączam zdjęcie na wprost :) Jak widać lekka krzywizna nie ma na nic wpływu bo ledy są skierowane dokładnie na wprost a nie na bok :)


http://images49.fotosik.pl/1424/09f7cc18e9eca686m.jpg



http://images49.fotosik.pl/1424/09f7cc18e9eca686gen.jpg

Seweryn 31-03-2012 15:20

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
To sa jakieś specjalne światła czy tez tak je zamontowałeś, że nie są wzdłuż krzywizny zderzaka tylko odstają żeby były na wprost. Sory że tak dopytuję ale na zdjęciach tego nie widać

Matych 31-03-2012 15:50

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał Seweryn (Post 1808514)
Kolega który się mądrzy, że jestem leniwy mógł sobie darować ten wpis.

Kolega który się mądrzy naliczył cztery osoby które prezentowały światła podłużne z czego dwa modele do zderzaka który posiadasz ,ale ty nadal jesteś leniwy i zawracasz głowę koledze który ma focusa poliftowego -ale wygląd w miejscu mocowania w innym zderzaku pewnie nie ma dla ciebie znaczenia,i o wymiarach przepisowego montażu też było.

Seweryn 31-03-2012 16:23

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Nadal się mądrzysz. Krzywizna zderzak jest porównywalna w modelu po lifcie a przede wszystkim o to mi chodziło. Przepisy mówią tylko o odległościach a nie o kątach. I jak widać komuś nie było ciężko nawet zdjęcia wstawić i odpowiedzieć na moje pytanie. A ty kolego jątrzysz i tracisz czas na niepotrzebne wpisy. Nie chciałeś pomóc to wystarczyło żebyś nic nie pisał a nie będziesz mi tu moralizował, że jestem leniwy. Nie mam całego dnia czasu aby przebijać się przez 15 czy ileś tam stron - a jest ich tyle między innymi przez takie jak Twój bezsensowne komentarze. Na przyszłość jak masz problem z takimi jak ja to po prostu im nie odpowiadaj i tyle.

Marek 31-03-2012 16:59

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Wystarczy Panowie.

Seweryn skoro było podane to już w temacie to trzeba było się wysilić i przejrzeć temat.

Oczywiście proszę nie komentować mojego postu.

cortezo87 31-03-2012 19:02

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Więc tak Seweryn - lampy są wbudowane w tą plastikową osłonę na przeciwmgielne, przesyłam większe zdjęcie :)


Panowie ja nadal nie wiem jak wyłączyc pozycyjne by nie świeciły na zerze....


http://images49.fotosik.pl/1425/a1bae11d826f2efegen.jpg

http://images50.fotosik.pl/1480/e15eb57a8f07d711gen.jpg

Matych 31-03-2012 20:09

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Wyjmij bezpiecznik 113 trzeci rząd od lewej,trzeci od góry powinny zgasnąć na zero.

Seweryn 01-04-2012 08:08

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje.

sobek89 04-04-2012 15:58

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Użytkuje światła do jazdy dziennej w swojej foczce od listopada 2011 firmy: NSSC DRL 510HP i jestem z nich bardzo nie zadowolony ponieważ już 3 raz jestem zmuszony wyciągnąć lampę ponieważ przepaliła się dioda! TAK WIĘC SZCZERZE ODRADZAM TEN PRODUKT SZKODA KASY!! NIE MA SIĘ CO DZIWIĆ MADE IN CHINA <- mówi samo za siebie...

JohnLenin 04-04-2012 17:19

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Myślałem nad włożeniem okrągłych ledów w miejsce halogenów, tylko nie wiem jakie kupić, żeby nie trzeba było co chwile wydzierać, bo się przepaliły?

Matych 04-04-2012 20:20

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Na pewno nie kupuj tych o których pisze kolega u mnie się tak samo popaliły diody,do maskownic które ode mnie kupiłeś leprze będą My car o których pisali chłopaki-lepsza jakość wykonania ,ja teraz mam Hella i może wreszcie będzie spokój tylko srebrnych ringów mi brakuje. Jutro wrzucę foty.

