Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czerwone diody podświetlające kabinę - czy można dorobić? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113690)

Slartibartfast 14-04-2011 10:44

Odp: Czerwone diody podświetlające kabinę - czy można dorobić?
 
Najlepiej dać potencjometr i regulować do woli :D
Miernik w teście wskaźników pokazuje 12,7V

Tom303 14-04-2011 23:50

Odp: Czerwone diody podświetlające kabinę - czy można dorobić?
 
Cytat:

Napisał greegi (Post 1637995)
Hmmm, troche za duz ten prad.
- Po pierwsze to 4zl za LEDa to okropnie duzo.
- Po drugie to przy pradzie 20mA w samochodzie nie bedzie "poświaty" ale mocne światlo. Sprawdzcie sobie jak swiecie zwykle led juz przy 10mA !
- Po trzecie to w czasie jazdy w instalacji samochodu jest nie 12V tylko przynajmniej 13,5 V
Ja bym raczej policzyl to tak: (13,5 - 2)/10 = 1,15k.
Wiec lepiej dac R = 1 ~1,2 k

Jak 4 zlote za diode pomaranczowa super jasna to duzo to ja juz nie wiem ... ;)

Oczywiscie ze trzeba liczyc sie z maksymalnym napieciem w samochodzie czyli ok 13,8V (przy sprawnym regulatorze napiecia ;) ) no i liczymy dwie diody w szeregu, a nie dwie rownolegle. Wychodzi 490 om ... R = (13,8V-(2x2V))/0,020A=490om

Radek S-MAX 15-04-2011 07:54

Odp: Czerwone diody podświetlające kabinę - czy można dorobić?
 
Jeśli chodzi o diody to polecam sklep PH_Amber na Alledrogo.
Biorę od niego diody do modeli, zawsze przez tel służy pomocą i doradzi, towar szybko przesyła, dobrze opisany i rezystory gratis dodaje.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Pozdro

Tom303 28-06-2011 21:56

Wiec moje swiatelka juz zamontowane. Wyglada to bardzo fajnie ;) Tymbardziej ze podlaczylem to pod napiecie stale, a nie do tego schowanego kabelka (ktorego z tego punktu widzenia na szczescie u mnie nigdzie nie znalazlem), ktory podawal napiecie zalezne od nastawy potencjometru sciemnienia podswietlenia. Tymbardziej sie z tego ciesze, bo mam convers+, a co za tym idzie koniecznym jest sciemnienie jego jasnosci, a przez to podswietlenia deski rozdzielczej i wszystkiego co swieci na czerwono. U mnie diody z posufitki swieca caly czas tak samo (mocno) wiec jest fajnie. Podlaczylem sie poprostu do zasilania lampek do czytania i juz. W sumie zajelo mi to ok godzinki. Polecam ;)

Cytat:

Napisał mayak (Post 1627047)
...w S-Maxie mam to samo co Tom303 - przednia lampka ma czujniki od alarmu i małe prostokątne szczeliny na ledy, ... ja nie chce kupować następnej lampki, więc mam zamiar kupić same diody i rezystorki a potem umocować na klej w obudowie lampki
...

Nic nie trzeba kombinowac na zaden klej czy inne patenty. W te prostokatne prowadnice oryginalnych opraw LEDow pasuja idealnie te metalowe okragle oprawki od LEDow, o ktorych pisalem w poprzednich postach. Wciska sie je z lekkim oporem, po czym siedza mocno osaczone, ze sam bylem pelen podziwu. Takze numery dokladnych czesci ze sklepu conrad (podane na niemieckim forum) byly na wage zlota, a koszty niegodne nadmienienia ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.