Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Nie gaśnie kontrolka ABS i hamulca ręcznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=105700)

pintonek 23-11-2010 22:22

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i hamulca ręcznego
 
Jak kuoiłem mojego to tez świecily mi sie obie te kontrolki.... elektryk znalazl cos przy sterowniku ukladu, zimny lut,przerwa,cos z tych rzeczy i dziala do dzis, od 2,5 roku :)

mk2 1.8 16v 100pb 28-11-2010 20:04

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i hamulca ręcznego
 
Podepnę się do tematu koledzy,spadł pierwszy śnieg i po mocniejszym hamowaniu zapalił się ABS z rękawem. Pali się cały czas,po zgaszeniu i ponownym zapaleniu silnika, pali się nadal jak dopiero ruszę to zgaśnie kontrolka,po jakiś dopiero 30 kilometrach gdy zgaszę silnik i zapalę to gaśnie normalnie kontrolka ABSU
-W pierwszej fazie hamowania czuje jak by przez chwilę był ABS potem znika
-Pompa chyba jest z TCS bo jak ruszam to światła przez chwilkę przygasają i słychać pompę ale tym się nie przejmuję bo tak w nim światła przygasają od 2 lat ale wtedy był cały czas ABS
-Czujniki czyste,kabelki całe,koronki jak nowe

siekiers1990 22-02-2011 20:39

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i hamulca ręcznego
 
Witam, podepnę się z moim problemem...
problem jaki mi się przytrafił jest taki iż mianowicie u mnie wszystko jest w porządku do czasu jak samochód nie wpadnie w poślizg, wystarczy mały poślizg (gwałtowne hamowanie na śniegu) i kontrolki się zapalają i nie gasną. Gdy samochód zgaszę i ruszę kontrolki zgasną do następnego poślizgu, czy mógłby mi ktoś powiedzieć czego to może być przyczyna?

invi017 22-02-2011 22:29

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i hamulca ręcznego
 
Cytat:

Napisał siekiers1990 (Post 1604671)
Witam, podepnę się z moim problemem...
problem jaki mi się przytrafił jest taki iż mianowicie u mnie wszystko jest w porządku do czasu jak samochód nie wpadnie w poślizg, wystarczy mały poślizg (gwałtowne hamowanie na śniegu) i kontrolki się zapalają i nie gasną. Gdy samochód zgaszę i ruszę kontrolki zgasną do następnego poślizgu, czy mógłby mi ktoś powiedzieć czego to może być przyczyna?

Miałem tak samo. U mnie to była uszkodzona pompa, a konkretnie zatarta. Wymieniłem pompę i teraz wszystko działa.

siekiers1990 23-02-2011 09:05

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i hamulca ręcznego
 
a jak najlepiej sprawdzić czy pompa abs-u nie działa ?

invi017 23-02-2011 14:11

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i hamulca ręcznego
 
Cytat:

Napisał siekiers1990 (Post 1604930)
a jak najlepiej sprawdzić czy pompa abs-u nie działa ?

Zdiagnozować kompem.

czyzyk25 21-04-2011 11:11

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i hamulca ręcznego
 
Mi tez paliła się kontrolka ręcznego w mk1 . Ale dolałem płynu hamulcowego i juz jest ok :) Więc może warto to sprawdzić ? :)

ford1,8 05-12-2014 21:33

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i hamulca ręcznego
 
Witam mam problem z moim mondkiem. pali mi się cały czas kontrolka ABS i poduszka powietrzna. Co może być przyczyną?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.