Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34550)

Kowalu 03-01-2012 09:54

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
moim poprzednim galaxym jeździłem 3 lata z takimi objawami (nie wiem jak długo poprzedni właściciel jeździł) i nic sie nie nasilało wiec na siłe nie szukałem sobie wydatków, jednak jeśli to rzęrzenie by sie stopniowo nasilało to napewno bym sie tym zainteresował, a tak to swoje przejeździłem i sprzedałem. Nie zawsze musi to byc cos poważnego jak kolega straszy w poprzednim poście

kotlet-tst 03-01-2012 10:26

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
dokładnie ;-D koledze w Passacie B6 właśnie takie chrobotanie przeszkadzało więc wymienił 2mas + łożysko w serwisie, po 10 tys km znów zaczęło chrobotać ;-D

grzela33starachowice 03-01-2012 15:58

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
Cytat:

Napisał sp9wlc (Post 1759075)
poczytałem sobie Wasze posty i oczom nie wierzę, opisane przypadki to ewidentne przyklady padającego wysprzęglika lub łozyska oporowego. wymiana oleju na dłuższą metę nic nie pomoże.
Może się tak zdarzyc, że na początku rzęzić będzie przy puszczonym sprzęgle potem sytuacja się odwórci, bowiem rzędzić będzie przy wysperzęglonym. efekt końcowy będzie taki sam prędzej czy później, Padnie wysprzęglik lub łożysko. wyleje sie płyn hamulcowy i autko stanie.
mozna przez chwilę na tym jeździć ale nie wiecznie.
pozdrawiam i zyczę powodzenia i szczęścia, niektórym będzie potrzebne.

3 lata tak jeżdze i nic się nie dzieje...a właściwie 3 zimy...latem cisza i spokój...po jakiego grzyba szukać czegoś na siłę..poza tym kilku znajomków ma to samo..:mrgreen:

taxidriver 03-01-2012 17:38

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
U mnie stukało i potem przeszło mam spokój. Wymieniłem kompletne sprzęgło z dwumasą to ona stukała a sprzęgło się skończyło. Teraz nie stuka . poszukajcie tematów o dwumasie.

grzela33starachowice 04-01-2012 09:46

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
Cytat:

Napisał taxidriver (Post 1760379)
U mnie stukało i potem przeszło mam spokój. Wymieniłem kompletne sprzęgło z dwumasą to ona stukała a sprzęgło się skończyło. Teraz nie stuka . poszukajcie tematów o dwumasie.

jednak nie każdy ma dwumasę...

taxidriver 04-01-2012 09:59

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
Cytat:

Napisał grzela33starachowice (Post 1760765)
nie każdy ma dwumasę...

To fakt a więc pewnie skrzynia jako że to za wielka robota bo nie mam gdzie to poszedłbym do specjalisty ale oni są do dupy 4 na 6 twierdziło że padła skrzynia a to była dwumasa.;)
U ciebie(bez dwumasy) pewnie wysprzeglik lub skrzynia i luz wzdłużny .

sp9wlc 05-01-2012 06:15

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
jakis czas temu nastała demokracja, wiec kazdy może robic jak uważa,

taxidriver 05-01-2012 08:02

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
Cytat:

Napisał sp9wlc (Post 1761248)
jakis czas temu nastała demokracja, wiec kazdy może robic jak uważa,

nie bardzo łapię o co chodzi ;) Rozwiń wypowiedź

sp9wlc 05-01-2012 12:28

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
jak ktoś uważa, że tak może byc to mnie to nie przeszkadza, byle nie w moim samochodzie

Kołbi 10-04-2012 17:00

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
Dołączam się do tematu. Inne auto ale objawy te same. Tylko że u mnie tydzień temu skończyło się sprzęgło (ślizgało się) i wymieniali mi komplet: koło dwumasowe, sprzęgło z dociskiem i wysprzęglik hydrauliczny, wszystko Schas. Poszło z wymianą ponad 3 tys:!!: Po wymianie zacząłem słyszeć te hałasy przy puszczonym sprzęgle. Wcześniej przy starym sprzęgle nic takiego nie miałem. Wkurzające są te hałasy, słyszę że to nie cichnie tylko narasta. Nie ma znaczenia czy przy zimnym, czy ciepłym silniku. U mechanika byłem na następny dzień mówił, że to może wysprzęglik tak trochę hałasować i może się ułoży. Po wymianie zrobiłem ok. 500 km na razie się nie wycisza, wręcz bardziej hałasuję. Teraz będę jechał w tym tygodniu w czwartek, mają jeszcze raz rozbierać. Mechanik też wspomniał, że podczas tej wymiany musiał dolać prawie litr oleju do skrzyni biegów, bo było mało i że te hałasy to może ze skrzyni w której było mało oleju. Tylko przez prawie trzy lata jeździłem z tą małą ilością oleju w skrzyni i żadnych hałasów, objawów nie było a tak się zbiegło, że po wymianie sprzęgła nagle hałasuj skrzynia (nie wierzę w przypadki). Chyba że ten olej co mi dolał to jakiś szajs! Co o tym myślicie:?:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.