Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Brak wspomagania kierownicy. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=247731)

Rubello 07-03-2020 21:25

Odp: brak wspomagania
 
Ok dzięki czyli nie moja pompa

Wypas 30-10-2020 10:59

Odp: brak wspomagania
 
Witam dotyczy się MK-4
Taki oto przypadek też brak wspomagania. Wymieniona przekładnia na regenerowaną -chodziła dość ciężko nie odbijało po skręcie-z biegiem kilometrów chodziło wszystko coraz lepiej. Przejechane może 200-500km. Podczas jazdy wspomaganie zaczęło chodzić coraz gorzej w szczególności skręt w lewo aż doszło do tego że zapalił się ESP i aby choć trochę skręcić trzeba dwoma rękoma zaprzeć się ile ma się poweru i może troszkę skręci. Delikatny ruch w lewo kiera sama odbija w prawo. Kierownica po wymianie przekładni lekko była przekrzywiona w prawo. Jest może jakiś patent na reset czujnika położenia skrętu kierownicy bez podpinania kompa. Odpięcie aku nic nie daje. Chyba że coś innego obstawiacie.

koszka 30-10-2020 12:17

Odp: brak wspomagania
 
Nie ma myku bez kompa. Ale czujnik skretu nie ma nic do wspomagania.

radkor 31-10-2020 20:16

Odp: brak wspomagania
 
Radziłbym oddać przekładnię na gwarancję bo ewidentnie jest spartolona robota.
A po wymianie warto ustawić zbieżność, zwłaszcza jak kierownica jest krzywo...

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

Wypas 23-01-2021 16:11

Odp: brak wspomagania
 
Witam.
Sprawa załatwiona- mechanik przy przykręcaniu przekładni dał zbyt długą śrubę. Przeszła przez mocowanie chyba sanek i podgięła (wbiła się ) w przekładnię - wziął na klatę swój błąd wymienił przekładnię i śmiga działa wszystko okey.

kpro98 08-12-2022 13:29

Wyciek oleju/brak wspomagania
 
Dzień dobry, chciałbym zapytać o poradę dotyczącą dość dziwnej sytuacji.

Wieczorem chcąc przeparkować auto (Mondeo MK4, 1,8TDCi, 2009) zauważyłem problem związany z brakiem wspomagania kierownicy (a 3h wcześniej normalnie wszystko pracowało).
Strasznie ciężko się kręciło, trzeba użyć naprawdę dużo siły. Kolejnego dnia rano zauważyłem duży wyciek czarnego oleju spod auta (naprawdę konkretny wyciek), wspomagania nadal brak. Od razu pomyślałem, że uszkodzeniu uległa któraś z części odpowiedzialna za wspomaganie itp. (pompa, maglownica, pęknięty wąż i to by wyjaśniało kwestie wycieku)
Dzisiaj natomiast sprawdziłem bagnet i niby nie mam oleju silnikowego, więc może ten wyciek to olej z silnika, lecz kontrolka od oleju się nie świeci.

Pytanie moje jest następujące: czy możliwym jest, że może to być jakaś usterka silnika i czy miałoby to coś wspólnego z brakiem wspomagania w kierownicy? Jest to jakkolwiek powiązane ze sobą? Może ktoś miał podobną sytuację?
Z góry dziękuje za pomoc, obecnie czekam na miejsce w warsztacie :roll:

rajman 08-12-2022 18:38

Odp: brak wspomagania
 
Oleju w silniku nie masz bo pewnie nie kontrolujesz jego stanu. To skąd wiesz czy ubyło, albo ile było?

Według mnie bez związku, z reszta brak płynu do wspomagania to widać bo od niego jest osobny zbiornik. Jeśli masz osłonę pod silnikiem to bez jej zdjęcia niewiele można powiedzieć skąd leci, chyba ze widać od góry.

kpro98 08-12-2022 19:50

Odp: Brak wspomagania kierownicy.
 
No dobra, jeśli chodzi o olej silnikowy to może masz rację (z braku systematycznego sprawdzania), ale jeśli mówimy o płynie do wspomagania to w zbiorniczku jest wymagana ilość - nic z niego nie ubyło.
Więc tu jakby z automatu pomyślałem, że skoro na bagnecie bieda, a w zbiorniku z płynem do wspomagania wszystko jest tak jak należy to jednak jest to wyciek oleju z silnika, ale nie zgadza mi się w tym wszystkim brak wspomagania, tak jak napisałeś, że bez związku jest jedno z drugim :?

Romaone 14-07-2023 09:21

Układ wspomagania HELP
 
Dobry dzień Wszystkim. Czy/gdzie w ukl.wspomagania jest zawór zwrotny lub coś tego typu..? Bo już zaczynam mieć powoli tego dość... Mondeo 2.2 Tdci.
Pozdrawiam😉


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.