Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Świece żarowe grzeją za długo (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296200)

sawekfan 23-05-2019 14:40

Odp: Świece żarowe grzeją za długo
 
Cytat:

Napisał rajman (Post 3134496)
Jest pid od przekaźnika świec. Raczej grzeją tyle ile on podaję prąd.

Ale coś przekaźnikiem steruje, chyba, że w MK3 jest to jakiś inteligentny, który ustala sobie czas pracy na podstawie jakiś parametrów. Jesli tak to jakich? Temp. głowicy odpada, bo czujnik pokazuje dobrze. Gdyby przekaźnik był uwalony to by prądu w ogóle nie podawał albo cały czas tyle samo, a na ciepłym silniku świece nie grzeją po odpaleniu czyli tak jak powinno być.

rajman 23-05-2019 15:03

Odp: Świece żarowe grzeją za długo
 
Pcm.

sawekfan 24-05-2019 19:04

Odp: Świece żarowe grzeją za długo
 
Czyli komputer, a więc wracamy do tego co napisał jendrekmak, że może być ustawione w nim tak gdzieś. Pytanie gdzie i czy przez ELM da się to da sprawdzić?
Jest jeszcze opcja, że komputer jest uwalony ale byłoby to wtedy dziwne, że tylko na zimnym silniku czas grzania odbiega od normy, a w innych przypadkach jest ok.

mariusz_czechy 13-10-2021 10:26

Odp: Świece żarowe grzeją za długo
 
Odgrzeję trochę stary temat gdyż też mam pewien problem. Otóż nie zależnie od temperatury na zewnątrz +20 czy 0 kontrolka od świec żarowych świeci około 5-8 sekund. Początkowo myślałem, że uwalony jest czujnik temp. głowicu CHT ale jego odczyty pokazują temp prawidłową, W czym jeszcze może być problem z tą kontrolką, że nawet w lato tak długo świeci? Jak auto chwilę pochodzi to przy ponownym rozruchu już się kontrolka nie zapala.

pablolinda 29-11-2021 02:53

Odp: Świece żarowe grzeją za długo
 
Cytat:

Napisał mariusz_czechy (Post 3373810)
Odgrzeję trochę stary temat gdyż też mam pewien problem. Otóż nie zależnie od temperatury na zewnątrz +20 czy 0 kontrolka od świec żarowych świeci około 5-8 sekund. Początkowo myślałem, że uwalony jest czujnik temp. głowicu CHT ale jego odczyty pokazują temp prawidłową, W czym jeszcze może być problem z tą kontrolką, że nawet w lato tak długo świeci? Jak auto chwilę pochodzi to przy ponownym rozruchu już się kontrolka nie zapala.

Ta kontrolka nie jest od świec żarowych , świece załączają się na30 sekund po każdym przekręceniu zapłonu zima lato, bez względu na temp otoczenia czy silnika . mierzone miernikiem Monedeo mk3 2003 po FL. Zresztą słychać to po pracy wiatraczka czujnika temp wnętrza, i cyknięcia przekaźnika po rozłączenia świec.

stecus 30-11-2021 12:11

Odp: Świece żarowe grzeją za długo
 
Dla przykładu w 1.6 TDCi po przekręceniu zapłonu jeżeli temperatura jest powyżej 0'C kontrolka od świec nie zapala się, świece żarowe też wtedy nie grzeją pomimo zimnego silnika, odpalamy auto i dopiero zaczynają grzać, trwa to około minuty. Jeżeli jest mróz kontrolka od świec pali się dosyć długo i wtedy grzeje świece przed rozruchem. Rozkminiałem to ostatnio na przykładzie c max 2006 rok który całkowicie nie podgrzewał świec żarowych, okazały się zgnite dwa przewody do przekaźnika świec w okolicach lewego nadkola. A tak po prawdzie to kontrolka świec żarowych żyje swoim życiem w większości nowoczesnych aut, podobnie jak wskaźnik temperatury silnika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.