JohnLenin 04-04-2012 20:28

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Dzięki, ringi które mam od Ciebie fajnie się prezentują, sam myślałem, co by je kiedaś zanabyć i przeszczepić do maskownic, ale jak trafiła się taka okazja...:D Co do lampek to poszukam tych My car.Pozdro!

joe70 04-04-2012 20:31

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał JohnLenin (Post 1810580)
tylko nie wiem jakie kupić

Zakup MyCarr SIJ SJ-288E ...

O w/w pytaj u [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
niestety aukcja się zakończyła , ale to hurtownia Jamax która ma światła z polskiej dystrybucji JACKY AUTO SPORT więc i z gwarancją nie będzie problemu , na aukcji wystawione było 5 sztuk , dwie sprzedali więc powinni coś mieć na magazynie !

mayak 04-04-2012 20:39

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał JohnLenin (Post 1810682)
Dzięki, ringi które mam od Ciebie fajnie się prezentują

jakie ringi?

joe70 04-04-2012 20:41

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
cofnij się do #160 postu ...

JohnLenin 04-04-2012 20:41

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał joe70 (Post 1810684)
Zakup MyCarr SIJ SJ-288E ...

O w/w pytaj u [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
niestety aukcja się zakończyła , ale to hurtownia Jamax która ma światła z polskiej dystrybucji JACKY AUTO SPORT więc i z gwarancją nie będzie problemu , na aukcji wystawione było 5 sztuk , dwie sprzedali więc powinni coś mieć na magazynie !

Troszkę kosztują, ale skoro mają dobrą opinię, to się pomyśli.

Kotomek 06-04-2012 06:13

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał seba2302 (Post 1232478)
Według mnie tak, gdzyż niedawno dzwoniłem do forda z zapytaniem czy w s-maxie można mieć światła do jazdy dziennej. Oni powiedzieli że tak jeśli mi przeprogramują komputer. Po przeprogramowaniu światłaprzeciw mgłowe tak właśnie miały działać jak "światła dzienne" jak u Ciebie kolego.
Mam jeszcze pytanie, czy gdy świecą Ci się "dzienne światła" czy pozycyjne z tyłu też się świecą?? Oraz czy w pozycji świateł 'auto' (w dzień) świecą Ci się "światła dzienne". Dzięki.

W myśl najnowszego rozporządzenia nie muszą się świecic żadne światła poza dziennymi, ale po włączeniu chociażby postojowych dzienne muszą gasnąć.

Matych 06-04-2012 08:11

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Przepis ten dotyczy samochodów rejestrowanych po jakiejś dacie zdaje sie 2009 roku w pozostałych przypadkach mogą świecić razem z pozycyjnymi

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.

rama77 06-04-2012 11:24

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Witam wszystkich.
Dawno nic nie pisałem, ale ostatnio zaintrygował mnie pewien pomysł.
Otóż zastanawiam się nad wsadzeniem paska led'owego do klosza reflektora...
Czy ktoś coś takiego już próbował.

Pomijam już fakt homologowanych led'ów oraz podłączenie ich... Chodzi mi o sam fakt czy w kloszu jest na tyle miejsca, aby coś takiego zrobić.

Pytałem się znajomego co pracuje w stacji diagnostycznej powiedział że samochód z takim oświetleniem bez problemu przejdzie badanie techniczne pod warunkiem że będą stosowne dokumenty odnośnie paska led'owego - homologacja.

joe70 06-04-2012 13:32

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał rama77 (Post 1811386)
że będą stosowne dokumenty odnośnie paska led'owego - homologacja.

Problem w tym , że nie ma czegoś takiego jak pasek led z homologacją DRL , homologacje są na konkretne lampy :)

rama77 06-04-2012 16:01

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Hmmm... To co napisałeś nie jest żadnym klinem na mój pomysł.
Wystarczy trochę rozłupać kupione światła LED i rozebrać je do gołego... Sam pasek LED'owy bez oprawki.

joe70 06-04-2012 16:29

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał rama77 (Post 1811483)
Wystarczy trochę rozłupać kupione światła LED i rozebrać je do gołego... Sam pasek LED'owy bez oprawki.

