Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wymiana oleju w skrzyni - gdzie korek wlewu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78537)

Fulara 15-05-2014 10:25

Odp: Wymiana oleju w skrzyni - gdzie korek wlewu
 
mnie zainspirowało to, że olej 10 letni nigdy nie będzie jak nowy. nie mam żadnego błędu, skrzynia chodzi lekko i przyjemnie. po wymianie - tak samo. tyle, że mam świeższy olej - choć i tak bez korka spustowego nie wylałem pewnie całości.

olej ma datę ważności nawet w butelce, a co dopiero w skrzyni + praca, wilgoć, lata

natomiast co do błędów - tutaj się nie wypowiem

ma być pełny syntetyk do tych skrzyń, na połówce będzie chodziła ciężej zwłaszcza rano w chłodne dni - nie wspominając o mrozach

K9Darek 15-05-2014 22:37

Odp: Wymiana oleju w skrzyni - gdzie korek wlewu
 
Musisz podnieść przynajmniej prawą stronę i to dość ostro. Pomaga ściągnięcie plastikowej osłony w tym miejscu. Inaczej dolewka jest prawie niemożliwa.
P.S. Zwróć uwagę abyś miał butlę z olejem które posiada wmontowany lejek. Inaczej sąsiedzi się dowiedzą że biegle władasz łaciną.

Funek18 09-10-2014 23:01

Wymiana oleju w skrzyni biegów - jak to zrobić?
 
Witam. Na prośbę użytkownika "RedFord" poprawiłem tytuł i treść postu. Przepraszam za niedogodności :)

Szukałem poprzez wyszukiwarkę i ręcznie skacząc po tematach mojego problemu, lecz nie znalazłem zadowalającej mnie odpowiedzi, dlatego zakładam nowy temat :(

Otóż z moją foką(Focus mk1, 2002r. 1.8 TDCI, 115 KM, 150 tyś. KM) mam owy problem:

Potrzebuję wymienić olej od skrzyni biegów ... Jedni mówią, że śruba spustowa pod skrzynią jest, jedni mówią, że jej nie ma i trzeba wylać olej poprzez korek sprawdzający stan oleju specjalną strzykawką ... Pytanie więc brzmi, jak wymienić olej od skrzyni biegów w wyżej wymienionym modelu auta ?

Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam :D

luxury 21-11-2014 20:57

Odp: Wymiana oleju w skrzyni - gdzie korek wlewu
 
Kolego nie napisałeś jaka skrzynia dokładnie. Jeżeli nie będziesz kupował oryginalnego oleju to dolej Ceramizer, tak jak wcześniej wspominał Tybot.

korek007 22-11-2014 07:21

Odp: Wymiana oleju w skrzyni - gdzie korek wlewu
 
Cytat:

Napisał luxury (Post 2304583)
Kolego nie napisałeś jaka skrzynia dokładnie.....

To w TDCI z 2002 r. były różne skrzynie ?

cymjan 22-11-2014 07:59

Odp: Wymiana oleju w skrzyni - gdzie korek wlewu
 
1 załącznik(i)
U mnie w Focce jest tu

Basra 22-11-2014 10:25

Odp: Wymiana oleju w skrzyni - gdzie korek wlewu
 
Witam

Funek 18.Masz na pewno skrzynię taką jak cymjan.Czyli MTX-75.Ilość oleju to1,9 litra.Olej o specyfikacji WSD-M2C200-C.

pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.