Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Wyłącznik airbag pasażera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275260)

Andrzej_K 25-02-2024 14:14

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał misiek_wspanialy (Post 3486079)
(...) Czy jest tu ktoś z Krakowa lub z okolic kto mógłby aktywować mi wyłącznik?

Masz blisko do Katowic. Zapytaj @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy ci to zrobi. On ma wiedzę i sprzęt tylko nie wiadomo jak z chęciami na emeryturze?

tedi_k 25-02-2024 18:25

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał misiek_wspanialy (Post 3486079)
...Czy jest tu ktoś z Krakowa lub z okolic kto mógłby aktywować mi wyłącznik?

Oczywiście mógłbym to zrobić w Katowicach, ale w Krakowie bez żadnego problemu może to zrobić co najmniej kilku Kolegów.
Od zachodniej strony - okolice Tomaszowic - kolega Paweł @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Od wschodniej strony - Węgrzce Wielkie - kolega Łukasz @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (Łukasz nie udziela się na forum - dzwonić 660 842 033).

cezarg1410 26-02-2024 11:56

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Trzeba by umieć tłumaczyć wpisy z Direct Config na AsBuilt.
Jak mi się dobrze kojarzy, to kolega tedi_k kiedyś opisywał na to jakiś sposób na telegramie, ale nie umiem się dokopać ;)

tedi_k 26-02-2024 12:01

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał cezarg1410 (Post 3486210)
Trzeba by umieć tłumaczyć ...

Takie "wprawki" to może jednak nie w RCM?!
Jak się nie ma "know how" oraz "special tools" to może jednak lepiej wydać te parę złotych niż eksperymentować na na rodziny (i własnym...) bezpieczeństwie?

BTW - opisywałem to pewnie i tu na forum, bo tajemnica to żadna i nie "rocket science"...
Jednak w tym wątku tego nie przypomnę.

cezarg1410 26-02-2024 12:04

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3486212)
Jak się nie ma "know how" oraz "special tools" to może jednak lepiej wydać te parę złotych niż eksperymentować na na rodziny (i własnym...) bezpieczeństwie?

Zgadzam się, to samo napisałem kilka postów niżej.
Kwestia tłumaczenia tych konfiguracji to po prostu ciekawe "know how" i tyle.

misiek_wspanialy 26-02-2024 20:52

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Może się komuś przyda: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

Jak dokładniej porównałem konfigurację kolegi Antej oraz swoją to okazało się, że przed aktywacją wyłącznika mieliśmy dokładnie takie same ustawienia poduszek, a po aktywacji zmieniło się 8 na F co odpowiada dodatkowo aktywowaniu:
Restraints System Passenger Disable Indicator Present
Restraints System Passenger Disable Indicator on CAN
Restraints System Passenger Disable Switch Present

Czy włączenie "Restraints System Passenger Disable Indicator on CAN" jest niezbędne? Lampka w MK3 to zwykła dioda, która świeci po podaniu napięcia zasilającego 12V

dzwiedziu 02-03-2024 07:19

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał misiek_wspanialy (Post 3486269)
Restraints System Passenger Disable Indicator on CAN

To jest mata wypełniona płynem z czujnikiem po can, takie coś występuje najczęściej w usa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.