Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257590)

scorpion_1982 15-07-2017 18:35

Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
 
A to wyjaśnia sprawę, faktycznie plak może wyrządzić więcej złego niż dobrego. Fajnie że udało się wyjaśnić ten problem chociaż sporo pieniędzy nie potrzebnych w to wlozyles

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

mkaminski100 15-07-2017 23:23

Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
 
To nie moje auto ani ja go nie robiłem ale rzeczywiście sporo zajęło zeby dojść.
Czy tu winny jest samostart tego nie wiemy ale wiadomo że to było przyczyną.
30 godzin zajmuje wymiana korbowodu plus części i robota głowicy wiec dosc drogi interes.

Sent from my E6853 using Tapatalk

c-matix 17-03-2024 10:27

Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
 
Masz pełną skrzynke

witam cie.

pisałem 2017r o tej krzywej korbie w 2.0 tdci.

czy objawy ze auto odpala normalnie ale po zapaleniu kopci na biało-niebiesko gryzacym dymem, nierówną pracą jakby praca na 3 gary . tez takie były objawy. odpiecie egr lub przepustnicy uspokaja sytuacje . a i dmucha- dudni w filtr powietrza gdy jest wpiety egr a gdy egr wyłaczony to spokoj. juz wymienialem egr, swiece zarowe, rozrusznik, akumullator, pranie dpf, sprawdzanie turbo , nie bierze oleju ani płyny chłodniczego. . moc ma zapierdziele teraz wymieniłem jednen wtrysk bo po wypieciu i zapalaniu na zimno tylko z tym jednym nie kopcił, ale teraz podkopca jak się zagrzeje, po ok 5 minutach przestaje kopcic.


wiem duzo opisałem ale straciłem juz nadzieje na auto i nerwy mnie zjadają


dzieki wielkie za odpowiedz

mkaminski100 17-03-2024 10:36

Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Najlepiej odkrec miskę i sprawdź czy korby proste.
Jeśli nie masz punktu referencyjnego do którego mierzysz skok tłoka to raczej od góry nie sprawdzisz że jest korbowod wygięty, bez zdjęcia głowicy.

c-matix 17-03-2024 12:26

Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 3488008)
Najlepiej odkrec miskę i sprawdź czy korby proste

Nie jestem mechanikiem , ale punkt referencyjny to najwyższy w jakim znajduje sie tłok?. Jesli tak to wyjme wtryski i prętem lub srubokretem kręcąc walem sprawdze czy wszystkie wychodza do tego samego poziomu. sprobuje ustawic to do lasera.
Moze taka weryfikacja wystarczy.

mkaminski100 17-03-2024 12:34

Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
 
Tłok ze zgiętym korbowodem będzie miał taki sam skok tylko jest minimalnie niżej niż reszta.
Dlatego najszybciej to można sprawdzić mierząc względem głowicy, bo wkładając pręt przez otwór wtryskiwacza nie wiesz o ile dany tłok wychodzi niżej niż reszta.

Do zdjęcia miski nie potrzeba wiedzy, tylko później musisz posmarować pasta dirko

c-matix 19-03-2024 03:20

Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
 
Jeszcze jedno pytanie. Która korba byla krzywa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.