Lampa DRL z homologacją wybitą na kloszu Exx + RL składa się z klosza , odbłyśnika i Led-ów i na taką lampę masz homologację ... jak ją rozbierzesz i wstawisz pasek diód gdziekolwiek , pomijając fakt , że to druciarstwo , to żaden diagnosta przeglądu Ci nie da , nie mówiąc już o Policji która takie druciarskie Led-y uwielbia :mrgreen: ... ale to Twoje auto :wink:

rama77 06-04-2012 20:34

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Ok. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź...

skrzypekps 08-04-2012 10:25

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
a przy okazji wkładając - modyfikując w jakikolwiek sposób reflektor tracisz na niego homologację,

a jak to jest z tą homologacją na tych światłach do jazdy dziennej czy musi być DRL (day rear light) czy moze byc tylko RL (oczywiście plus EXX lub eXX)??

Matych 08-04-2012 18:45

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
1 załącznik(i)
A tak panowie prezentuje się hella

joe70 08-04-2012 20:40

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 1812237)
A tak panowie prezentuje się hella

To jest ten dedykowany zestaw razem z atrapami ? , nieźle wygląda tylko cena tego zestawu jest kosmiczna ;)

Matych 08-04-2012 21:34

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Niestety cena kosmiczna -ale za jakieś chińskie badziewie(co się spaliło) dałem chyba z 250 zł potem walczyłem pół dnia aby przerobić maskownice i włożyć do nich poliftowe chromowane ringi też coś koło 100 zł następnie pare godzin aby to ustawić i zmontować,aż wreszcie postanowiłem odżałować i kupić Hellę

keci 09-05-2012 19:31

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Witam,
a czy ktoś widział coś takiego?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Może ktoś wie czy coś takiego jest do MKII przed liftem?

joe70 09-05-2012 20:03

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał keci (Post 1826109)
Może ktoś wie czy coś takiego jest do MKII przed liftem?

Jest dedykowany Do FF2 zestaw Hella ... drogi , ceny zestawu wahają się od 700-1000PLN

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kolega Matych prezentował taki zestaw cofnij sie do postu #189 ...

keci 10-05-2012 10:23

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał joe70 (Post 1826129)
Jest dedykowany Do FF2 zestaw Hella ... drogi , ceny zestawu wahają się od 700-1000PLN

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kolega Matych prezentował taki zestaw cofnij sie do postu #189 ...

Zgadza się, tyle że t są troche inne, bo zastępuje się przeciwmgłowe dziennymi, a w tych pokazanych przeze mnie są przeciwmgłowe i dzienne razem.
Chodzi mi żeby nie wykluczać jenych drugimi.

joe70 10-05-2012 10:43

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał keci (Post 1826315)
Chodzi mi żeby nie wykluczać jenych drugimi.

Takich do FF2 nie spotkałem , a przekopałem trochę informacji na temat DRL :D

keci 10-05-2012 12:45

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
No cóż trudno, też trochę sie naszukałem bez rezultatów.
Szkoda, bo całkiem przyzwoicie to wygląda.

danielsan51 17-05-2012 20:04

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
faktycznie te lampy za ok 200zl mozna sobie wsadzic w ... swoje kupilem prawie na poczatku marca a juz wczoraj przepalila sie 1dioda :( fakt ze oddac to do reklamacji ale teraz wszystko rozkrecac odczepiac itp .poki co poczekam az sie spali nastepna :) pewnie nie trzeba bedzie dlugo czekac

Matych 17-05-2012 23:40

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
A mówiłem.

danielsan51 18-05-2012 03:38

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
mowiles:) haha

lukas_ko 22-06-2012 00:57

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Witam wejdę wam w słowo ale mam katalog z serwisu fora w którym są akcesoria do wszystkich modeli fordów i do focusa rocznik od 2004 do 2007 są swiatla ledowe wraz z czarna kartka wokół halogenów jeśli są i te ledy są zamontowane w tej czarnej kratce obok halogena całość kosztuje około 1500 zl i dodatkowo jeśli jest w samochodzie czujnik zmierzchu jest to montowane pod przełącznik auto i jak czujnik wykryje zmrok to automatycznie zalaczy swiatla mijania. Jest też wersja ledow z kratka bez halogenów ale zamocowane są wówczas na tej samej wysokości w tej czarnej kratce. Jak ktoś chce mogę podać nr katalogowy czesci forda. Wygląda super na zdjęciu bo ledy są dość duże. Ale jednak trochę drogo. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.