Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=202537)

Edi 14-08-2015 13:23

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Wszystko się da. 90% elektroniki to chiny. Jak mają homologację europejską teoretycznie można jeździć tylko chinol to chinol. Auto za 35000k a żarówki najlepiej z biedronki po 5zł. Na wszyskim można jeździć puki się nie zaczną czepiac:-) panowie w białych czapkach.

juri2069 14-08-2015 13:32

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Chinole też mają homologacje :P Biedronkowe też miały homologacje. Także luzik.
Kwestia portfela . Jeden kupuje drogie nie patrząc na efekty , musi mieć drogie i oryginalne ( mój teściu :D ) a drugi kupuje tanie bo na chleb nie ma , a trzeci kupuje po prostu dobre :619:

MaXyM 14-08-2015 14:49

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Tu raczej chodzi o to ze nie dosc ze drogie to duzo mniej wytrzymale.
Mysle ze wiekszosc zaklada ze w przypadku drozszych zarowek placimy za lepsze swiatlo przy zachowaniu podobnego czasu eksploatacji. Niestety fizyka jest nieublagana i po prostu tak sie nie da. Wystarczy sie zapoznac ze parametrami technicznymi takich zarowek.

Zeby nie bylo ze sie wymadrzam - tez przeszedlem ten etap, wierzac w dlugowiecznosc mocniejszych zarowek.

michalj1983 15-08-2015 19:18

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
A ja muszę zerknąć co mi założyli ostatnio w serwisie bo byłem na przeglądzie i pech chciał że wyjeżdżając z hali serwisowej spaliła się żarówka a że było już ciemno to wróciłem by to zrobił serwis i za 84zl opłaty za całość dostałem gwarancję na 24 m-ce. To było ciekawe bo w pierwszej chwili myślałem że się przesłyszałem ale jednak to fakt gwarancje dają.
A co do żarówek to miałem PHILIPS +30% wytrzymały 3 miesiące a dodam że w dzień jeżdżę na ledach.

weuek 15-08-2015 19:21

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Cytat:

Napisał michalj1983 (Post 2441866)
A co do żarówek to miałem PHILIPS +30% wytrzymały 3 miesiące a dodam że w dzień jeżdżę na ledach.

A z czujnika zmierzchu korzystasz?

michalj1983 15-08-2015 20:05

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Tak, jeżdżę na automacie bo mam podpięte ledy by działały pod czujnikiem.

weuek 15-08-2015 20:51

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
No to jak jeszcze masz garaż albo jeździsz na kryte parkingi (podziemne), to masz częściową odpowiedź na krótkotrwałość żarówek H7.

p.saw 16-08-2015 16:40

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Mimo, że mam automat (Mondeo Mk4) to światła mam ustawione na "0" i H7 zapalam ręcznie. Swoja drogą tak się złożyło, że przez ostatnie 2-3 miesiące światła zapaliłem może 10 razy. Cały czas jeżdżę na led-ach. Światła włączam ręcznie, gdyż mam garaż i nie chcę aby automat włączał je niepotrzebnie na chwilę przy wyjeździe i wjeździe.
Mam założone Tungsram Megalight Ultra+90% od mniej więcej półtora roku. Świecą mocno i bielszym światłem niż standardowe. Jak na razie jeszcze się nie spaliły, choć po 1,5 roku można by się już spodziewać.

P.S. Takie same żarówki mam założone od około roku w Focusie Mk3 i włączane są wg zasady jak w Mondeo. Z tym, że światła H7 są w foce włączane zdecydowanie częściej.
Jeśli wymienione powyżej żarówki H7 przy takim sposobie użytkowania (zimą jednak włączane często) mają wytrzymywać ok. 1,5 roku to mi to pasi.:wink:

weuek 16-08-2015 16:55

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Widzę, że kolega p.saw to jeden z nielicznych tu myślących samodzielnie, a nie automatem. Szczerze gratuluję!

PSYCHOLX 16-08-2015 19:06

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
witam
czy dobrze wyczytałem ze do Mondka mk4 sa do swiateł mijania h7
a do drogowych h1 ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.