Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] ubytek płynu chłodzącego.... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122188)

tomtomasz 15-05-2011 16:49

Odp: ubytek płynu chłodzącego....
 
tak... płyn nie powinien ubywać ci wcale jeżeli wszystko jest szczelne...

andre25 11-09-2012 16:01

Odp: ubytek płynu chłodzącego....
 
Witam. Mam Maxa 1.6tdci i ostatnio zobaczyłem, że ubywa płynu. Olej jest raczej ok, pod korkiem czysto. Silnik też dobrze chodzi ciepły jak i zimny.. Wskazówka prawie nigdy nie stała w pionie.. no minimalnie na lewo... na mniej niż 90 :P dzisiaj w pracy dolałem litr borygo różowego, bo różowy był od początku. Stan się prawie pokrył. Dojechałem do domu, maska do góry, a tu już z 2cm nie ma... i gdzie szukać wycieku jakiegoś? termostat czy co?

wrzoch 11-09-2012 20:04

Odp: ubytek płynu chłodzącego....
 
Cytat:

Napisał andre25 (Post 1875202)
Witam. Mam Maxa 1.6tdci i ostatnio zobaczyłem, że ubywa płynu. Olej jest raczej ok, pod korkiem czysto. Silnik też dobrze chodzi ciepły jak i zimny.. Wskazówka prawie nigdy nie stała w pionie.. no minimalnie na lewo... na mniej niż 90 :P dzisiaj w pracy dolałem litr borygo różowego, bo różowy był od początku. Stan się prawie pokrył. Dojechałem do domu, maska do góry, a tu już z 2cm nie ma... i gdzie szukać wycieku jakiegoś? termostat czy co?

Najprawdopodobniej puszcza obudowa termostatu. Jest po tej stronie co filtr powietrza. Jak sobie wyjmiesz całą puchę z filtrem powietrza, do czego trzeba odpiąć czujnik MAF, zdjąć jeden gumowy oring i nawet bez odkręcania rury od turbo i odmy podniesiesz do góry, to będziesz widział obudowę skrzyni. Sprawdź czy nie pływa w płynie.

andre25 12-09-2012 15:50

Odp: ubytek płynu chłodzącego....
 
Dzięki.. jak znajdę chwilę to zobaczę i dam znać co i jak :)

tedii 12-09-2012 19:24

Odp: ubytek płynu chłodzącego....
 
Witam. zobacz czy nie kapie z termostatu z prawej strony silnika na skrzynię, i tam nie odparowuje, ja tak miałem.Na ziemi nie było kropelki a płynu ubywało.

tigre79 20-12-2012 15:17

Odp: ubytek płynu chłodzącego....
 
Witam wszystkich. W moim c-maxie tez byl wyciek plynu chlodzacego. Naglowilem sie zanim znalazlem, ale trafilem w samo sedno. Nieszczelna byla uszczelka obudowy termostatu, ktory przykrecony jest do bloku silnika po prawej jego stronie zaraz obok akumulatora, ale dojscie jest kiepskie i trzeba duzo elementow wymontowac zanim dobierzecie sie do owej obudowy termostatu. Najwygodniej jest zdemontowac podszybie, akumulator i jego plastikowa skrzynke, filtr powietrza, no i oczywisce wszystkie weze z obudowy termostatu. Ten najnizszy waz powinien zostac niezdemontowany, bo nie jest polaczony z termostatem. U mnie wystarczylo podlozyc cienki sznurek azbestowy pod nieszczelna uszczelke i wszystko poskrecac do kupy. Zrobilem juz kilka tysiecy km i 0 wycieku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.