Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Wentylowane fotele dołożenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314054)

wasi69 23-10-2023 18:16

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Zanurkowałem przed chwilą pod fotel, ale na wąskim parkingu wieczorem nie dałem rady rozpinać aku, kostek i liczyc kabelków.. ;) Generalnie sprawa wygląda tak. Gruuuba wiązka w jednej wtyczce i tak pół z tego w drugiej wtyczce, obsadzony bezpiecznik F53 10A od zasilania modułu multikontur. Hg9t 14A005 zta przy wiązce na grubszym sznurze do fotela kierowcy. Jest szansa, że wiązka pod fotele z klima i masażem jest obsadzona czy kopać dokładnie jutro?

wasi69 13-11-2023 15:47

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Panowie jak wygląda kwestia programowania foteli? BCM APIM? Jest wybor opcji w liscie czy zabawa w ASbuilt ? Pozdrawiam

Dźwig 17-04-2024 10:06

Re: Odp: Wentylowane fotele
 
Generalnie konstrukcja fotela jest inna pod taki układ oraz sterowanie jest zupełnie inne - jest dodatkowy moduł sterowania tym chłodzeniem/grzaniem. Instalacja elektryczna jest dość drastycznie inna - da się oczywiście dołożyć (sam dokładałem w moim byłym Edge zamieniając fotele grzane na takie właśnie chłodzone/grzane...), ale roboty jest sporo...[/QUOTE]

Cześć, mam okazję kupić fotele z chłodzeniem / grzaniem i zastąpić nimi obecne nieco zużyte, które mają tylko funkcję grzania. Piszesz że inne jest sterowanie, elektryka - a jeśli kupuję cały fotel z układem wentylacji (i okablowaniem) to oprócz włącznika wentylacji trzeba prowadzić dodatkowe kable np. zasilające?

Parch 17-04-2024 11:03

Odp: Re: Odp: Wentylowane fotele
 
Cytat:

Napisał Dźwig (Post 3490772)
Piszesz że inne jest sterowanie, elektryka

Czy aby na pewno czytasz i piszesz w odpowiednim dziale?

Kocudrak 19-04-2024 21:17

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Cytat:

Napisał wasi69 (Post 3467916)
Szybkie pytanie. Musze szukac wersji foteli strikte pod kombi czy z hb tez podejda? :/ chodzi glownie o kanape oczywiscie.. w mk4 czytalem ze inne sa zapiecia moze w mk5 jest juz inaczej?

No właśnie podbijamy pytanie...czy ktoś się orientuje czy kanapa a w sumie pewnie głównie oparcie jest takie samo w wersji hatchback jak kombi ? Da się to zamiennie przełożyć ? Jakieś doświadczenia w tym temacie?

wasi69 19-04-2024 21:48

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Kanapa ta sama. Boczki drzwi na tyl inne

Kocudrak 20-04-2024 05:01

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Cytat:

Napisał wasi69 (Post 3491007)
Boczki drzwi na tyl inne

I tu mnie kolega zmartwił.Sugerowalen się aukcjami gdzie piszą w opisie boczków że pasują do HB/kombi/sedan.
Myślałem że boczki te same tylko drzwi inne na tył.
To komplikuje sprawę zakupu całego środka i wymiany całości 😞

wasi69 20-04-2024 07:04

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Porownaj sobie sam te boczki ze zdjec. Ja sugeruje tylko co sam od innych slyszalem, nie sprawdzalem w 100% poniewaz udalo mi sie kupic zestaw z kombi do kombi. Ale wg mnie wizualnie takze sie roznia

Kocudrak 20-04-2024 10:38

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Pytałem właśnie w serwisie, same boczki na tył nie mają rozróżnienia na wersję nadwozia tylko na kolor tapicerki więc jest szansa że powinny pasować zamiennie między hb i kombi...ale to pewnie wyjdzie dopiero przy montażu

Krzak1 21-04-2024 09:55

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Ja znowu słyszałem, że nawet drzwi są te same, różnią się tylko ramą szyby w zależności od wersji nadwozia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.